Skocz do zawartości

Leopard 2A4 - 10BKPanc 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Model ukończony. Warsztat tutaj:

 

KLIK

 

Kilka słów przypomnienia. Model to zestaw Hobby Bossa, tani i lubiany, choć czasami można nieźle się zdenerwować przy łączeniu większych elementów. Do tego doszły kalkomanie ToRo Model (dzięki Rafał ), lufa RB, liny Eureka oraz trochę własnej roboty. Główne przeróbki wymienione w warsztacie, więc tam też polecam zajrzeć.

Malowany pędzlami, Humbrolami 33, 186 i 86 (chyba tak...), wash i suchy pędzel robiony za pomocą olei Talensa, natomiast kurzenie jak zawsze pigmentami Miga.

Jak wyszło? Chyba nie jest źle. Błędów merytorycznych raczej nie ma, jedynie mogą zdarzyć się błędy jakościowe. Z założenia pojazd miał być w miarę łatwy i przyjemny, stąd też nie inwestowałem w gąsienice. Niestety zestawowe nie są idealne, choć trochę udało i tak mi się je zasłonić.

W warsztacie pojawiła się też kwestia kolorów. Miałem okazję widzieć na żywo WOLFa z 10bkpanc, no i powiem szczerze, że czysty pojazd w dobrym oświetleniu wygląda właśnie tak jak mój model. Porównać można go też ze zdjęciami z defilady w Warszawie, gdzie wszystkie czołgi były idealnie czyste Tam gdzie model zakurzony, tam też i brąz wydaje się ciemniejszy. Dlatego uważam i będę trzymał się tego stwierdzenia, że kolory są poprawne.

 

Tyle w temacie, jakby co pytajcie. Zapraszam do oglądania i komentowania

 

DSC09853.jpg

DSC09826.jpg

DSC09820.jpg

DSC09821.jpg

DSC09822.jpg

DSC09827.jpg

DSC09828.jpg

DSC09829.jpg

DSC09832.jpg

DSC09833.jpg

DSC09836.jpg

DSC09840.jpg

DSC09841.jpg

DSC09842.jpg

DSC09846.jpg

DSC09848.jpg

DSC09849.jpg

DSC09851.jpg

DSC09852.jpg

DSC09858.jpg

DSC09859.jpg

DSC09862.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe komentarze. W następnym modelu postaram się wykorzystać nowe techniki. Nie mniej cieszę się, że Leopard się podoba .

Co do brązu, to mimo wszystko uważam go za poprawny. Wystarczy porównać zdjęcia czystego, defiladowego czołgu. Jak też pisałem, widziałem na żywo Wolfa, który w słońcu prezentował się podobnie. Kurz robi jednak swoje. Zarówno na modelu, gdzie np. z tyłu kadłuba brąz jest zupełnie inny, ale także na prawdziwym pojeździe. Zdjęcia też zawsze niosą ze sobą niewielki błąd. Najważniejsze, że kamuflaż w witrynce wygląda bardzo dobrze, oraz że udało mi się wykonać model raczej poprawnie z oryginałem. Tutaj ciekawostka, należy uważać na rozkład godeł w instrukcji ToRo Model.

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo porządny model. I niech ktoś powie, że do wykonania dobrego modelu jest potrzebny aero. Oto kolejny dowód, że jak ktoś potrafi malować pędzlem, to stworzy całkiem niezły modelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.