Skocz do zawartości

SZD-48-3 JANTAR-Std 3


Observer

Rekomendowane odpowiedzi

I cóż...Nie udało mi się zrobić dwóch wężyków przy lejkach o idealnie takim samym kształcie. Mam ostatnio mało czasu i przez pośpiech trochę cierpi ten model.

31.jpg

32.jpg

33.jpg

Okazało się, że po wycięciu z formy wiatrochron nie pasuje idealnie do kokpitu. Zdecydowałem się więc zaakcentować sposób otwierania kabiny i owiewka będzie lekko uchylona.

352.jpg

 

Właściwie to z modelem już skończyłem. Mam już pomysł na nieskomplikowaną podstawkę, tak aby to wszystko miało ręce i nogi. Czasu tylko trochę brak na wykonanie ostatnich prac.

34.jpg

351.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwlekaj mówię ci dobra zabawa jest.

Uff...udało się jeszcze podłubać przed finałem LM.

40.jpg

41.jpg

42.jpg

Zapuści się tu jakieś kszaczory, wstawi wąż ogrodowy i będzie git

Za tydzień planuję to wreszcie skończyć. Mam trochę mało czasu na dłubanie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwadratu nie robię, bo na stoliku trzeba by jakąś radiostację, kwity itd. Masz rację Kondi z założenia jest to gdzieś pod hangarem, ponieważ uznałem, że jak ktoś balastuje szybowiec, to robi to właśnie tam, ponieważ jest tam instalacja i można tej wody sporo nalać, a kwadrat organizuje się zwykle dużo dalej od hangaru. Trawisko zrobiłem kiedyś pod Bociana. Tutaj 2b:

jantar2b.jpg

W przyszłości może zrobię glidera na tle hangaru, ale już mi się nie chce bawić w architekta.

Mam trudne warunki do robienia modeli(piwnica) stąd kiepska jakość zdjęć. Galerie robię zwykle na czarnym tle w naturalnym świetle, więc powinno być dużo lepiej do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

353.jpg

Źle trochę zaplanowałem podstawkę i dobrałem nieodpowiedni (za duży chyba) kąt płyty betonowej, ale myślę, że jakoś tam się ustawi latadło. Chodzi mi głównie o to, żeby podstawki pod skrzydła się zmieściły na płycie, w odpowiednich dla nich miejscach.

43.jpg

44.jpg

45.jpg

46.jpg

47.jpg

48.jpg

 

Więcej do roboty już tu chyba nie ma. Pozwolę temu ambarasowi trochę przeschnąć (wikol i inne tam...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawsko między płytami miodzio. I świetny pomysł z rozlaną wodą

Chłopie...powiem Ci jedno. Zrób kolejnego szybowca i prowadź relację, bo świetnie się śledzi

Śledzi, bo pomóc raczej nie było gdzie i jak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że model Ci się podoba. Zresztą o to chyba właśnie w tym chodzi, żeby zrobić coś co spodoba się nie tylko autorowi, ale komuś jeszcze.

Na początku przyszłego tygodnia wrzucę jakąś galerię. Wątek warsztatowy można więc uznać za zakończony. W związku z tym chciałbym podziękować Wam za doping i podpowiedzi oraz wszystkim, którzy poświęcili czas żeby tu zajrzeć.

W przyszłości napewno wezmę na warsztat "Juniora" i może jeszcze coś plastikowego. Nie wiem tylko jak daleka to przyszłość, bo w kolejce mam parę odrzutowych krów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Revella masz jeszcze plastikowe "Szybowce polskie". Tylko żeby tam zrobić detal, to trzeba mieć cierpliwość mnicha(skala 1/72=wyzwanie). Jeśli chodzi o ceny to może wypowie się ktoś inny, bo nie badałem rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych szybowców w 1/72 nie chce się tykać. Revell w 1/32 oferuje aż 60cm rozpiętości, a ja fanem modli pod sufitem nie jestem.

Dogodny jest Ardpol, tylko szkoda, że nie mają w swojej ofercie Puchacza - mam do niego sentyment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Lepiej by pasował Tu Jantar 2B bo do klasy club wody się nie leje a między skrzydłami a kadłubem to nie jest uszczelka, tylko obklejona szpara taśmą izolacyjną Model rewelacja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, ale już nic nie będę zmieniał Model od (bardzo)dawna cieszy się spokojem w gablocie. Jeśli chodzi o balast to chyba wszystko jest ok. Faktycznie powinna być taśma izolacyjna, ale to już uwaga dla potencjalnego przyszłego "sklejacza" tego zestawu, bo ja już dawno machnąłem na to ręką.

Nie wydaje mi się również żeby zagłówek był dwa razy za duży. Nawet jeśli, to ja w swoim mogłem sobie zamontować akcesoryjny

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.