Skocz do zawartości

American LAFRANCE Eagle Fire Pumper - Trumpeter - skala 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

American LAFRANCE Eagle Fire Pumper - Trumpeter - skala 1:25

 

20061101450561oo.jpg

 

Kiedyś musiało się to stać, więc czemu nie teraz . W każdym razie wziołem się za strażaka. Nie będę wstawiał fotek poszczególnych ramek, wszystko znajdziecie tu:

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1450&mode=thread&order=0

 

Po otwarciu kartonu trochę się rozczarowałem Mianowicie okazało się, że rama jest z jednego elementu, tzn. podłużnice z poprzeczkami i zbiornikami powietrza tworzą całość. Silnika także nie ma , jest tylko atrapa miski olejowej

Ale co tam, kabina też nie jest podnoszona więc i tak nie było by go widać. Widocznie producent doszedł do wniosku, że skoro to wszystko jest zabudowane, to można pójść na łatwiznę Pomimo tak dużego uproszczenia, okazuje się że i tak jest dość sporo elementów do montażu

Budowę modelu rozpocząłem od montażu resorów i tylnego mostu. Przykleiłem też siłowniki i trochę detali:

americanlafrance0032gv.jpg

americanlafrance0014vo.jpg

americanlafrance0024pg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rama jest już pomalowana ( Pactra A1) i stoi na kołach:

 

americanlafrance0043fm.jpg

americanlafrance0123ya.jpg

 

Zbiornik paliwa równiez jest już na swoim miejscu. Pierwszy raz spotkałem się , aby w modelu opony miały podział na prowadzące i napędowe:

americanlafrance0222aa.jpg

americanlafrance0212np.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam dość dużo wolnego czasu, to i przy modelach mogę nieco podłubać

Zostały wykonane i zamontowane wały pędne, autopompa i wydech:

 

americanlafrance0231sx.jpg

americanlafrance0240vx.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nam tu chłopaki na forum sie zaczerwienili że widzę tez sie zdecydowałes. W ramach odpoczynku a raczej odmiany miedzy stateczkami moze tez sie zdecyduje na takiego stworka. Bo zanęcili tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Budowę tego modelu traktuję właśnie w ramach relaksu. Jakby nie było, w końcu jest to dla mnie inna dziedzina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, oblukałem kupę stronek w necie, ale nigdzie nie mogę znaleźć fotki wnętrza Instrukcja jest tak uboga, że praktycznie nie wiadomo jak pomalować wnętrze kabiny :(

Może Wam gdzieś wpadła w ręce fotka przedstawiająca kokpit

Tymczasem zabieram się za malowanie blach nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się wziąść za malowanie kabiny, ale zmieniłem plany i postanowiłem zrobić otwarte drzwi.

 

americanlafrance0260ne.jpg

 

americanlafrance0447ay.jpg

 

Podczas wycinania drzwi nożyk dwukrotnie obsunął się i trzeba było ubytek w karoserii zaszpachlować:

 

americanlafrance0367ef.jpg

americanlafrance0455qr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się wziąść za malowanie kabiny, ale zmieniłem plany i postanowiłem zrobić otwarte drzwi.

 

Po takich fotkach z ta ryflowana blacha to nie miales wyjscia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, po obejżeniu fotek, doszedłem do wniosku że można zrobić w nim cuda niewidy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit prawie gotowy. Wnęki stopni wykonałem z blachy ryflowanej, a podstawy siedzeń okleiłem srebną folią - imitacja blachy nierdzewnej:

 

americanlafrance0314cv.jpg

americanlafrance0324ab.jpg

americanlafrance0333qr.jpg

americanlafrance0349nb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrula ja wiedzialem , ze dzisiaj jeszcze cos pokazesz ale, ze az tyle No to rodzinka miala dzisiaj tatusia w domu Mala sugestia - na orginale widac takie fajne katowniki pomiedzy blacha a dywanikami. Mysle, ze podniosa efekt a dla ciebie zrobic cos takiego to pikus

 

PS.Czwarte dzrzwi nie otwierasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem wyraźnie, że kokpit jest PRAWIE gotowy

Kątowników jeszcze nie dawałem, ponieważ zastanawiam się nad zamontowaniem blachy ryflowanej na podłodze w tylnej częśći kabiny ( patrz foto). Jest tylko jeden szkopół, blacha jest gruba na 1,5 mm, a innej nie mam

 

crewcab3cd.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że nie będę wycinał podłogi, a poprostu blachę od spodu potraktowałem papierem ściernym. W ten sposób otrzymałem pożądaną grubość

Blacha juz leży na podłodze, a skraje osłąnięte kątownikami

 

americanlafrance0357xf.jpg

americanlafrance0365sl.jpg

americanlafrance0428qx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko - szykuj sie na kolejny medal

Hehe, to nie takie łatwe, Fojer to twarda sztuka

 

PS. Co z tymi czwartymi dzrzwiami

W założeniu miałem zrobić tylko lewą strone otwartą. Jednak doszedłem do wniosku, że coś będzie brakować po prawej. Więc wyciąłem jeszcze drzwi dowudcy sekcji, a tylne zostawiłem zamknięte aby był widoczny kawałek zewnętrznej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.