Skocz do zawartości

Linia gustawa, Włochy 1944


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

I znowu post pod postem Dzisiaj kiepska pogoda u mnie, więc postanowiłem coś w końcu porobić . Konkretnie pomalowałem całość ziemi, pocieniowałem itp. Dodałem niską roślinność, czyli trawę-może mech bardziej. Co do krzaków to postanowiłem, że będą to wysuszone krzewy, bo jest to późna wiosna, czyli słońce i jeszcze raz słońce. Wcześniej wspomniane krzaki będą gotowe jutro-więc jutro je obcykam i wstawie foty. A to foty dzisiejsze. Zdjęcia słabe robione na szybkiego Wszelkie uwagi miło widziane.

Zdjęcia w kolejności chronologicznej

 

dscf0283xm.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dscf0286k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dscf0289cp.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Paczka z farbami długo idzie .Będzie niestety po niedzieli.

 

Więcej zdjęć jutro-zrobie je lepszym aparatem i zrobie fotki szczególom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu bardzo jaskrawe kolory ziemi ale już na ostatnim ok ;) no i myślałem że z gąbki nic nie wyciśniesz a tu proszę fajnie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Bartek. Chciałem was uprzedzić, żebyście sie nie przejmowali pierwszym zdjęciem, tylko zobaczyli wszystkie. Robię tak zawsze, ostry jaskrawy kolor a po stonowaniu i cieniowaniu, efekt jest zawsze udany.

 

No i fakt gąbka wypaliła, też się ciesze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały postęp (niestety tylko dwa zdjęcia), czyli sucha roślinność, wykonana częściowo z drutu i suchych korzeni. Do tego dojdzie jeszcze dużo małych i średnich kamieni, skał- powciskam je w trawę. Dojdzie też trochę wyższej trawy zrobionej z pędzla. Pogoda jest tak beznadziejna, że nie mogę zrobić dobrych zdjęć. Dodatkowo ma zamiar zrobić parę krzewów liściastych, nie wiem jak je zrobić, myślałem o zamówieniu, miałem trochę kasy, ale wolałem zamówić model. Myślałem, że jakoś mi się uda zrobić te krzewy domowym sposobem .

 

Figurki zacznę malować na weekend, teraz muszę sie trochę pouczyć, koniec roku się zbliża, a nauczyciele robią same sprawdziany i kartkówki.

 

dscf0295ib.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

dscf0298j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

P.S W niektórych miejscach widać łączenie drzew z podłożem-widać biały wikol, w tym momencie jest już suchy i go nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniec roku się zbliża, a nauczyciele robią same sprawdziany i kartkówki.

Oj znam to, nie wiem jak się wyrobię, bo za rok juz egzamin gimnazjalny.

Tak trzymaj, jedyne co mnie w oczy kole to ten kolor trawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to jesteśmy w tym samym wieku-2 gimnazjum .Za jasny, czy za ciemny ten kolor trawy? Zrobiłem na niej suchy pendzel może dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to jesteśmy w tym samym wieku-2 gimnazjum .Za jasny, czy za ciemny ten kolor trawy? Zrobiłem na niej suchy pendzel może dlatego.

Ja jestem w 1 gimnazjum powodzenia z tą dioramką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne relacje dopiero na weekend, gdyż pochłoneła mnie nowa praca -diorama związana również z Włochami, zauroczył mnie coś ostatnio tamten okres walk. Narazie mam proźbę z pomocą wybrania tytułu na podstawkę, niech sie wypowiada każdy na temat podanych tytułów i niech wybierze jeden, który mu się najbardziej podoba

 

1. ,,Linia Gustawa''

11 maj, Monte Cassino 1944

 

2. ,,Główne uderzenie"

Monte Cassino 1944

 

3. ,,Straceńcy Fuhrera"

11 maj, Monte Cassino 1944

 

4. ,,Koniec wakacji''

11 maj, Monte Cassino 1944

 

5. ,,Sztandar Chwały''

11 maj, Monte Cassino 1944

Tu myślałem ,żeby wbić w ziemię polski sztandar należący do II korpusu

 

6. ,,W ogniu walki''

11 maj, Monte Cassino 1944

 

Mi najbardziej odpowiada 3,5 a wam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak się głupio składa, że diorama jest skończona. Strasznie nie miałem chęci jej dłużej robić, więc wczoraj poświęciłem 5 godzin i skończyłem . Zapraszam z warsztatu do galerii

 

img0245mp.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.