Skocz do zawartości

Beaverette Mk III 1/72


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam

 

No fajny pokrak, może tylko jedno ale co do krowy. Tutejsze rasy są takie "kosmate" tzn mają dłuższą sierść niż rasy kontynentalne, może są dostępne w skali ?

Czekam na poskładanego pokraka (a na marginesie robi to ktoś w 35? nie googlowałem za tym )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę, że niska trawka elektrostatyczna podobna do mojej :/ Podmaluj ją troszkę suchym pędzlem tu i ówdzie, będzie zróżnicowanie....warto też przed sypaniem trawy pomalować podłoże, bo prześwitują białe placki [nie, żebym się bydła na dioramie czepiał ]

Dio zapowiada się fajnie, gratuluję- zmana figurantów dobrze zrobiła. Te krzaczki to polakove?

 

Przecie nic nie jest jeszcze pomalowane. Widziałeś jakieś moje dioramki Nigdy nie zostawiam trawy niepomalowanej. To wyższe zielsko to rzeczywiście Polak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Greif wielkie dzięki za zwrócenie uwagi. Wpisałem w google "scottish cow" i wyszedł taki potwór:

800px-Cow_on_Pupers.jpg

Przerobienie rogów to banał, gorzej z futrem.

Na tej fotce normalniejsza krowa (po lewej):

mediaManager.jpg

Potem wymarałem fotki czegoś normalniejszego, ale bez rogów. Czy rogi się krowom obcina czy wychodowano takie rasy

Szczęśliwie natknąłem się na rasę Ayrshire:

stock-photo-ayrshire-cow-eating-a-thistle-11466664.jpg

Pochodzi to to z południowej Szkocji i nie trzeba jej tak obfutrzać. Dodatkowo bardzo fajne (malarsko) umaszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Siema

 

No problemo... no mieszkam w okolicy Glasgow i czasem jak gdzieś na wiochę jadę to widuję te kosmate mućki tych drugich jakoś nie uświadczyłem , fakt że nie szukałem ;) spoko zrób "szalone" rogi i kolorki i będzie git

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy prac nad figurkami.

Skończyłem krowę. Dostała nowe wymiona. Zmieniłem kształt brzucha przy przednich nogach. Pocieniłem rogi i ogon:

P3306096.jpg

P3306098.jpg

P3306097.jpg

Figurki to Milicasty. Bardzo proste tym razem. Figurka siedząca na doklejoną głowę i dłoń. Zajęła mi nieco ponad godzinę obróbki (nieszczesna dłoń). Figurka stojąca była w nieco dziwacznej pozie:

P3306091.jpg

Poprawiłem i wydłużyłem jej nogi. Tak jest na chwilę obecną:

P3306095.jpg

P3306094.jpg

Na tych zdjęciah doskonale widać ułomność odlewu (pojazd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr krówka jak się patrzy Prostowanie nóg figurantowi też wyszło na zdrowie.

 

Tak jak się umawialiśmy otworzyłem swój warsztat z Beaverette TUTAJ

 

Teraz będę musiał się za niego wziąć na poważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas miałem styczność tylko z V-100: odlany OK - babole merytoryczne; radar Wurzurg - było OK (babole merytoryczne).

M29 oba były raczej OK.

Największa kocha była z Dorchesterem - boki były zapadnięte

 

Na dziś przewiduję wycięcie kół i podwozia i zaprojektowanie nowej wieży. Ta w modelu to kompletne SF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny łikend za nami a progres mizerny

W sobotę powstały kalki:

Decalskopia.jpg

Dziś goście itd. Dopiero teraz siadłem nad kołami. Jak wspomniałem w wątku Marcina (chyba), koła bez zaznaczonego brzegu felgi.

Przeszukałem swój zasób blaszek i znalazłem coś tkiego:

koa1.jpg

Ach jak to dobrze, że człowiek przeszedł etap fascynacji faszystami Zaznaczyłem pokrętełka do ploty. Średnica mogła by być nieco wieksza. Wyszło tak:

koa-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace ruszyły, ach w nędznym tempie

Zacząłem od spiłowania nadlewek (strona lewa), co było dość łatwe i zaklejenia niedolewek po prawej - jest to już trudniejsze.

Zaszlifowałem wszystkie osłony/klapki wizjerów.

Przy okazaji okazało się, że kadłub jest nieco wklęśnięty na górze

 

Tradycyjnie dla modeli żywicznych pojazd przewidziany jest przez producenta jako z zamkniętymi włazami. Postanowiłem otworzyj jeden z przodu. Może komuś przyda się opis metody

1. przykleiłem blaszkowy prostokąt (mniejszy od pokrywy)

2. obrysowałem go rylcem (dzięki Marcinie - wreszce się do czegoś przydał)

3. oderwałem blaszkę

4. zacząłem rycie

Narzędzia:

bivee1.jpg

bivee2.jpg

Obecnie wygląda tak:

bivee4.jpg

bivee3.jpg

bivee.jpg

Może nie jest to mistrzostwo świata, ale myślę, że po wypełnieniu czernią będze OK, po skosie przyjdzie blaszka z podpórką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny krok - wywiercenie otworów pod łby śrób. Zaczałem od blaszki i załatwiłem 2 wiertełka 0,2mm

Resztę pojechałem - z braku laku - 0,3

P4190166.jpg

P4190168.jpg

Dziś dorobiłem jeszcze pokrywy na masce (od sdkf coś tam 7) i wkleiłem drut 0,2mm

P4190172.jpg

P4190170.jpg

A potem był lot na podłogę i poszło nadkole ... pare fakenów i z latarką w dłoni tarznie po podłodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokąd poszło nadkole ?

Poszło na lewo od mojego biurka tj na północ. Te foty były robione już po jego odnalezieniu.

A potem wziąłem go w łapska i znów odleciało Tym razem już nie znalazłem i dorobiłem nowe. Na fotkach razem z łbami śrub - jak widać dwa uciekły.

P4206496.jpg

P4206497.jpg

P4206495.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast drutu używaj pręcików polistyrenowych. Znacznie łatwiej je sie tnie skalpelem, a po odcięciu masz idealny okrągły przekrój.

 

Pokazany drut ma 0,2mm. Nie ma tak mikrych kształtek, jeśli wyciągnę ramkę nad świecą to i tak nie uzyskam jednej średnicy. A papier zbiera ten drut aż miło. Zostanę przy mojej metodzie.

 

Przypominam o obiecanej fotce z Iwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko zaniedbując gości pchnąłem projekt do przodu.

 

Choć zacząłem od tyłu

Na szerokość blaszka jest OK. Jest trochę za wysoka.

Widać dorobione łby śrub.

P4240177.jpg

Na czerwono to co musiałem dorobić (blaszka za bardzo wystawała)

P4240175.jpg

Tył jest chyba za bardzo pochylony

Po spacerze przód:

P4240180.jpg

Jak widać tu sytuacja jest podobna - muszę uzupełnić do blaszki.

Z przodu - nowa osłona żaluzji. Na modelu poszły mi dwa wiertła 0,3mm i musiałem część przodu pojechać 0,4 Wygląda niezaładnie - jednak powiekszenie jest bycze...

P4240181.jpg

Teraz jeszcze spawy, potem 5 wizjerów, 2 uchwyty na masce i 4 "podnóżki" i kadłub bedzie gotowy.

 

Marcinie Twój ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.