Skocz do zawartości

Panzerkampfwagen VI Sd.Kfz.181 Ausf.E/AFV Club 1:35, 35079


zuchvik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Idac za ciosem, pozwalam sobie zalozyc nowy watek warsztatowy.

Do wykonania pojazdu przydatne bedzie mi kilka dodatkow: troche blaszek Aber (tamiya, wczesna wersja, ale jak dla mnie to i tak wiele), kilka elementow RB Model (glownie liny, moze dokupie cos jeszcze), zimmerit Atak, decale Techmod...nie wiem jeszcze jak z gasienicami, prawdopodobnie fruil...malowac bede glownie akrylami...

prace z uwagi na kompletny brak czasu beda szly w iscie zolwim tempie, mam nadzieje, ze nie bedzie wielkiej tragedii...

 

dsc07040q.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli zabralem sie do podwozia, z tego co widze, bedzie ruchome zawieszenie; zlikwidowalem szwy na wahaczach i wyszlifowalem slady po wypychaczach...

wrzucam fotki, bo byc moze ktos jeszcze przymierza sie do tego modelu...na zdjeciach widowczne male spawy (nie znam dokladnie poszczegolnych nazw czesci pojazdu)...

 

dsc07154c.jpg

dsc07155z.jpg

dsc07153i.jpg

dsc07152z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Będę śledził z zaciekawieniem relacje z budowy bo bardzo mnie ciekawi ten Tygrysek. No można tylko powiedziec powodzenia, i wytrwałości.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ślady łączenia (odlewów) na wahaczach przypadkiem nie powinny zostać?

 

Powinny, ale i tak ich nie bedzie zupelnie widać kiedy przyjdą koła wiec zupelnie bez roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dobrze wiedziec; szlifowalem te odlewy na wahaczach, bo myslalem, ze sie "doczepicie" jak nie zeszlifuje, a tu na odwrot...

ale dobrze dobrze, pisac jak najwiecej...we wtorek mam wolne to cos tam porobie; mam zimmerit z ataka i nie wiem gdzie dokladnie gdzie jedna z jego czesci podczepic, wiec fotki jakies dorzuce i o rade zapytam...

 

Wittmann będzie?

 

jakby to ujac, nawet nie wiem czy jestem godny...mam decale z techmoda, ale chodzi mi po glowie jeden camo, ktory zdaje sie, ze do Hauptsturmfuhrera za bardzo by nie pasowalo...no ale zobacze, poczytam, popytam i poradze sie jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzien wolny od pracy, wiec mozna podlubac...

 

przymierzylem sobie na sucho zimmerit; dzis zamawiam klej (scatter-grip sie nazywa), ktorym bede zimmerit podczepial, wykanczal zas super-glutem...

 

dsc07159d.jpg

 

tutaj, jeden element rzeczywiscie wystawal, tak jak opisywal u siebie w warsztacie kolega Aphar, ale przyszilfowalem i wyglada lepiej

 

dsc07160g.jpg

 

dsc07162s.jpg

dsc07169z.jpg

dsc07171t.jpg

 

nieszczesne sprezynki, z ktorymi sie troche spocilem; mam nadzieje, ze sa poprawnie zalozone

 

dsc07172x.jpg

 

ten sam spilowany element z drugiej strony (nie wiem jak sie fachowo nazywa)...

 

dsc07180i.jpg

 

szekli nie kupowalem, ale mam swoje wiaderko Panie Greif

 

dsc07182i.jpg

 

...sorry za trudnosc z wyslawianiem...do kazdej pary kol jest ta "uszczelka/gumka" przez co zdaje sie kolka beda sie pysznie krecic...wiec gasienice, zdaje sie najlepiej beda pasowac tylko te ruchome; friul, modelkasten, badz afv...slyszalem, ze fruil nie sa tak idealne w przypadku tygrysa jak modelkasten, wiec moze skusze sie na azjatycka marke; musze zapytac mojego mistrza, co na to powie...

 

dsc07183e.jpg

 

zaczalem sobie rowniez dlubac przy kolach, ale moja praca zostala mi brutalnie przerwana przez malzonke, ktora kazala mi zgasic swiatlo i isc precz, wiec dalszy ciag kolek w dniu jutrzejszym przewiduje...

 

dsc07185u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Siema

 

No i piknie , co do małżonki cóż można spróbować przeprowadzić jakieś małe szkolenie aczkolwiek większość kobiet w tej materii stawia zaciekły opór na jakąkolwiek argumentację i logikę (np że facet nie idzie na piwo czy inne takie tam tylko siedzi w domku pod okiem ...i dłubie sobie jakieś tam pierdołki) Ważne że postępy są taaa i wiaderko :o

Czekam dalej i zaglądam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj zimmerit kleiłem zwykłym klejem do plastiku humbrola i trzymał. Jak bedziesz juz przyklejał ten przód to zrob tak zeby nie bylo widać tego spawu ktory odsloniles na zdjeciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzis sobie podlubalem przy kolkach; poleza sobie teraz ladnie kilka tygodni, az "dojrzeja do malowania"...

 

dsc07288k.jpg

dsc07291.jpg

dsc07302x.jpg

 

zajalem sie tez wlazami, (w tym zestawie sa ruchome, to szalenie milo ze stony tajwanczykow)

 

dsc07304.jpg

 

kiedy mialem juz isc zrobic sobie krazki cebulowe, dopadla mnie nieodparta pokusa zlozenia i sklejenia mojego malego wiaderka, co tez z radoscia uczynilem (niestety nie posiadam jeszcze lutownicy, wiec wiaderko potraktowalem super glutem)

 

dsc07306r.jpg

 

na sam koniec podczepilem ten element;

jak sie nazywa i do czego sluzyl? szukalem troche w sieci i e-bookach, ale nie znalazem dokladnego opisu tej czesci

 

 

 

dsc073092.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt dzisiejszej dlubaniny...

dsc07311i.jpg

dsc07313w.jpg

dsc07314xw.jpg

dsc07317c.jpg

 

srodkowy spaw, juz gotowy w zestawie

dsc07319nu.jpg

 

zalozona pokrywa

dsc07322a.jpg

dsc07329.jpg

dsc07384sg.jpg

 

zrobilem "sucha" przymiarke, tu i uwdzie trzeba poprawic ksztalt

dsc07386n.jpg

 

 

przyklejone na amen; tak jak pisalem uzylem scatter-gripa i wykonczylem przy pomocy wykalaczki super-glutem...(wyglada oblesnie, ale po polozeniu pierwszego podkladu plamiste gluty odejda na zawsze do walhalli)

w tym miejscu mam tez pytanie; w jaki sposob moge uszkodzic zimmerit juz polozony na powierzchnie...chodzi mi np o oderwanie platow tworzywa na zlaczach obu plyt...wyrwac peseta? wyciac nozykiem? wyszlifowac pilnikiem?

dsc07388g.jpg

 

ruchome wlazy

dsc07389x.jpg

 

to na tyle w tym tygodniu; do warsztatu wracam we wtorek

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerwalem sie dzis wczesniej z pracy...i tak przypomnialem sobie, ze nie przylozylem sie ostatnio zbytnio do narzedzi na mojej "trojce"... mam nadzieje, ze to faux pas pojdzie teraz w zapomnienie

 

drewno na razie jeszcze w stanie surowym...

 

dsc07420s.jpg

dsc07428h.jpg

 

lakier na to nalozyc jakis?

 

ps.

 

co na temat zimmeritu? chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob go najlatwiej "uszkodzic" kiedy jest juz przyklejony...w jaki sposob wykonac ubytek materialu, aby wygladalo jak najbardziej naturalnie np. na miejscu laczenia dwoch plaszczyzn. chodzi mi dokladnie o fragment pancerza, ktory pokazalem w poprzednim poscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly popoludniowy "up"

 

polozylem zimmerit na tylny pancerz; klipy, polka pod lewarek (lewarek gdzies lezy i odpoczywa, nie widzialem go od wczoraj)...pierwszy raz wyginalem oslony, na razie uformowalem jedna i zrobilem sucha przymiarke...

 

dsc07658j.jpg

 

reszta w nocy, po polnocy...dziury oczywiscie beda polatane, putty albo roztopie plastik z ramek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylna plyta przytwierdzona; jestem laikiem jesli chodzi o elementy fototrawione, wiec ich wykonczenie nie jest na wysokim poziomie...kwestia wprawy mysle, techniki i narzedzi...

 

na lewej oslonie zrobilem dziure, jakoby po pocisku sredniego kalibru, podszlifowalem ja (zdaje sie, ze niepotrzebnie pilnikiem), bedzie wykanczana oczywiscie kosmetycznie w koncowych etapach pracy, powinna wtedy wygladac znacznie lepiej, w chwili obecnej wielka lipa...tylna plyta przymocowana takze do wanny; obylo sie prawie bez szpar, pasowanie w 99% idealne; jest drobra przerwa wielkosci okolo 0.3 mm na dlugosci kilkunastu milimetrow w miejscu laczenia plyt (pod lewym wydechem, widac szpare, ktora zostala juz zniwelowana do w/w wartosci), po polozeniu zimmeritu bedzie to calkowicie niewidoczne...

 

dsc07673u.jpg

 

zaczalem latac "dziury" pod narzedzia i sprzet przy pomocy starych ramek...

 

dsc07663w.jpg

dsc07664v.jpg

 

od wewnetrznej strony na kazdy kawalek przycialem jak najkrocej i polalem na nie mala krople super-gluta; przed zalozeniem klipsow pod narzedzia wszystko wyszlifuje...

 

i na koniec, polozylem grille AFV-a

 

dsc07675e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Siema

No i miodzio oby tak dalej. Będzie ładny tiger ;) a tak na marginesie to sie "pan"odezwie jutro hmm? ;)

 

Pozdrawiam i zaglądam czujnym okiem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złą wiadomość. Na odwrót są osłony rur wydechowych. W sensie te paski na górze i na dole osłony mają być wypukłe. Robi się to tak, że trzeba czymś twardym przejechać je od wewnątrz, tak by wybrzuszyły się na zewnątrz. U Ciebie to jest niemożliwe teraz, bo wewnętrzna część jest zewnętrzną i na odwrót.

Zrozumiałeś coś z tego? :wink3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odwrót są osłony rur wydechowych

 

haha, no to pieknie...tak wszystko zrozumialem, cos mi tak "smierdzialo" jak w aberowa instrukcje sie wpatrywalem wybaluszastymi galami i nie rozumialem po co mam jezcic bo tych blachach od wewnatrz "twadym pretem", no to teraz juz moj mozg przetworzyl informacje po 18h, sukces!!!

...a to ze maja byc wypukle to na pewno cos mozna na to zaradzic...hmmm...moze wytne plastik z orginalnych elementow, ktore byly w zestawie i wkleje go na te oslony i bedzie "okragle", z ramkami poprobuje tez jak mi sie nie uda plastiku wyciac...cos na pewno pokombunuje, tak aby oslony wygladaly w odpowiednich miejscach na wypukle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytne plastik z orginalnych elementow

 

 

za cienki, nie da rady...mam takie jedno galonowe pudelko, w ktorym trzymam "wszystko" i znalazlem tam taki fajny kawalek drutu, ktory idelanie bedzie sie do tego nadawal, zeszliwuje go z jednej strony, zeby byl plaski na podczepienie i voila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.