Skocz do zawartości

Citroen Xsara wrc 2004, Italeri 1:24


Marti_nez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dość długiej przerwie . Dawno nic na forum nie pokazywałem, więc nadrabiam zaległości. Model Italeri prezentuje auto S. Loeba z rajdu Monte-Carlo.

W pudełeczku znajdziemy 4 ramki z białego plastiku (strasznie niefotogeniczny ), jedną z chromem, jedną przeźroczystą, komplet opon i czerwoną karoserię. Wygląda to tak:

IMG_1335.jpg

IMG_1336.jpg

IMG_1337.jpg

IMG_1340.jpg

IMG_1342.jpg

IMG_1344.jpg

IMG_1347.jpg

IMG_1349.jpg

IMG_1350.jpg

IMG_1351.jpg

IMG_1353.jpg

IMG_1354.jpg

IMG_1355.jpg

IMG_1356.jpg

IMG_1357.jpg

IMG_1359.jpg

IMG_1360.jpg

IMG_1361.jpg

 

Model wygląda całkiem dobrze. Co prawda amortyzatory są odlane razem z wnękami kół, ale tego nie będzie widać. Poprawię za to tylny spoiler i zrobię od podstaw lusterka (jeśli starczy mi siły woli ). Zobaczę też, co da się zrobić ze spinkami na masce.

 

Luterka:

IMG_1341.jpg

Prawidłowe takie jak na pudełku.

 

To spoiler w modelu:

IMG_1367.jpg

 

a to w oryginale:

04005003_LOEB.jpg

 

Model trochę pobrudzę, może nawet stanie na podstawce.

Jeśli macie jakieś zdjęcia wnętrza to wrzucajcie, bo ja nie ma za dużo. Tak naprawdę to nic nie mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mi się tam wydaje że pasy całkiem nieźle wyglądają, jak na kalkę oczywiście

No owszem tylko wystarczy parę cm tasiemki trochę zabawy z klamerkami lub zakup blaszek które dość często bywają na allegro za niewielkie pieniądze i efekt o niebo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Italeri zrobiło imitację pasów na fotelu, więc wydawało mi się, że aż tak źle nie będzie. Fotele dostaną mat i nie będą się tak świecić . Tymczasem położyłem pierwszą warstwę podkładu na karoserię i spoiler, jest jeszcze trochę do poprawy:

IMG_1387.jpg

IMG_1386.jpg

IMG_1385.jpg

 

Psiknąłem też koła na biało. Większość nierówności zniknęła, teraz tylko muszę trochę przeszlifować.

IMG_1388.jpg

Drugie koło z prawej już trochę porysowałem, dlatego tak wygląda.

 

Mam mały kłopot z kołem zapasowym, mianowicie nie wiem, jak mocuje się je w prawdziwej rajdówce. Druga sprawa to perfidne dziury między karoserią a podwoziem w nadkolach. Czym je wypełnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dawno mnie nie było, ale miałem mało czasu na modelowanie. Dokończyłem wnętrze i zrobiłem spoiler:

IMG_1432.jpg

IMG_1431.jpg

IMG_1430.jpg

IMG_1429.jpg

Wiem, że mocowanie koła zapasowego to takie pasy donikąd, ale po złożeniu nie będzie tak bardzo widać .

Karoseria dostała kolorki, ale nie zrobiłem zdjęć, bo była jeszcze obklejona taśmą.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tylko dałbym jakiś zamek, zapinkę na te pasy od koła.

 

Zapinka się znajdzie . Bardziej martwi mnie to, że po ściągnięciu taśmy maskującej z karoserii zeszło też trochę farby. Trzeba wyrównać i malować na nowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony to Tamiya X-7, niebieski Model Master 4659 French blue, a biały to olejny, matowy Revell 5, następnie błyszcząca Pactra A2. Być może chodzi o to, że przy kolejnych kolorach maskowałem tylko elementy malowane i np. farba czerwona (ostatnia) trafiała na części pomazane gładką warstwą niebieskiej, a nie na podkład z Surfacera. Teraz porządnie osłabiłem klej na taśmie i mam nadzieję, że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoseria pomalowana i obklejona. Poprawię pędzelkiem parę miejsc i nakładam sidolux.

IMG_1441.jpg

IMG_1440.jpg

IMG_1439.jpg

IMG_1437.jpg

IMG_1435.jpg

IMG_1434.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu widać plamę na logo Citroena. Otóż Italeri zostawiło tam miejsce na część 20D (taki jakby grzybek), której jednak nie zobaczyłem na zdjęciach oryginału.

04005003_LOEB-1.jpg

Zamalowałem białą plamę farbą Tamiyi, ale trochę różnią się kolorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie w tym miejscu, tego niby grzybka, to powinna być antenka, zresztą patrząc na to zdjęcie:

http://citroen.rallye-info.com/galleryphoto.asp?sid=1&mediaid=392

to różnych antenek na dachu Xsary mamy aż 4 sztuki i tyle samo miejsc na ich zamontowanie widzę na fotce dachu Twojego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna antenka będzie na trójce, druga u góry loga Citroena, na tej "choince", a dwie kolejne z tyłu: tzecia za poprzednimi i czwarta po prawej stronie.

04005009_SAINZ.jpg

To samochód Carlosa Sainza, dobrze widać rozkład antenek.

 

Miejsce na pierwszą antenkę Italeri zrobiło tuż za napisem "Rallye Monte-Carlo", ale trzeba ją przesunąć tak o pół centymetra, na środek trójeczki.

 

Czyli antenki będą cztery, a grzybka nie będzie w ogóle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyście o mnie nie zapomnieli, mała aktualizacja:

IMG_1445.jpg

IMG_1444.jpg

IMG_1442.jpg

Sorry za zdjęcia, robione przy lampce.

Wzorowałem się na:

04005010_LOEB.jpg

Rally-Montecarlo-2004-Loeb-Elena-Citron-Xsara-T4-WRC.jpg

 

Do tego zrobiłem takie cuś:

IMG_1446.jpg

 

Inaczej łączenie oszklenia z karoserią wyszłoby zabawkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.