Skocz do zawartości

Beaverette Mk III 1/72


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście dałem sobie spokój z maskolami, chuteczkami itp.

Maluje z ręki pędzlem przy użyciu Vallejo COLOR.

Choć powiem, że np warto poeksperymentować np. z pastą do zębów.

Model pod wode i ładnie schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rafale moje mieszane uczucia budziła nie droga lecz zielenina.

Co do drogi to jest to mieszanka farb Tamki Earth i Deck Tan lub Medium Gray. Było fajnie do czasu położenia pigmentów. Wybrałem Europien Dust z MIGa, potem moim ulubionym Gulf War Sand (tekże MIG). Wygladało kiepsko (całość spryskałem takim niby łajt spiritem). Potem zabrałem się za Dark Earth z CMK. Już nic nie cudowałem z utrwalaniem.

Wygląda tak:

P5120286.jpg

P5120284.jpg

P5120283.jpg

I fotka, która inspirowała mnie przy dróżce (kamienie/grudki ziemi):

jimclark4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krowa na wypasie. Dosłownie i w przenośni

 

Nie wiem czy skoro w pobliżu pastwiska jest droga to zwierzak nie byłby "zapalikowany" (przywiązany sznurkiem do palika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Siema

No i ładnie.

Sorry za opóźnienie, polne dróżki często są wysypywane tłuczniem, podłoże gliniaste wierzchnia warstwa czarnoziem. Foto:

th_13052011082-1.jpg th_13052011074-1.jpg th_13052011082-1.jpg th_13052011077-1.jpg

th_13052011080.jpg th_13052011079-1.jpg th_13052011078-1.jpg th_13052011073.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za dokumentację

Jak widzisz nie chciało mi się czekać. Znalazłem 3 fotki z glebą. Krowy na pastwisku - pełno zielska po choryzont i w rogu trochę brązowej gliny.

Kozy w jakimś górzystym krajobrazie - szarawo - kanienista gleba. No i to z jakiegoś rajdu.

Co do scenki to nie będzie ani centymetra płotka. Zamysł był taki: Janki się zgubiły. Wjechały na czyjeś ziemie i posiłkują się mapą. Wyskakuje na nich krowa i siedzący ma lekkiego cykora

Dziś malowanie figurek. Do łosza wziałem po raz pierwszy Umbrę paloną:

P5140289.jpg

Jest delikatniejsza. Reszta brązem van Dajk:

P5140295.jpg

P5140293.jpg

P5140291.jpg

Jak widać w poetyce nieco warzonowej. Trochę jeszcze starłem. Od czasu kiedy robię wash z olei średnio podobają mi się ciemne plamy na np oliwkowych spodnaich jak w tym przypadku.

Drugi z figurantów spadł tak nieszczęsliwie, że złamał dłoń Podczas prac naprawczych poszła w połowie ręka

Udało się go odbudować.

Washowałem też pojazd. Nie jestem w tym mistrzem.

P5140308.jpg

P5140306.jpg

P5140305.jpg

P5140303.jpg

Też po zdjęciach trochę poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają te drewniane klocki pod scenkami. Tabliczki sam projektujesz i dajesz do druku?

 

Klocek z dębiny na wymiar kosztuje kole 15zł. Tabliczki projektuje mi kolega, zwykle kilka wersji, potem głosowanie w pracy i domu. Wysyłam mailem i jadę odebrać. Ta kosztowała 4zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 złote???? Ja za jedną płaciłem 8 :/

 

4złe, ta technika nazywa sie grawerton. To jest jakoś termicznie nanoszone. Krawędzie liter nie są tak ostre jak w przypadku grawerowania laserowego . Ponadto traktując to np. debonderem możesz zmyć napis.

 

Mimo to od kilku już modeli wybieram ten konkretny punkt/usługę. Tabliczki robione lasserowo kosztowały mnie 30pln sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego robiłeś trawkę, krzaczki itp? Jakaś konkretna fimra?

 

Niższa trawa to posypka jakiegoś kolejkowego potentata z Gremanów zapewne. To wyższe - u mnie kwitnie na czerwono - to Polak (to jest nazwa producenta, bo pochodzenie czeskie).

 

Dziś odebrałem z poczty naklejki

W trakcie ich przyklejania okazało się, ze miejscami kamo ma zły wzór. Kilka razy domalowywałem. Nie mam pojecia co to jest za jajo na wieży. Zobaczę jutro (znaczy już dziś) przy dziennym swietle.

Umiejscowienie symboli z tyłu domniemane. Wzorowałem sie na zdjęciach naszych wozów z tego okresu.

P5210324.jpg

P5210325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że jestem pod dużym wrażenie, model super, pomysł na makietkę również i ta krowa z silikonem

Gratuluję i czekam na finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.