Skocz do zawartości

Scharnhorst 1:400


Michał15

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dokończyłem swój model. A konkretnie przykleiłem swastykę z której jestem bardzo dumny. Sam model nie zachwyca w szczegółowość detali ale po złożeniu w jedną część i tak robi nie złe wrażenie.

Ale zdjęcia jutro bo nie mam dostępu do aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie się ogarnijcie i nie wstawiajcie tematów bez zdjęć do galerii bo to już szczyt wszystkiego.
Co racja, to racja. Przygotować zdjęcia, potem wrzucać galerię

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam że tak wyszło. Nie chciałem takiej głupiej sytuacji. To się więcej nie powtórzy. Aparat mi padł już po założeniu tematu a konkretnie bateria. Zamieszczam moje zdjęcia:

Na początek takie małe porównanie:

 

11e094714dae1f40gen.jpg

a0456c2ab5bdaf68gen.jpg

af2b019c9066ec1bgen.jpg

ca229eea59bb17f2gen.jpg

9c67a04426b80541gen.jpg

f9b2e645ea637b25med.jpg

93c4e6e34779239agen.jpg

746ffe64ebc769bbgen.jpg

9527f43c0f8d9ac1gen.jpg

fdaa831fe32bf06egen.jpg

2fddfc269b8abc27gen.jpg

e81fb0295351c7d4gen.jpg

25ca38d7fd94e1eegen.jpg

3f5124153efcd2fcgen.jpg

a609a4beb7329a70gen.jpg

ebb9caeadc0d467egen.jpg

 

I to tyle mam nadzieje że się spodoba. Nie jest to dzieło sztuki na miarę modelu Bismarcka "skella" czy "macisso" ale ciesze się że udało mi się go zbudować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by było go trochę przybrudzić aby wyglądał bardziej realistycznie a mniej plastikowo. Moim skromnym zdaniem coś jest nie halo z tym pokładem dziobowym. Wygląda jak by był z betonu. To farba czy niedokładnie wypracowana szpachla? Ogólnie wygląd sympatyczny i to chyba prosto z pudła. Trochę mnie to podbudowała, bo jak widzę te wszystkie prezentowane tu cudeńka z dodatkami (linki, blaszki, relingi) to popadam w kompleksy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście model prosto z pudła ale nie narzekam bez dodatków i tak nie źle wyszedł. Co do przybrudzenia to było by ciężko bo w ogóle się na tym nie znam. A pokład dziobowy to chyba za grubo położona farba. Cały model malowany był pędzlem co nie zawsze przekłada się na jakość. Nie jest źle następny model będę się starał wykonać żeby wyglądał jak najmniej plastikowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Super!

 

Lubię takie okręty "bez zbytnich bajerów", prosto z pudła, pędzlem malowany, to dokładnie w moim stylu.

To "modele" moich wyobrażeń, nie wiernie oddane miniatury.

Takie "just" młodzieżowe, żeby kumple robili "łaaaaał"

(Tak... Mówię to z zazdrości o to, jak bajerancko niektórzy potrafią robić modele... :F )

I jak wyżej napisano, nie sprawia, że popadam w kompleksy.

Więcej takich kolego i rozkręcamy flotę.

 

 

Fajnie by się prezentował z moim Bismarckiem. Albo Hoodem.

Aż mam ochotę zrobić.

Może za niedługo znowu coś trafi na mój warsztat?

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę cie rozczarować Arazaziel ale właśnie robię model który ma pełno dodatków. Ale rzeczywiście robi wrażenie na ludziach którzy w ogóle się na tym nie znają. Model został zrobiony w miarę moich ówczesnych możliwości manualnych, a że ja staram się szybko nabierać wprawy i ulepszać swoje umiejętności to też wziąłem się za model zupełnie na innym poziomie wykonania co ten. Model z pudła jak wygląda zależy w dużej mierze od wykonania przez producenta. Nie mniej cieszy mnie uznanie dla mojego modelu. barzdo dziękuje .

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - model wyszedł w miarę. Parę drobnych spostrzeżeń na przyszłość:

- spróbuj zaprzyjaźnić się ze szpachlą - miejscami aż się prosi o poprawki (chociażby burty/kadłub);

- w miarę możliwości spróbuj zmienić malowanie (jeśli nie aero, to chociaż samą technikę): miejscami trochę za grubo pociągnąłeś;

...

Najważniejsze, że model ukończony i czas na nowy. Pamiętaj, że z każdym wymagania będą rosły

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mi się zdjęcia nie wyświetlają, więc się nie wypowiem.

MarcinH - Poszukaj na forum, dawno temu był temat o tym. Znowu się zrobi akademicka dyskusja. Powiem tylko, że dla mnie np. messer bez swastyki jest jakiś taki goły... A swastyka była na banderze Kriegsmarine, więc to tak jakby zrobić polski okręt bez orła na banderze.

 

Nie jestem nazistą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dumapolski - w gwoli ścisłości na tym okręcie była sfastyka (a nawet dwie) nie tylko na banderze - w innym miejscu i to nieco większa

Dziwny temat

Jakieś fotki by się przydały

 

Pozdrawiam

Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc z własnej głupoty i nie wiedzy skasowałem zdjęcia ze strony hostingu zdjęć i zdjęcia zniknęły. wybaczcie. Mam teraz gablotę do tego modelu to wstawię jakieś zdjęcia. Uprzedzam jakość modelu dosyć niska w porównując do tego co teraz robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.