Skocz do zawartości

Katiusza ze Zviezdy w 1/100


mac eyka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wpadła mi w łapska nowość firmy Zviezda w nietypowej skali 1/100

Katyusha Soviet Rocket Launcher

Pozwalający na wykonanie miniaturowego Zisa-6 z zamocowaną wyrzutnią BM-13

 

1040.jpg

 

Modelik został wydany w serii z innymi, gejmerskimi, zestawami tego producenta.

Jako, że nie jest to moja pierwsza Zviezda w "setce" spodziewałem się kilku części pozwalających na złożenie miniaturki pojazdu bez używania kleju.

Jakie było moje zdziwienie gdy okazała się, że ten miniaturowy modelik, który według producenta ma jedynie 6,5 cm długości składa się z ponad 20 elementów.

 

1041.jpg

 

Wszystkie części zgrupowane są na 2 ramkach wtryskowych:

 

1042.jpg

 

1043.jpg

 

Głównym elementem modelu jest rama wraz z podłogą komory silnikowej wraz z błotnikami.

 

1049.jpg

 

Do niej dołączamy pozostałe elementy małej Katiuszki.

 

Pozostałe elementy, jak choćby podłoga do której mocujemy elementy wyrzutni wraz z błotnikami prezentują się ładnie, posiadają zaznaczone drobne detale.

 

1044.jpg

 

Od całości nieco odbiega kabina kierowcy pozbawiona oszklenia.

 

1046.jpg

 

Ma jednak delikatnie zaznaczone ramy oraz ......... wycieraczkę.

Model zawiera więcej tego typu "smaczków"

Miniaturowe koła posiadają zaznaczenie bieżnika, który bardziej wyczuwa się pod paznokciem czy na zdjęciach w zbliżeniu niż w rzeczywistości.

Jak wydać na powyższym zdjęciu poniżej przedniej części kabiny widać otwór na bolec montażowy.

Jego usytuowanie może on nieco dziwić. Nie jest to jednak żaden błąd. Służy on do mocowania miniaturowego silnika który można wyeksponować w gotowym modelu. Ułatwia to pokrywa silnika pozwalająca na zamocowanie jej w pozycji otwartej.

 

1045.jpg

 

Bardzo ładnie i delikatnie prezentują się także inne elementy zestawu.

Przód komory silnika z zaznaczoną chłodnicą czy też elementy wyrzutni rakietowej z siłownikami i obowiązkowo wiązką rakiet.

 

Zestaw ten z racji na swoją bardzo atrakcyjną cenę, w Martoli zakupiłem go za 8,50 pozwala na wykonanie miniaturowej dioramki z całą baterią w akcji. Szkoda, że żaden producent nie pokusił się o wykonanie zestawu żołnierzy w tej nieco egzotycznej skali.

Jedyną bolączką tego zestawu może być materiał z jakiego odlano części.

Z racji na przeznaczenie do gier jest to nieco miękki i gumowaty plastik.

Może on sprawiać pewien kłopot przy malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdetalowanie fajne...plastik naprawde taki ''gumisiowy''?Pz II mojego syna był z dosyć twardego tworzywa.

to jakiś lepszy model się trafił, bo ja miałem M-30 w 72 od Zvezdy i też był miękki i ciężko się malował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z mojego doświadczenia z tymi modelami nie wynika, że plastik jest zły. Faktycznie tnie się go ciężko, ale klei i maluje się bardzo ładnie. Przed malowaniem prysnąłem moje modele mr.surfacerem. Ramki warto przed obróbką (przed wycinaniem elementów) umyć w wodzie z mydłem - plastik będzie przyjemniejszy w obróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zviezda (czyt. Zvezda) trafiła w 10-kę z modelami w 1/100 do WG, a ta Katiusza prezentuje się nieźle.

 

Dzisiaj wpadła mi w łapska nowość firmy Zviezda w nietypowej skali 1/100.

Ta skala jest na chwilę obecną bardzo typowa i modeli w tej skali będzie jeszcze więcej. U nas, jak zwykle, ta skala jest jeszcze "nie znana".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zwiezda ponownie obdarzyła nas modelami w skali 1/100.

Pierwszym z nich jest Zis-5 w wersji transportowej.

1032.jpg

Podobnie jak opisana powyżej Katiusza mamy 2 ramki.

Jedną identyczną z poprzednim zestawem.

Oraz drugą z elementami pozwalającymi na wykonanie platformy ładunkowej oraz brezentowej jej osłony.

Dodatkowo jest tam odmienny tylny błotnik przeznaczony dla wersji jednoosiowej.

 

1031.jpg

 

Kolejną nowością jest miniaturka najbardziej znanej ciężarówki Wermachtu, Opla Blitza w podstawowej wersji ładunkowej.

1033-1.jpg

Wszystkie 16 części zestawu zgrupowano na jednej ramce.

1028-1.jpg

W porównaniu do Katiuszy model wydaje się być uboższym.

Podobnie jak w małym Zisie nie mamy oszklenia kabiny.

Jednak w Blitzu nie zaznaczono nawet ramy przedniej szyby

1029-1.jpg

Dużo lepiej prezentują się boki kadłuba czy też rama z przednimi błotnikami.

1030.jpg

Dużo dobrego można też powiedzieć o kołach z zaznaczonym delikatnym bieżnikiem opon czy też miniaturowe resory.

Ciekawostką jest osłona chłodnicy z zaznaczoną na grillu tabliczką z nazwą producenta.

 

Trzecim modelem który udało mi się kupić to model Kw-1 mod.1940

 

1034-1.jpg

 

Wszystkie części zgrupowano na dwóch ramkach wtryskowych.

 

1026-3.jpg

 

1027-1.jpg

 

W porównaniu z modelami ciężarówek zestaw ten jest nieco bardziej zubożony.

Jest to prawidłowość w stosunku do innych czołgów ze Zwiezdy.

Wszystkie prezentowane modele do budowy nie wymagają kleju.

Zakupiłem je w Martoli po 8,50 za zestaw.

Cena ta wydaje się być atrakcyjna i pozwala na zakup nawet kilku zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modeli w skali 1/100 ze Zvezdy, to należy spodziewać się wszystkich modeli jakie ukazały się w skali 1/35. Nie wiem czy widzieliście, ale jest już Pz. III/IV/V, T-26, T-34/76 (m.1940), ......

PS. Trochę zawiodłem się na KV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja innego wyjścia nie widzę, Gwiazdeczka dość mocno weszła w WG i myślę, że teraz na tym się skupią. Ja jestem ciekaw kiedy pojawią się na naszym rynku, mam nadzieję, że w 2012r. już powinny być pierwsze gry po polsku. Teraz trzeba oczekiwać zestawów figurek jakie ukazały się w 1/72 w skali 1/100.

Będzie się działo na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście, ale jest już Pz. III/IV/V, T-26, T-34/76 (m.1940), ......

Posiadam wszystkie pojazdy jakie wydała Zviezda w skali 1/100

Jeśli jest takie zapotrzebowanie to zrobię in-boxy ich wszystkich

 

PS. Trochę zawiodłem się na KV.

Nie ma co ukrywać, że przedstawia on średni poziom, zbliżony do innych modeli pancernych.

Ciężarówki po prostu pozytywnie odbiegają od czołgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

nie wiem czemu niektórzy oczekują dokładności od takich modeli ? Przecież te modele zostały stworzone jako modele do gier bitewnych a nie szczegółowo jako modelarskie.

gra opiera się na trzech skalach

pierwsza to 1:72 piechota i artyleria

1:100 czołgi i ciężarówki

1:144 samoloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj chciałbym przybliżyć wam dwa modele "koni roboczych" Panzerwafe: PzKpfw III i IV.

Zgodnie z chronologią wydawanych przez zwiezdę pojazdów na początków

PzKpfw III G.

 

Obraz006-1.jpg

 

Model ten pojawił się na rynku już jakiś czas temu w pierwszej transzy miniaturowych pojazdów ze Zviezdy.

Wszystkie części zgromadzone są na jednej ramce wtryskowej wykonanej z nieco gumowatego materiału.

Obraz007-1.jpg

Całkiem ładnie prezentuje się układ jezdny pojazdu.

Obraz009.jpg

Miniaturowe kółka połączone z gąsienicami montuje się do burt kadłuba z zaznaczonymi amortyzatorami czy włazami ewakuacyjnymi.

Obraz010.jpg

Nieźle prezentuje się też wierzch kadłuba z zaznaczonym kołem zapasowym czy narzędziami.

Obraz011.jpg

Sporo szczegółów jest też na wieży do której dołączamy wieżyczkę dowódcy z pojemnikiem mocowanym z tyłu wieży.

Obraz008.jpg

Ogólnie miniaturka ta daje pozytywne odczucia.

 

Ostatnio do trójeczki dołączył jego większy brat.

PzKpfw IVd

Obraz001-1.jpg

Części zestawu zgrupowano na dwóch ramkach.

Obraz002-1.jpg

Wydawać by się mogło, że będzie więc to bogatszy model.

Nic bardziej mylnego. "Czwórka" jest w krokiem w tył w stosunku do wyżej opisanego Panzer III

Układ jezdny stanowi połączenie kół, gąsienic i burt kadłuba i jest pozbawiony praktycznie wszystkich szczegółów.

Obraz003-1.jpg

Nie lepiej prezentuje się kadłub.

Obraz004.jpg

Pozbawiony tak charakterystycznych elementów jak osłony wlotów powietrza do komory silnikowej, kół zapasowych czy karnistrów.

Nieco lepsza jest wieża .

Obraz005-1.jpg

I tu jednak producent nie wyzbył się błędu.

Bo choć obrazek na pudełku sugeruje możliwość wykonania wersji z zasobnikiem na tyle wieży to jednak próżno go szukać na ramce.

Pozostałe zatem możliwość wykonania najwcześniejszej wersji "czwórki" pozbawionej tego charakterystycznego elementu sylwetki czołgu.

PS.

Z racji na to, że poza tytułową Katiuszą w wątku tym opisałem już kilka innych modeli ze Zviezdy prosiłbym administrację forum o zmianę tytułu na "Pojazdy ze Zviezdy w skali 1/100"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo choć obrazek na pudełku sugeruje możliwość wykonania wersji z zasobnikiem na tyle wieży to jednak próżno go szukać na ramce.

 

Dodam, że na pudełku widnieje IV F1 a to co jest w pudełku to wersja D.

 

P.S. Po przyjrzeniu się stwierdzam, iż jest to jednak Panzer IV A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Spośród tych modeli, które widziałem osobiście (PzIII, PzIV, KW1, T34, BT5, Zis), to zdecydowanie Panzer III jest najlepszy. To jest naprawdę udany model. T34 też chyba ujdzie w tłoku, podobnie jak nieco gorsze BT5 i KW1, ale PzIV to makabra. Zis jest faktycznie całkiem ładny, ale ma kiepski podział technologiczny - łatwo go będzie w wargamingu uszkodzić. SdKfz 251 i T26 nawet nie kupowałem, bo już w pudełku wyglądają słabo (może się mylę, ale 251 ma kompletnie skopane gąsienice). Pz II jeszcze bym chciał zobaczyć, bo nie miałem jeszcze okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak może trochę off top. Chciałem dodać, że w 1/72 zvezdowe armaty to też gumisie. Nie chciałem zakładać nowego tematu tylko po to, żeby to napisać

Mac eyka chyba zapomniałeś dodać, że nie ma tego "rusztowania" pod armatą na wieży. Poza tym na całej długości gąsienicy mamy piękny szew.

A taki ogólny poziom detali jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jakiś warsztacik którejś 100-ki? Co do detali i jakości ich wykonania, to nie ma co się czepiać, to są modele do szybkiego sklejenia z lekkim pilniczkiem, pomalowania i na front (plansze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kontynuuje dalsze prezentacje modeli ze Zviezdy w skali 1/100

Na początek Rosjanie:

T-34/76 mod 1940

 

Obraz012-1.jpg

 

Raptem 5 części składowych zgrupowanych na jednej ramce.

Obraz013-1.jpg

Troszkę mało, ale model ratuje się całkiem ładną rzeźbą powierzchni z zaznaczonymi narzędziami i innymi szczegółami.

 

Obraz015.jpg

Obraz014.jpg

 

BT-5

 

Obraz016.jpg

Wszystkie 6 elementów zgrupowano na jednej ramce.

Obraz017.jpg

Podobnie jak "teciak" zaznaczono sporo elementów na powierzchni poszczególnych części łącznie z nitowaniem.

Obraz019.jpg

Obraz018.jpg

 

Kolejny zestaw to

T-26M

 

Obraz020.jpg

Model też nie ma wielkiej ilości części, raptem 5 na jednej ramce.

Obraz021.jpg

Kadłub jest nieco skromniejszy od poprzedników.

Obraz022.jpg

Ale wieża i układ jezdny prezentują się całkiem ciekawie.

Obraz024.jpg

 

Po Rosjanach przyszła pora na ich przeciwników.

Na początek Sdkfz 251/1 ausf B, znaczy się popularny Hanomag.

Obraz029.jpg

Części raptem 9 na jednej ramce. Oczekiwałem na nieco więcej.

Obraz030.jpg

Kadłub może być, układ gąsienicowy nie za ciekawy.

Obraz031.jpg

Do plusów należą na pewno, miniaturowy MG i koła z zaznaczonym bieżnikiem.

Obraz032.jpg

 

No i przyszła pora na ostatni model w mojej dotychczasowej prezentacji.

Jest nim PzKpfw II.

Obraz025.jpg

Model te nie emanuje ilością części. Raptem 5 szt.

Obraz026.jpg

Choć kadłub wiele nadrabia ryflowaną blachą czy narzędziami.

Obraz027.jpg

Wieża czy układ jezdny też prezentują się ładnie.

Obraz028.jpg

 

Jak na razie to wszystkie modele jakimi obdarowała nas Zviezda w "setce".

W zapowiedziach jest jeszcze kilka zestawów. Niedługo powinien pojawić się PzKpfw 38(t)

Jak tylko wpadnie w moje łapska postaram się cyknąć fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obiecany, jak na razie ostatni przedstawiciel, gwiazdeczkowych pojazdów w setce.

PzKpfw 38 (t), znaczy się cześkowy Lt 38 w niemiaszkowej służbie.

 

Obraz033.jpg

 

Podobnie jak pozostałe czołgi ze Zviezdy cały zestaw zawiera jedynie 6 części.

 

Obraz034.jpg

 

I choć nie zawiera kilku dość ważnych szczegółów takich jak boczne wizjery kierowcy, lampki Notec czy narzędzia to jednak kadłub i wieża prezentują się całkiem znośnie.

 

Obraz035.jpg

Obraz036.jpg

 

Bardzo ładnie też prezentują się koła wraz z gąsienicami.

 

Obraz037.jpg

 

Zestaw ten jak i pozostałe, przeze mnie opisane, zakupiłam w Martoli za jedyne 8,50, a więc ceną bardzo przystępną i pozwalającą na zabawę nawet z kilkoma modelami tego samego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.