Skocz do zawartości

Mig-21 pf nr/b 2408 /mgła o poranku /bilek+eduard+pavla


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Boszzz, jak ja marzę o PeeFce w 48 - najbardziej rasowy myśliwiec wszechczasów! Standard eduardowskiego eMeFa w zupełności by mnie zadawalał.

 

A i ta bilkowa siedemdwójka bardzo-bardzo, nikt nie może mieć wątpliwości, że to Mig-21PF.

 

Fajnie, że reaktywujesz relację, miałem nadzieję, że nie odłożysz go na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długiej przerwie

 

Jako ,że "BIS" w galerii i mam wrażenie ,że nie przypadł za bardzo miłośnikom "szybkiego"

Zły nie jest, ale chyba był robiony na szybko, zabrakło dopieszczenia paru rzeczy. Ale widzę że z bilkowego będzie fajny PF. Jak ogarnę się z DAF-em który blokuje mi warsztat to zacznę PFM-a. A puki co na razie sobie patrzę jak inni robią 21-wsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na PWM Leszek zadał mi pytanie o podwieszenia ,chciałbym wykonać 2408 w konfiguracji z tego zdjęcia

 

2408p.jpg

 

bez baniaka i na belkach R-3U /jak słusznie Leszek podpowiedział/

 

Okazało się ,że mam takie szkolne "rakiety" po F-13 z Revella

 

9111bis.jpg

 

szkolny.jpg

 

I w związku z tym mam pytanie,o kolory:

 

-belka w kolorze płatowca? /przynajmniej tak jest na modelach DDR owskich Migów których linki są na 1 stronie/

-wyrzutnia w kolorze duralu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz. Czerwony to wiadomo, zaślepka. Jeśli starczy Ci cierpliwości, zaszpachluj te dziurkowane szlaczki , nie mam pojęcia co to ma przedstawiać, jeśli ma to być zwykła wyrzutnia pod R-3

Aha, ja będę w kolejnym wątku marudził, ale cóż. Co to za zielony - oczoje**y. Proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zielony oczojebny to pactra a 11 ,w Bisie z fujimi był malowany na czarny podkład i wyszedł ciemniejszy,też mam coraz większe wątpliwości co do tego koloru,jak nie ten to jaki ?

 

Wcale nie marudzisz

 

zmieszałem kolor mgły zrobiłem porównanie oba położone na surfacer 1200

 

1-pactra A44+Biały+Gunze H 308 w proporcjach 30/30/30

 

2-pactra A 44

 

co Panowie myślicie o tych kolorach który będzie lepszy ?a może żaden nie jest odpowiedni?

 

dsc06783lg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie oba są za ciemne. Proponuje użyć normalnego białego i przyciemnić go tylko dodaniem średnio szarego. Ot wszystko. Popatrz raz jeszcze na foki oryginału.

 

 

To że za ciemne to tez teraz to widze ,opcja z biała +szara raczej odpada ,lepiej do 44 dołożę białego, a co do fotek oryginału to że ich jest mało to jedna rzecz a dwa niewiele z nich wynika ,o kolor chodzi oczywiście,dlatego oczekuję pomocy od znawców "21"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ciemne. Znawcy "21" niewiele tu pomogą, bo niewielu widziało go na własne oczy. Dlatego trzeba dobierać wg. własnego uznania. Ja także skłaniam się ku wersji biały + trochę szarego. Nie ma co patrzeć na DDRowskie maszyny, bo to farba była nasza WZLowska.

Wysyłam Ci Robercie PW

Z tym zielonym nadal eksperymentuję, szukam. Co powiecie na Model Master 1713? Na żywo całkiem pozytywnie mnie zaskoczył. Ma to coś, czego brakowało mi w MM russian armor green.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

spróbuje zmieszać ten 44 z białym 50/50 zobaczę co wyjdzie,znalazłem jeszcze kilka zdjęć naszych Migów w białym-siwym malowaniu ,pochodzą z Leszka wątku: /url/ http://www.modelwork.pl/kermit/phpBB3/viewtopic.php?f=86&t=12952&start=45

 

1527057.jpg

98784839.jpg

0705190029.jpg

obraz0002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według dokumentacji MIGa 1375 z Dęblina jest to "gołębia" szara farba. Złap gołębia wyrwij mu kilka piór i na jego tle rozjaśniaj pactre 44 białym matem ewentualnie z kropelką light ghost gray :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołąb nie będzie zadowolony ale musi się poświecić dla sprawy.

 

Mus to mus a obrońcy praw zwierząt niech się nie wychylają, bo zostaną zbanowani

Kieruj się bardziej w kierunku lekko brudnego koloru białego. Może nawet pomaluj na biało i lekkie przybrudzenie dorobisz podczas washu i filtrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieruj się bardziej w kierunku lekko brudnego koloru białego.

Dokładnie. Brudny biały ale nie jasny szary. Jak będzie ciut ciemniejszy od białego w szachownicy to będzie OK. Nie zapomnij o rozjaśnieniu do skali. Nawet bardzo jasnoszary zepsuje wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ,że ten biały to sami wiecie jaki jest, kryje jak chce, mam pactre to już w ogóle porażka a humbrola nie trawię w aero /przez to Mi 2 leży w kartonie:(/

 

Jutro pokombinuję z A 44 i białym ,zrobię próbki i wrzucę zdjęcia.

 

A z tym gołębiem dobre tylko skąd ja mam wziasc gołębia w kolorze gołębio-szarym

 

 

ps.

gulus ten patent z białym a póznie łosz i filtry to całkiem dobry pomysł jest tylko jakim /firma/białym to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.