Skocz do zawartości

Iveco 190.38 Special


Młody

Rekomendowane odpowiedzi

Zaiste jestem..

 

Witam jako, że dziś t.j. 26 luty, byłem w modelarskim w Gdynii udało mi się dorwać nowy, drugi już, model Italerki.Pierw myślałem o Scanii lub Renault, ale nie oczekiwanie podjąłem decyzję, że kupię model Italeri, Iveco 190.38.

Na pudełku widnieje napis "Limited Edyszyn", nie wiem ile w tym prawdy, ale model (jak na razie) wywarł na mnie pozytywne wrażenie.Ogólnie Iveco 190 to bardzo ładna (jak na tamte standardy) ciężarówka.W modelu spodobały mi się detale, np. dwa rodzaje zderzaka i grilla- chrom i zwyczajny.Do tego kołpaki, co prawda trochę wieśniackie, ale ważne, że są.Niestety nie ma nakładek na przednią felgę, więc bez kołpaków wygląda goło.

Na razie nic nie zrobiłem w modelu co najwyżej go rozpakowałem, nie mam także lakierów do kabiny i ramy, więc póki co, mogę tylko sklejać i szpachlować ramę.

Dodam także, że nie mam zamiaru go brudzić, bo nie umiem.

Moje plany na model to:

-Skrócić piasty tylne

-Wykonać okablowanie (nie wiem czy się uda, ale warto spróbować)

-Dodać drobne ślady eksploatacji (nie lubię pstrokatych, błyszczących silników i ram)

-Wykonać różne drobiazgi, które przyjdą podczas budowy.

 

 

Zdjęcia:

 

 

 

 

DSCN1382.jpg

 

 

 

DSCN1383.jpg

 

 

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Modelwork.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie mój klimat, ale powodzenia. Tylko patrząc na twojego mana, najpierw na czymś popróbuj, pokaż a potem dopiero ślady eksploatacji.

 

 

Kolego, ślady eksploatacji będą drobne, głównie na ramie i w silniku, a kabina będzie czyściutka.;)

Man to wiesz, potem robiłem go na odwal.

 

 

Albowiem dziś nowe zdjęcia.

 

Piasty tylne skrócone, i powędrowały na tą drugą felgę w bliźniaku, bo osobnej piasty nie chciało mi się robić.P.S. Nie paczcie na to czerwone na piaście.;)

 

 

DSCN1410.jpg

 

 

 

DSCN1412.jpg

 

 

 

I rama, choć tu nie ma co komentować.

 

 

 

 

 

DSCN1384.jpg

 

 

 

 

Postaram się zdobyć jakiś brystol, żeby zdjęcia były na jednolitym tle.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak używać metalizera?

Czy nakładać go bezpośrednio na powierzchnię jak farbę, czy może na farbę?

Bo kupiłem a nie wiem jak dokładnie używać.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna aktualizacja.Zaszpachlowałem niektóre miejsca, w których były ubytki, i pomalowałem felgi tylne i piasty, ale tu nie wiem, czy zostawić takie, trochę brudne, czy zrobić je na czysto.Przejdźmy do zdjęć:

 

 

DSCN1438.jpg

 

DSCN1439.jpg

 

DSCN1441.jpg

 

DSCN1444.jpg

 

 

DSCN1446.jpg

 

DSCN1448.jpg

 

DSCN1449.jpg

 

Kurdę, uwaliłem opony.

Ogólnie wygląda to średnio, zobaczymy po malowaniu, które wkrótce po wizycie w samochodowym.Barwy będą narodowe z przewagą białego.;)

P.S.Sory, że post pod postem, ale nikt nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta farba z opon to jednak tylko brud.Fju...

 

 

Mam pytania.Jak mam zamocować miedziany drut (imitujący okablowanie) do plastiku?"Przyspawać " zapalniczką/świeczką, czy przykleić, wiercić ciąć czy co ba ja nie wiem?

Aha, i czy te przewody co się podłącza do naczepy mogę zrobić np. ze sprężynki od długopisów?

Liczę na szybkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pisałeś wyżej o metalizerze, więc przypuszczam że go posiadasz, więc jeżeli go posiadasz to pomaluj nim felgi. Kabelki raczej klejem bo świeczką możesz uzyskać zniekształcenia. I proponuje w poprzeczkach w ramie powiercić otwory wiertłem 0,5; 0,6; 0,7 mm. Przewody łączące proponuje zrobić z druciku, nawijając go na sztywny drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak używać metalizera?

Czy nakładać go bezpośrednio na powierzchnię jak farbę, czy może na farbę?

Bo kupiłem a nie wiem jak dokładnie używać.

 

Pzdr

 

Ja pod metalizery używam czarny świecący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu Maryjo chłopie, gdzie Ci się tak spieszy z tym modelem? Cierpliwości nieco, bo zaraz ten wehikuł będzie gorzej wyglądał, niż gdybyś go wogóle nie malował i nie szpachlował. Po pierwsze primo, to kup sobie podkład do plastików w sprayu i używaj tego zanim cokolwiek pomalujesz dalej. Po drugie, to już lepiej nic nie szpachluj, bo po Twojej obróbce wygląda to prawie masakrycznie. Jakim Ty to papierem wycierasz? 180? Po trzecie, to tutaj jest tak fantastycznie duża ilość porad, co jak zrobić, że wystarczy uważna lektura i trochę samozaparcia, żeby stworzyć coś naprawdę estetycznego.

Tym samym cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości życzę. Buduj nawet dwa miesiące, ale niech to jakoś wygląda

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.