Jump to content

American LAFRANCE Eagle Fire Pumper - Trumpeter - skala 1:25

Recommended Posts

Jakież było moje rozczarowanie gdy cała kabina ujrzała światło dzienne Mianowicie na jednym boku farba przesiąkła przez papier i zrobiła plamę na białej części kabiny Normalnie się załamałem

americanlafrance0761gf.jpg

Witaj Tornado.

Zauwazylem ze nie tylko Ty sie zalamales, ale takze srodkowa czesc ramy od szyby.

Pozdrawiam RObert

Dawno juz nic nie pisalem, ale z tego powodu ze nic nie mialem do powiedzenia, taki niesmialy jestem , co by mialo sensownego wniesc do rozmowy we wszystkich temtach forum.

• Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witaj Tornado.

Zauwazylem ze nie tylko Ty sie zalamales, ale takze srodkowa czesc ramy od szyby.

Pozdrawiam RObert

Zgadza się, zauważyłem to dopiero na fotce Jednak to jest małe Słupek jest już sklejony i nastawiony tak jak trzeba, ponadto wzmocnią go przednie szyby.

Edited by Guest
tak patrze na tego strazaka i zastanawia mnie czy ta tapicerke zostawiasz siwa czy bedziesz malowal ??

Tapicerka jest już pomalowana, zostało pomalować wewnętrzne ściany kabiny.

aaa to sorki wiesz ja sie nie orietuje w cywilnych dla mnie tapicerka jest pomalowana jak jest pobrudzona blotem itp .... ale strazak jest piekny

Nie ma sprawy Dzięki za zainteresowanie strażakiem

Zarówno te miłe, jak i krytyczne uwagi zawsze są mile widziane

Plamę zeszlifowałem, teraz czekam na farbę bo przybrakło

Międzyczasie sklejam drobne elementy strażaka i kończe naczepę.

Model ma około 40 cm dugości, dokładnie nie mierzyłem.

americanlafrance0870ff.jpg

na tej fotce widze spray samochodowy......uzywasz takich farb czy moze modelarskich ??? Bo po wielkosci to mysle ze jednak te zwykle a do mniejszych moze modelarskie??

Z farbami u mnie jest różnie. Kiedyś malowałem wyłącznie sprayami i pędzelkiem. Obecnie w większości maluję aero lakierami zamawianymi w mieszalni farb, ale nadal też używam spraye, a także farbki modelarskie. W tym wypadku kabinę pomalowałem sprayami tamiyowskimi TS-49 i PS-1, reszte aero.

hehe w mieszalni farb...no to niezle....ja swoich modeli nie traktuje tak dobze......daje im tylko pactre no to czekam na finish strazaka

PS: moze nie w temacie ale mam pytanie.....buldozer juz gdzies jest (fotki) bo bardzo mnie ciekawi

hehe w mieszalni farb...no to niezle....ja swoich modeli nie traktuje tak dobze......daje im tylko pactre no to czekam na finish strazaka

PS: moze nie w temacie ale mam pytanie.....buldozer juz gdzies jest (fotki) bo bardzo mnie ciekawi

Owszem jest w tym samym dziale - Pojazdy Cywilne:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=33

napisze tutaj bo tamten temat juz zasechl a mianowicie : ten zestaw to obled totalny odjazd naprawde jest swietny

Miło mi że Ci się spodobał

• 4 weeks later...
:tuptup:

Co dalej? Co dalej?

Tak to jest jak na chwilkę odstawi się model na później, a potem jest ciężko do niego wrócić . W pierwszej kolejności muszę skończyć zestaw F-12 z naczepą, bo potrzebuję go w czerwcu na konkurs 13 T.S. w Krakowie, a dopiero po nim mogę się zabrać za strażaka.

Tornado, ale z tym modelem to być za jednym zamachem wszystkie puchary na całej imprezie zaintasował. I na kolejnych...

Taaaa, jedyna szansa to taka, że będzie kategoria pojazdów wojskowych i skala 1/72 (nie liczę już lotnictwa). W dziale osobówek i ciężarówek tornado stanowi groźnego przeciwnika.

Tornado, ale z tym modelem to być za jednym zamachem wszystkie puchary na całej imprezie zaintasował. I na kolejnych...

Model ten miałem zabrać na konkurs do Fojera i na MTM do Sycowa, bo ma tam w tym roku powstac nowa kategoria " pojazdy Specjalistyczne" Do Fojera nie zdążę skleić strażaka, a na MTM mam jeszcze sporo czasu. W Żywcu nie ma podziału na kategorie w truckach, więc wystawię już ostatni raz oba duże Kenworthy i Peterbilta z buldożerem ( myślę że mają jakąś szansę), a na TS w Krakowie jest podział na kategorie Ami i Euro. W kategorii Ami już mam kilka zestawów, ewentualnie ciągników, natomiast brakuje mi pożądnego składu Euro.

Uwarzaj Andrzeju uważaj.. bo Ciągniczke SLT się zbliża.

Milosz nie ma obawy, zanim Ty go skończysz, to ja zdążę objeździć wszystkie konkursy w tym roku

Myślę Andrzeju że się spikniemy razem w Krakowie SLT kontra F12 +HDS z naczepą.

A jak wogule prace nad F12 ??

Milosz co zamiarzasz podpiąć do SLT bo jak nie masz co, to będziesz startował tylko w kategorii euro ciągnik, a ja euro zestaw. Tak czy owak życzę Ci powodzonka