Skocz do zawartości

Iveco 190.38 Special


Młody

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W której castoramie, to pójdę i sprawdzę.

 

W obi są całe zestawy wierteł o różnych średnicach, w sklepach z wyposażeniem dla dentystów też powinny być.

A metalizer to myślę lepiej by wyglądał nałożony aorografem, no i zmień ten plakat w podpisie na coś mniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier ścierny jest z gruby, to prawda, ale nie miałem innego, więc muszę iść i kupić.

Wiem, że jestem nie cierpliwy, tak już mam, jak tylko się do czegoś dorwę, to mogę to robić nieustannie cały dzień, tak miałem jak miałem z 5 lat i po raz pierwszy pojechałem na ryby.Tak mnie wzięło, że cały, upalny wieczór łowiłem bez przerwy, aż w końcu odwoniłem się i miałem udar... .

 

Nie wiem, tak już ze mną jest....nie nadaję się trochę do modelarstwa, ale cóż, może z wiekiem cierpliwości mi przybędzie...

 

 

Aha podkład mam, ale na razie nie miałem czego specjalnie malować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jak nad tą cierpliwością nie popracujesz, to sama nie przyjdzie. Mam kolegę, którego znam od 16 lat, chłop ma ponad 30-stkę i nadal, nawet jak stoi, to musi iść

Kup sobie papiery od 400 do 800 i tym szlifuj. Mniej szpachli ułatwi Ci sprawę. W wielu miejscach potrzeba jej śladowe ilości, a nadmiar trzeba zetrzeć.

Jak to nie miałeś czego malować tym podkładem. A felgi?

 

Powodzenia w dalszej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model sobie powoli dłubie, w sklepie byłem, potrzebne rzeczy zakupiłem, czyli: Motip Czerwony i Biały, dwa papiery 400 i 800, wiertła 1 mm (kupiłem takie, bo w castoramie były cieńsze, ale one były przeznaczone do jakiegoś tam mininarzędzia czy cuś, a zabulić za to 180 zł to dzięki, kasy tyle nie mam. ).

 

Z felg zmyłem te gufna i pomalowałem pierw podkładem, potem motipem.Pewnie znów mnie skrytykujecie, bo lakiernikiem nie jestem, cóż, taki lajf.

 

 

DSCN1482.jpg

 

 

 

DSCN1483.jpg

 

 

Ogólnie felgi na realu wyglądają lepiej.

Ło jezu, nie wiedziałem, że te fotki takie słabe...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystkie felgi psiknięte Motipem

 

 

IMG-3470.jpg

 

 

IMG-3471.jpg

 

 

IMG-3473.jpg

 

 

 

Sory za te wręcz tragiczne zdjęcia, ale aparat mi zjechał kilka poziomów w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Troszkę mnie nie było.

 

Ale to dobrze, przynajmniej sobie powolutku dłubie przy modelu, bo chęci tez jakichś największych nie mam.;)

 

 

I zdjęcia moich marnych wypocin.

 

 

Pomalowałem deskę rozdzielczą, ale tylko wstępnie czarnym, rozcieńczonym Humbrolem, który nigdy się nie kończy.

 

 

DSCN1679.jpg

 

 

Rama i przyklejone zbiorniki na sprężone powietrze, akumulator, (to obok akumulatora to co to jest?Możecie powiedzieć?) oraz mocowanie do koła zapasowego.

 

 

DSCN1680.jpg

 

 

I teraz zderzaki.Miałem do wybory chrom i czarny, ale wybrałem czarny, bo ma tą "dziure".Zastanawiam sie dlaczego Italeri pisze, że nie można czarnego używać?

 

 

DSCN1682.jpg

 

 

Następnie po raz kolejny felgi.Pomalowałem śruby metalizerem.I nie czepiajcie sie opon.

 

 

DSCN1681.jpg

 

 

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Modelwork.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No mi się podoba, ja osobiście wolał bym chromowany (ale to dlatego że jestem jak sroka, lubię jak się świeci ). Na desce jest kalka? Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, widać, że dłuższa przerwa w pracach mi się przydała.

 

 

Ogólnie, to chrom też mi nie pasował do zderzaka, co do koloru wcześniej wspomnianego elementu, zastanawiam się nad czterema wersjami.Albo ta górna część biała tak jak karoseria, a ta dolna z "okularami" czarny mat, jak to w plastikach jest.

Druga to cały zderzak biały jak karoseria.

Trzecia wersja to góra czerwona, dół biały.

I ostatnia to cały zderzak czerwony.

 

Moim faworytem jest red-white.Ale jeszcze się zastanowię.Możecie też mi doradzić, albo zrobię głosowanie, czy coś.;)

 

 

P.S. Owszem, na desce jest kalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem deskę rozdzielczą, ale tylko wstępnie czarnym, rozcieńczonym Humbrolem, który nigdy się nie kończy.

 

Jak to nigdy się nie kończy? Masz niekończącą się farbkę? Sprzedaj patent

Poważniej rzecz biorąc, to rozcieńczaj ją mocniej (wcześniej próbując na jakimś starym kawałku ramki), albo maluj bardziej miękkim pedzlem, bo zostają smugi. Niestety czarne Humbrole są dość gęste i nieodpowiednio rozrobione robią bałagan, o którym przekonałem się na swoim własnym przykładzie Iveco. Którym numerem czarnego operujesz?

Na kombiinstrument przyklej jakiś przycięty kawałeczek przeźroczystej okładki np. do dokumentów - będzie lepiej wyglądać

 

(...) (to obok akumulatora to co to jest?Możecie powiedzieć?) oraz mocowanie do koła zapasowego.

 

Za akumulatorem, to lewarek koła zapasowego. Przed akumulatorem to filtr powietrza silnika. Ten drugi element radzę dobrze obejrzeć, bo, w moim modelu przynajmniej, kapselek jakoś tak ciężko zgrywa się z resztą i trzeba szlifować, żeby wyrównać. U Ciebie też na czubku widać schodę i dzyndzel po odciętym z ramki elemencie. To trzeba zeszlifować, bo po otwarciu kabiny będzie widać, jak na dłoni.

 

W kwestii zderzaka, zrób go na czarno, a jego spojler w kolorze kabiny i będzie wyglądał, jak oryginał (choć wersje są różne, to wg zdjęć w necie większość ma taki właśnie układ kolorystyczny)

 

Powodzonka w budowie, bo to fajny oldboy jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widzialem takiego chaosu w relacji.Zrobiłes troche ramy i koła oki.Potem nagle deska i zderzak z którym nic nie zrobiłes.3 strony relacji a własciwie to nawet rama nie jest po podkładzie. Ogólnie bardzo niechlujnie to wygląda.Przyłóż sie Młody i pomimo tego ze rama jest czarna to widac na niej niewyszlifowane wypychacze- popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i przepraszam.;)

 

 

Jako, iż tamte zdjęcia były z przed 3 dni, to wciągu 3 dni też przy modelu coś zrobić.

 

 

I skończyła się krótka era dobrych zdjęć, bo tamten aparat był taty, a te zdjęcia są z mojego.

 

 

To zdjęcie jest najgorszej jakości, bo tryb makro był ustawiony na 2m.Deska dostała kilka elementów w rdzawym kolorze, mnie osobiście się podoba kolor:

 

 

 

IMG-3496.jpg

 

 

Podłoga także dostała rdzawy kolor, na tunelu silnika.Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie powierzchnia, jest taka chropowata.

 

 

IMG-3497.jpg

 

 

 

Hmmm, to zdjęcie jest nawet nawet jakościowo:

 

 

 

IMG-3500.jpg

 

 

 

A to już nie...

 

 

 

 

IMG-3503.jpg

 

 

 

 

To jest Humbrol MAT 33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widzialem takiego chaosu w relacji.Zrobiłes troche ramy i koła oki.Potem nagle deska i zderzak z którym nic nie zrobiłes.3 strony relacji a własciwie to nawet rama nie jest po podkładzie. Ogólnie bardzo niechlujnie to wygląda.Przyłóż sie Młody i pomimo tego ze rama jest czarna to widac na niej niewyszlifowane wypychacze- popraw.

 

 

Jak mi dasz Podkład w spreju, to rama będzie w podkładzie...

 

Na razie małe elementy cisnę pyndzlem, bo byłem w 2 modelarskich i nie było podkładów, żadnych w speju, tylko do aero były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi dasz Podkład w spreju, to rama będzie w podkładzie...

Na razie małe elementy cisnę pyndzlem, bo byłem w 2 modelarskich i nie było podkładów, żadnych w speju, tylko do aero były.

 

To idź do pierwszego lepszego sklepu z akcesoriami samochodowymi (a najlepiej z lakierami), a powinieneś dostać szary podkład do plastików... W sprayu.

Czytaj trochę forum, bo tu jest naprawdę spore kompendium wiedzy. A jak czegoś nie wiesz, to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako, iż co jakiś dłuższy lub krótszy czas zdarza mi się walnąć relacyjkę, to zdecydowałem, że przedstawię moje marne lub nie marne wypociny przy Iveco.

 

Przez ostatni czas bawiłem się w zakład tapicerski.Szukałem odpowiednich materiałów już chyba od miesiąca, aż w końcu przypomniało mi się, że gdzieś w moim rozległym domu czai się pokrowiec od zabytkowego już, kalkulatoro-komputera (nie wiem jak to nazwać. ) marki CASIO.Znalazłem nawet ściągi taty, mniejsza z tym, casio było nie ważne, liczył się pokrowiec.I tak, po małym przeszukaniu pokoju znalazłem!Pokrowiec był (i nadal jest, lecz w częściach) zrobiony z syntetyka udającego skórę.Kolor czarny.Wada to grubość materiału.Za to fotel jest mięciutki, ponieważ "skóra" miała pod spodem gąbkę.Aż chce się siedzieć.

Zaczęła się zabawa, przymiarki cięcie, klejenie, aż w końcu produkt końcowy...trochę mnie zawiódł.Coś pomiędzy indyjskim, tandetnym wnętrzem TATY Nano, a wykonanym ręcznie "salonem" Bentley'a.A tu jakieś zacięcie, tam brudzik, tutaj znowu nie doklejony kawałek materiału.Nie zrażony tym, wziąłem się za kolejny fotel.Ten był trochę lepszy, lecz między dolną, a górną częścią fotela była szpara.Więc włożyłem tam cienki pasek pokrowca i efekty widać na zdjęciach:

 

 

 

IMG-3506.jpg

 

 

 

 

IMG-3507.jpg

 

 

 

IMG-3508.jpg

 

 

 

 

 

Zająłem się tez deską rozdzielczą i podłogą, tam też powędrowała sztuczna skóra:

 

 

 

IMG-3510.jpg

 

 

P.S.Nie patrzcie na tą ściętą "skórę" u dołu, po prostu musiałem ją ściąć, bo inaczej nie łączyła się z podłogą.

 

 

IMG-3511.jpg

 

 

"Skórkę" dostał również tunel silnika:

 

 

 

IMG-3513.jpg

 

 

 

Dziękuję, jeśli ktoś to w ogóle przeczytał.

 

Fotki trochę lepsze, bo ogarnąłem tryb makro w aparacie.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że ogarnąłeś tryb makro, to żadne ze zdjęć foteli nie jest ostre. Wszystko to strasznie niechlujnie wygląda. Chociaż fotele są nawet całkiem spoko. Pamiętaj że każdy milimetr grubości użytych materiałów to 24mm w realu. Jest naprawdę dużo innych sposobów udawania skóry. Przyłóż się bardziej, najpierw przymierz, przytnij, przymierz i dopiero klej. Jak na razie to mi się nie podoba to wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.