Skocz do zawartości

Poszukiwane fotki Mi-8 uzywane przez JRTS US Army


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ma ktos moze fotki, lub moze dac jakies namiary gdzie moge takowe znalesc Mi-8 sluzacych w JRTS (joint readiness training center)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakiekolwiek fotki U.S Army to jedynie na ich stronie w galerii można szukać.

 

http://www.army.mil/mediaplayer/armyimages/

 

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. jeszcze fotka z prawego profilu i jestem pelen szczescia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pawle. Sadze ze juz bedzie starczylo. Co fakt wiedzialem ze amerykanie maja na stanie troche sprzetu rosyjskiego, tak samo jak i rosjanie amerykanskiego ale nie sadzilem ze mozna np znalesc taka perelke jak KA-29.

 

P.S. Chyba maszyna z linka pierwszego to nie te same co zamiesciles bezposrednio w poscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krakowskim muzeum lotnictwa Stoi np. F-5 zdobyty podczas wojny wietnamskiej a ktory pozniej zostal nam przekazany. O ile sie nie myle to polska 56 Kompania Specjalna, miala na stanie pelne wyposazenie indywidualne amerykanow, W wielu szkolach wojskowych takze mozna na takowe natrafic. Brat bedac w szkolce na poczatku lat 90, mial stycznasc z bronia zachodnia. Strzelal podobno z M16, Steyr'a AUG, wiec wydaje mi sie ze po wschodnie stronie zelaznej kurtyny tez by sie troche zachodniego sprzetu znalazlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yunior

Chyba maszyna z linka pierwszego to nie te same co zamiesciles bezposrednio w poscie?
- patrzac na filtry powietrza i glowice wirnika - to raczej rozne maszyny. Byl jeszcze zielony HIP z cywilna rejestracja USA ktory wozil operatorow CIA w Afganistanie i Mi-17 ("Bialy 607") tez latajacy w Afganie.

 

JW

Są jakieś zdjęcia tych maszyn?
- w Kubince jest pelno roznych Pattonow, M113 itd. i to w dostepnej czesci. Od poczatku lat 90-tych slyszy sie historie o Abramsie ktory mial tam stac w zamknietej czesci. Znana jest tez "legenda" o podprowadzeniu go przez polski wywiad gdy wiezli go na testy do Egiptu czy innej Turcji. Calkiem mozliwe ze w Czechach jest wersja o czeskim wywiadzie itd. Samolotow mieli caly przeglad po Wietnamie, lacznie z wrakami F-14 i F-111. W Wietnamie bylo tyle zdobycznych sprawnych F-5 i A-37 ze rozsylali je po calym RWPG z nadzieja ze gdzies je przystosuja do eksploatacji w warunkach "komunistycznych" (amunicja, remonty silnikow itd.) Trafily tez do Polski.

Z nowszych maszyn to slychac o F-16 pozyskanych z Wenezueli i Mirage-2000 z Peru. Innym zrodlem zachodniego sprzetu mial byc Iran po rewolucji - F-14 itd. Teraz to zapewne Chiny maja ciekawa kolekcje sprzetu w hangarach

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yunior
Chyba maszyna z linka pierwszego to nie te same co zamiesciles bezposrednio w poscie?
- patrzac na filtry powietrza i glowice wirnika - to raczej rozne maszyny. Byl jeszcze zielony HIP z cywilna rejestracja USA ktory wozil operatorow CIA w Afganistanie i Mi-17 ("Bialy 607") tez latajacy w Afganie.

 

O tych z Astanu to mniejwiecej wiedzialem jednak nie sa w mojej sferze zainteresowan, bardziej wlasnie chodzi mi o maszyny z JRTS ktorymi podczas treningow transportowana byla 1st Force Recon Co, odgrywajaca role OPFORu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe tyle OPFORem ale Force Reconem. Niestety nikt nie produkuje figurek tej formacji a bardzo bym chcial miec ich miniaturke, Znalazlem fotki gdzie wystepowali wlasnie jako OPFOR na jakich cwiczeniach, wraz z info ze latali Mi-8. Po przerobieniu zestawu LRRP Dragona bedzie jak ulal

1bw.jpg

1aw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo widac ze mieli pozkladane czujniki.

Sie to MILES (Multiple Integrated Laser Engagement System) nazywa.

 

Dokladnie dokladnie (ostatnio na allegro mozna bylo zakupic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to Kocurki braly udzial w koncowym etapie wojn, nie jestem pewien ale chyba oslanialy ewakuacje Sajgonu, jednakowoz nie slyszalem aby stoczyly tam walki z lotnictwem polnocnego wietnamu tymbardziej aby jakas maszyne stracili. Bardziej prawdopodobne jest ze jak wspomniales F14 pozyskali od Iranu po rewolucji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirage3

Hmm... od kiedy to w Wietnamie były używane F-14 ?? jak już to F-4B/N/J/ oraz RF-4B
- jakos od 1974/75 ? Szukaj w internecie hasla "Operation Frequent Wind". Na F-14A lataly VF-1 i VF-2

Co do strat - to dwa F-14A upadly w okolicy Cubi Point (w styczniu 75 - min. jeden wpadl do wody - jezeli nie oba). Amrykanie zrzucali bomby glebinowe itd. Momentalnie pojawily sie w okolicy radzieckie jednostki "rybackie" i podobno cos (silniki ?) wydobyli. Wiecej dostali z Iranu naturalnie. Persowie po wywaleniu z kraju Amerykanow - nagle zorientowali sie ze brakuje im kodow uzbrajajacych do AIM-154 Phoenix, wiec w wojnie z Irakiem (80-88) Tomcaty lataly raczej jakow AWACSY. Rosjanie mieli probowac rozwiazac ten problem. Bankowo jednego TOMCATA dostali i pewnie pare AIM-154.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! mialem racje, ewakuacja Sajgonu ale o stratach nic nie slyszalem. Zestrzelone cxzy awaria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Wiecej dostali z Iranu naturalnie. Persowie po wywaleniu z kraju Amerykanow - nagle zorientowali sie ze brakuje im kodow uzbrajajacych do AIM-154 Phoenix, wiec w wojnie z Irakiem (80-88) Tomcaty lataly raczej jakow AWACSY. Rosjanie mieli probowac rozwiazac ten problem. Bankowo jednego TOMCATA dostali i pewnie pare AIM-154.

 

Pozdr.

Pawel

 

Sorry, że odgrzebuje wiekowy już temat, ale...

 

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce publikacja Ospreya nt. Irańskich F-14. Autorzy, powołując się na byłych pilotów, stwierdzali, że Rosjanie bardzo chcieli dostać jakiegoś Tomcata, choćby do przebadania na miejscu, lecz Irańczycy nigdy sie na to nie zgodzili.

Widziałem kiedyś w sieci fotkę jakoby rosyjskiego F-14, ale wszystko wskazuje na to, że był to zwykły fotomontaż.

 

Powoli, latami, sami dochodzili także do remontów i produkcji własnych kopii Phoenixów i biorąc pod uwagę ile czasu im to zajęło, to raczej nie korzystali z pomocy Rosjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.