Skocz do zawartości

Vought Corsair Mk.II, Academy 1:72


Dzbanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie przed chwilą ukończyłem mojego Korsarza. Przedstawia on brytyjską odmianę tego samolotu, (ścięte końcówki skrzydeł m.in) z 1834 dywizjonu FAA, HMS Victorius.

 

Mój Korsarz pochodzi z zestawu Academy, z którym nie miałem żadnych problemów, został wzbogacony o kalki Intech

 

Dziękuję wszystkim za pomocne rady w wątku warsztatowym viewtopic.php?t=24361&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Czas na foty:

 

p1040466zx.jpg

p1040467m.jpg

p1040468h.jpg

p1040469.jpg

p1040470t.jpg

p1040471.jpg

p1040472k.jpg

p1040473r.jpg

p1040474t.jpg

p1040475.jpg

p1040479.jpg

p1040481i.jpg

p1040482.jpg

p1040483j.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ i ja maluję pędzlem, czuję się zobligowany do powiedzenia, że na Twoim modelu widać niestety jego ślady. Nie podoba mi się też przejście barw: górny kamuflaż - dół. Jest jakieś takie poszarpane.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem niestety błędów tu jest wiele, ale prawdopodobnie Łosia będę malował już aerografem

Sam sobie dziwie dlaczego nie poprawiłem tej linii przejścia barw góra-dół, teraz nic nie będę nic zmieniać, ale mam nauczkę na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz... Niewiele się da powiedzieć dobrego. Oglądałem twoj wątek warsztatowy i do pewnego momentu model wyglądał nawet nieźle... Jednak wash, zapuszczanie linii bardzo mu zaszkodziło. Model wygląda dość... niechlujnie? Wydaje mi się, że werniks położyłeś zdecydowanie za grubo (ten "smark" na lewym stateczniku to prawdziwa perłka! )

 

Pędzlem naprawdę da się malować lepiej! A ślady ekspolatacyjne nigdy nie zamaskują kiepskiego malowania i może lepiej ich na twoim etapie umiejętności na razie nie robić, skupiając się na schludnym wykonaniu podstawowego malowania???

 

Swoją drogą co za farby użyłeś? Jakoś nie wygląda mi to na Dark Sea Grey i Slate Grey...

 

Mam nadzieje, ze krytyka cie nie zniecheci, tylko zdopinguje do pracy nad kolejnymi modelami. Nie watpie, ze lepszymi! Czego ci zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAAF uzywał Corsairów? Bo mi wszystkie oznaczenia pochodzą pod FAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie!

Model malowałem farbami Humbrol : Na górze H31 (zielony) i H123 (szary), spód był malowany jakąś mieszaniną dwóch farb, już nie pamiętam jakich.

 

Co do "smarka" na lewym stateczniku to sidolux który mi się jakoś tak uformował.

 

Krytyka mi nie zaszkodzi, Łoś będzie malowany już aerografem, na razie prace przy nim stoją w miejscu bo sklejam teraz prom "Columbia" na konkurs z fizyki.

 

Dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.