Skocz do zawartości

Nieuport N.28 C_1


mateusz kumorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chyba już karzdy mnie zna (mam nadzieje) .A oto kolejny szmatopłacik Nieuport z 1917r. w barwach francuzkich

Oto model;

c15e6e9db83672b9med.jpg

4ef3f17f310fa6femed.jpg

Malowanie tylko pędzlem ponieważ jeszcze niepodjełem dezyzji kupowania sprzentu do malowania itd...

489e7edfcbaa0afamed.jpg

13084f0bdbf8ea8dmed.jpg

9ec92e5b60835b73med.jpg

a76bab0b3037845emed.jpg

6996870a0f77c309med.jpg

205a2b6533283708med.jpg

4a7ec2bc57b8574dmed.jpg

8178b7db663b65a0med.jpg

pozdrawiam z bielska

prosze o komentarze

mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na szmatopłat to te ciemne zabrudzenia na dolnym płacie trochę rzucają się w oczy. Ogólnie model przyjemnie wygląda.

 

Do zabrudzeń, także tych na okaptowaniu silnika polecam wypróbować metodę nanoszenia farby gąbką do smywania naczyń i tym gąbkowym pedzelkiem, których kobiety uzywają do malowania powiek. Po krótkich próbach można szybko wyczaić metodę doś sympatycznego brudzenia modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by nie to brudzenie to było by super! zrobiłeś pordzewiałe zacieki na drewnianych skrzydłach, generalnie 100 razy więcej uroku będzie miało takie filigranowe maleństwo bez brudzingów! polecam pooglądanie zdjęć jak one serio wyglądały!

Plus za naciągi i malowanie śmigła - choć nie wiem czemu wygląda monstrualnie wielgaśno...

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

....w barwach francuzkich .....

.....jeszcze niepodjełem dezyzji .....

pozdrawiam z bielska

Racja, wstrzymaj się i podejmij decyzję o zakupie Słownika Ortograficznego i Słownika Języka Polskiego.

Na razie piszesz po rosyjsku, a dokładnie z "bielska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstra:bip:ąc od ortografii, pewny jesteś że kokardy które nakleiłeś są oznakowaniami Aeronautique Militaire

 

Fajnie że szmatopłat, ale wydaje mi się że lepiej by wyglądał bez brudu - trochę zbyt intensywny i na pewno w złych miejscach (np. dolny płat ponad podwoziem, czyli miejsce gdzie płatowiec powinien być najbardziej ubrudzony w Twoim modelu jest nieskazitelnie czysty. Potężny wyciek z statecznika poziomego też taki trochę "z czapki" - w tamtych okolicach raczej nie miało co wyciekać).

 

Ale żeby nie było że taki zły jestem, to napiszę że cała reszta jest całkiem OK - model czysto sklejony i ładnie pomalowany, naciągi też nie rażą grubością.

 

Mam nadzieję że pozostaniesz na dłużej w tematyce Wielkiej Wojny.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie forum pisowni ortografi tylko forum modelarskie , a wpadki sie zdarzają ,więc nie czepiajcie sie dwóch czy trzech wyrazów!!ZIO dzięki przede wszystkim że najwięcej powiedziałeś o modelu ,a z brudzeniami po tych uwagach będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też radziłbym zwrócić uwagę na oznaki przynależności państwowej, bo o ile mi wiadomo w czasie I wojny takie były kokardy amerykańskie.

 

Zgadza sie .Samolot ten owszem wyprodukowany we Francji lecz nie zbyt przychylnie przyjęty przez pilotów .I z tego co wiem to używali go w większych ilościach piloci amerykańscy w 1918 ,Z stąd tez oznaczenia na nim są tego państwa (w tym okresie właśnie tak były oznaczane samoloty USA ) Latało na nim wiele asiorów amerykańskich miedzy innymi Lt. Rickenbacker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.