Skocz do zawartości

Republic P-47D Thunderbolt Razorback


Jurgen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Odnalazłem ostatnio w szpargałach swój modelik Republic P-47D Thunderbolt Razorback

Jest już troszkę zakurzony ale jeszcze jakoś wygląda.

To co udało mi się o tym modelu znaleźć w necie :

 

p47dir11.th.jpg

p472.th.jpg

p47drockets.th.jpg[/b]

 

A tutaj już mój sprzęcik

 

 

20110415003.th.jpg

20110415002.th.jpg

20110415.th.jpg

20110415007.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... mógłbyś jeszcze napisać z jakiego zestawu (firma) i jaka skala.

Ale skoro nawet nazwa modelu się nie zgadza to może też nie znasz. Razorback to nazwa wersji z podwyższonym kadłubem za kabiną a Twój najwyraźniej jest "Bubble canopy" Czyli 1 i 3 fotka znaleziona w necie nijak nie pasuje do twojego modelu.

Sam model w sumie niebrzydki... malowanie też... chociaż od czasu jak zobaczyłem go w wykonaniu W.Fajgi to poprzeczka została zawieszona baaaaaaardzo wysoko... ( galeria )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się... choć autor nigdzie tego nie napisał.... a skojarzenie z tamtym to przez kamuflaż - wydaje mi się że Jurgen zastosował trochę za dużo kolorów - ale i tak wyglada nieźle.

 

PS. Zdjęcia mogłyby być trochę lepsze, a to ostatnie z ostrością na jakiś dźwigar w dolnym prawym rogu można było sobie darować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model na kalkulatorze to szczyt wszystkiego...

Zdjęcia są okropne, choć model wydaje się na prawdę fajny.

Skąd takie niedbalstwo przy oprawie (temat, opis, zdjęcia), skoro widać, że potrafisz pokusić się o niemałą precyzję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ciężko jest solidnie ocenić Twój model na podstawie powyższych zdjęć. Rzut ogólny wygląda zachęcająco, (niezłe obicia lakieru) dlatego też apeluję o ponowną próbę wykonania sesji fotograficznej Twojego Thunderbolta

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po świętach .Wreszcie znalazło się troszkę czasu by dokończyć to co tutaj zacząłem Dodaje więc fotki jeszcze raz dodam że modelik był klejony bardzo dawno temu i że w sumie to kleiliśmy go we dwoje ale to już szczegół:)

Pozdrawiam

 

dsc03298g.jpg

By jurgen14 at 2011-04-27

dsc03297.jpg

By jurgen14 at 2011-04-27

dsc03295i.jpg

By jurgen14 at 2011-04-27

javascript:emoticon(':piwo:')

dsc03292r.jpg

By jurgen14 at 2011-04-27

dsc03291me.jpg

By jurgen14 at 2011-04-27

dsc03290x.jpg

By jurgen14 at 2011-04-27

dsc03289z.jpg

By jurgen14 at 2011-04-27

dsc03288.jpg

By jurgen14 at 2011-04-27

dsc03287.jpg

By jurgen14 at 2011-04-27

dsc03286m.jpg

By jurgen14 at 2011-04-27

dsc03285gn.jpg

By jurgen14 at 2011-04-27

dsc03284z.jpg

By jurgen14 at 2011-04-27

dsc03299m.jpg

By jurgen14 at 2011-04-27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelarsko wygląda to nieźle - odpryski farby, brudzenia itd. Ale dobrze wiedzieć - np. przeczytać autobiografię Gabreskiego - że zarówno on jak i jego mechanicy byli ultrapedantami. Samoloty wyglądały jak nówki z salonu - na zdjęciach oryginału to zresztą widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model rzeczywiście wygląda do rzeczy. Niedoskonałości są, ale baza do porządnego modelowania również.

 

To co w Twoim modelu razi to:

 

- Nie do końca dobrze osiadłe kalkomanie;

 

- Miejscami nieco zbyt grubo położona farba;

 

- Kurz, kurz i jeszcze raz kurz. Model zasługuje na to, żeby go porządnie wyczyścić !

 

Obicia i brudzenie rzeczywiście nieźle wyglądają z technicznego punktu widzenia, ale jeśli chodzi o metrytorykę, to tak jak powiedział kolega Bossski, powinieneś odwoływać się do dokumentacji.

 

Nie jest źle, ale na pewno może być lepiej !

 

Działaj !

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak jak pisałem już wcześniej koledzy modelik jest dość stary więc trochę kurzu już się nałykał :P Jest on jak by nie patrzeć moim najlepszym ( pod względem wykonania ) modelem.

Już rozglądam się za czymś i lada moment warsztat,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.