Skocz do zawartości

American LAFRANCE Eagle Fire Pumper - Trumpeter - skala 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

No kurde, jak ja o to prosilem znowu mnie splawiles . Nie ma to jednak jak autorytet admina .

A te chromy wygladaja poprostu oblednie... Mimo, ze trucki i wozy strazackie to absolutnie nie moja dzialka, to sledze ten watek z wypiekami na gebie. Super to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a tak o chromach- dziś akurat odbierałem z "chromowni" układ wydechowy - 6 rurek - 22pln za decymetr kwadratowy .... Nie wiedziałem gdzie mam głowe schować jak po przeliczeniu podałem cenę klientowi- 3tyś pln ta zabawa kosztowała. Tornado, jakbys miał chromować te elementy , he he w 1/1 to by wszystkim kapcie spadły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak o chromach- dziś akurat odbierałem z "chromowni" układ wydechowy - 6 rurek - 22pln za decymetr kwadratowy .... Nie wiedziałem gdzie mam głowe schować jak po przeliczeniu podałem cenę klientowi- 3tyś pln ta zabawa kosztowała. Tornado, jakbys miał chromować te elementy , he he w 1/1 to by wszystkim kapcie spadły...

Myślę, że koszty byłyby zbiliżone, bo z buteleczki Alcladu dużo więcej się nie wyciśnie niż kilka decymetrów kwadratowych

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado a jakiej czerwieni używasz do malowania. Bo na stronie Trumpetera model pomalowany jest chyba farbą "odblaskową".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado a jakiej czerwieni używasz do malowania. Bo na stronie Trumpetera model pomalowany jest chyba farbą "odblaskową".

 

Jeżeli chodzi o kolor czerwony, to maluję TS-49, uważam że jest bardzo zbliżony do oryginału:

 

gloucesterpumperlg5on.jpg

rscompartments5dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zająłem się szafą i trochę zderzakiem. Pomalowałem przełączniki i nakleiłem kalki na zegary. Zderzak i "sterówka" są już zamontowane na stałe, natomiast tylna zabudowa jest złożona do kupy na sucho.

 

americanlafrance0616oe.jpg

americanlafrance0620hj.jpg

americanlafrance0632zk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego, że te modele to nie moja działka to przez Tronado będę tu coraz częściej zaglądać Model poprostu przecudowny Kto wie może kiedyś też zajmę się fireami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwały

Zabudowa jest już posklejana i na stałe zamontowana. Zrobiłem chromowane drzwiczki do szafek, listwy wzdłóż zabudowy, również te nad kołami, wnękę szafki z gaśnicami, wieszak na drabinę, klamki, oraz boczne i tylne oświetlenie.

 

americanlafrance0645rv.jpg

americanlafrance0667oe.jpg

americanlafrance0659sf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej , jak sie bedziesz golił to nie musisz już korzystać z lustra ... , fajnie to kurde wyglada. Tylko go skończ, bo widze ze już w nowym temacie "zapasowy" model w wiaderku się moczyw celu oblezenia z farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe. Tak przy okazji, jak bedziesz robil kolejne fotki, wez poloz przy nim jakas groszowke albo moze lepiej zlotowe albo jakis inny model, chcialbym wiedziec jakiej wielkosci to cudo bedzie...

 

A, i jedna uwaga... Czy w amerykanskich samochodach to czasem tylne kierunkowaskazy nie sa czerwone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe. Tak przy okazji, jak bedziesz robil kolejne fotki, wez poloz przy nim jakas groszowke albo moze lepiej zlotowe albo jakis inny model, chcialbym wiedziec jakiej wielkosci to cudo bedzie...

 

A, i jedna uwaga... Czy w amerykanskich samochodach to czasem tylne kierunkowaskazy nie sa czerwone?

Ok, nie ma sprawy, dam groszówkę jako statystę

Co do kierunków, to faktycznie większość trucków ami ma czerwone kierunkowskazy, ale w oryginale straży jest inaczej:

rearviewdoorsopen6um.jpg

 

Natomiast moim błędem jest pomalowanie kloszy w tylnych lampach według instrukcji chodzi mi o ich kolejność . Ponadto żółte klosze będą jeszcze przyciemnione, malowałem je markerem, więc nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Andrzeju walczyłeś z chromem (pamiętam nasze rozmowy telefoniczne) i wreszcie się udało efekt powalający chyba będę musiał zakupić taką farbkę, czekam na koniec budowy i oczywiście z niecierpliwością będę czekał jak z nim przyjedziesz na zawody do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klosze kierunków przyciemniłem, nakleiłem kilka kalkomani i pomalowałem drabiny. Kabina pomalowana na biało jest już sucha, teraz czekam na farbę TS-49.

americanlafrance0678yj.jpg

americanlafrance0690uo.jpg

 

Gril z przednimi lampami są już zmontowane:

americanlafrance0848do.jpg

 

Także klosze są już pomalowane i czekają na montaż:

americanlafrance0856rt.jpg

 

Acha na życzenie Yaa zrobiłem fotkę z groszówką:

americanlafrance0780eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinę pomalowana wczoraj jeszcze schnie, myślę że jutro będę ściągał maskownie górnej połowy. Dzisiaj pomalowałem drzwi, uszczelki szyb i częściowo koguty.

 

americanlafrance0870ff.jpg

americanlafrance0860wh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koguty są już gotowe, także dzisiaj ściągłem maskowanie z pomalowanych elementów kabiny i drzwi.

 

americanlafrance0737md.jpg

americanlafrance0749wu.jpg

 

Jakież było moje rozczarowanie gdy cała kabina ujrzała światło dzienne Mianowicie na jednym boku farba przesiąkła przez papier i zrobiła plamę na białej części kabiny Normalnie się załamałem no nic trzeba będzie zrobić poprawkę, także drzwi wymagają jeszcze małego retuszu.

americanlafrance0772hh.jpg

 

Pomimo to zrobiłem przymiarkę kabiny do podwozia:

americanlafrance0759ev.jpg

americanlafrance0761gf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.