Skocz do zawartości

MotoGuzzi V10 Centauro - TAMIYA - 1:12


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

(...) teraz muszę wymyśleć jak wykończyć rowek między kolorami na baku. Dwa pomysły, albo zalać czarną farbą, albo wkleić cienką gumową rurkę - imitację uszczelki....

 

mg34.jpg

 

Ja bym nie robił tego czarną farbą - za duży będzie kontrast. Zrób ''łosza'' jakąś olejną szarą farbą, a najlepiej tamiyowską X19 ''smoke''.

 

Trochę ''płasko'' wygląda mi też przednie zawieszenie - w szczególności góra goleni widelca (śruby regulacji tłumienia/naprężenia). Spróbuj tu też zapodać łosza.

 

Bardzo czysta, dokładna robota - podoba mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... na Photobucket przekroczono limit 10GB.... Wykupiłem konto Pro na miesiąc (bez limitu) ale widzę, że zdjęć dalej nie ma ?!? :(

Ma ktoś pomysł jak je przywrócić ???

 

OK - już działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz muszę wymyśleć jak wykończyć rowek między kolorami na baku. Dwa pomysły, albo zalać czarną farbą, albo wkleić cienką gumową rurkę

No i jak wybrales? Zalales czy wkleiles?

Moim zdaniem, jako szarego kibica/ogladacza modeli cywilnych, jakosc takich detali bije po oczach i dobre zrobienie tych dupereli jest najwazniejsze. Stad tez moje wscibskie pytanie.

46e89fc713c53a14.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ostatnia aktualizacja tego warsztatu . Dzisiaj wrzucam wczorajsze zdjęcia z prac oraz dzisiejszy montaż końcowy.

 

Na początek jednak kilka wyjaśnień dla pytających:

 

Marcin.M - z przepaleniami to było troszkę prób i doświadczeń, ale myślę, że się opłaciło . Oryginalne części chromowane (nie zdzierałem oryginalnego chromu) malowałem sprayem ZŁOTO. W zasadzie nie tyle malowałem co napylałem, tak żeby chrom przebłyskiwał spod złota. Następnie ślady przepaleń uzyskane za pomocą zestawu Tamiya do watheringu (gun metal, oil satin + rdza, niebieski, srebrny). Na koniec całość pokryta bezbarwnym olejem (ModelMaster). Rury wydechowe podobnie, z tym, że tu już chrom z palety Alcalda II. Wpierw na czarnym podkładzie (lakierowanym olejem) ślady przepaleń (znów zabezpieczone lakierem) i na to Alcald chrom - w miejscu "łączenia" z przepaleniem chrom napylany. Ot i cały sekter. A efekt?... myślę, że OK.

 

PKD4GA - jednak zdecydowałem się na wklejenie. Jako uszczelkę wykorzystałem jeden z przewodów (ten brązowy) z przewodu myszki komputerowej - po jego oderwaniu i rozpruciu jest tam ich kilka . Następnie z przewodu docelowego wyciągnąłem miedziane druciki - powstała rurka. Tą milimetr po milimetrze wkleiłem w rowek cjanoakrylem średniogęstym, dobrze wciskając.

 

A teraz jak to wszystko wyszło:

 

wspomniana "uszczelka" - nieukrywam, mogłaby być ciut cieńsza... ale to najcieńszy kabelek jaki znalazłem

 

mg36.jpg

 

mg37.jpg

 

oprawy lusterek zdecydowałem się zrobić pod kolor balu - aluminiowo-srebrne

 

mg38.jpg

 

wszystkie śruby są zaznaczone chromem - niestety na zdjęciach niebardzo to widać - in live jest o niebo lepiej i zauważalnie....

 

mg39.jpg

 

a to efekt końcowy

 

mg41.jpg

 

zapraszam do galerii....

viewtopic.php?t=26992

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda że nie czarna. Ten kolor jakoś mi tutaj nie pasuje.

 

czarna byłaby jak dla mnie zbyt kontrastowa, a tego chciałem uniknąć (takiego przerysowania). Brałem jeszcze pod uwagę białą, ale ta znów zbyt mdła W ostatniej chwili padło na brąz/beż. Dla mnie właśnie ta komponuje się idealnie. Ogólnie w realu jest o niebo lepiej niż na fotkach.

A i tej grubości tak nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.