Skocz do zawartości

Mig-21 pf nr/b 2408 /mgła o poranku /bilek+eduard+pavla


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Boki ramy szyby pancernej mogłeś oszlifować. Od lewej burty widać jakiś obły kształt u nasady, nie wygląda to najładniej.

 

I jeszcze nie mam pewności co do koloru samej ramy, choć ciężko znaleźć jakiekolwiek zdjęcie w necie.

 

070710-F-1234P-009.jpg

 

Na tym akurat jest czarna, ale nie wiem, czy to tylko pomysł ludzi z brytyjskiego muzeum, czy ogólna praktyka na PF.

 

ps. i osłonę zagłówka w fotelu złóż do tyłu. W takim położeniu jak teraz była przy katapultowaniu, żeby zabrać osłonę ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ten obły kształt jest na odlewie więc nie ruszałem,wygląda to jak jakiś element,nie mam zdjęć tego rejonu,jeśli by ktos miał takowe prosze o zamieszczenie tutaj.rama oszlifowana ten zielony jest jakiś taki mydlany jeszcze nad tym popracuje,łosz zmatuję suchy pędzel ale to po malowaniu całości.Osłona nad zagłówkiem jest podniesiona w takiej pozycji widziałem na zdjęciach jak się przyłoży owiewkę to jest wyżej od niej .

 

Co do koloru samej ramy mam zdjęcia kokpitu pfa i tam jest zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha przy zagłówku jest poprawnie i ja bym jej nie ruszał, okucie szyby pancernej było w PF-ce zielone tak więc to też masz dobrze pomalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Tak, jak Robert napisał, miałem na myśli, że ta górna osłona powinna być mocniej odchylona do tyłu. Wklejona jest prawidłowo.

 

Znalazłem kilka ciekawych zdjęć szczegółów, może się przydadzą. Niestety znalezienie ramy szyby pancernej to chyba za wielkie marzenia ;)

 

http://www.topedge.com/panels/aircraft/sites/kraft/walk.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie blachy-tak ma być , jeśli osłona będzie podniesiona .Na potwierdzenie zdjęcie.

mig21pfsygnhermetkabiny.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Po opuszczeniu osłony kabiny, blacha pokryta dodatkowo zamszem znajdowała sie nad głową pilota.Nie mam pojęcia , czy w położenie takie pilot lub technik ustawiali blachę przed opuszczeniem osłony i czy była ew.zabezpieczona jakimś zatrzaskiem.Chociaż po zamknieciu osłony i tak nie było mozliwości aby blacha samoczynnie na skutek manewrów samolotu zmieniła pozycję .A musiała być nad głową pilota, jako swoiste zabezpieczenia i ew.taran w wypadku wymuszonego podrzucenia osłony kabiny przy katapultowaniu się bez użycia osłony kabiny.

Tak to wyglądało jako komplet:

Po wystrzelaniu

fotelskkapsua.jpg

Przed wystrzelaniem

skeject.jpg

fotelsk.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Powyższe zdjęcia pochodzą z wydawanego przed laty czasopisma " Technika Lotnicza". A poniższe rysunki z otchłani internetu, na pewno z rosyjskojęzycznego forum, w wykonaniu utalentowanego chyba rysownika .Może sie przydadzą.

sk12.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sk13.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

mig21pf8.jpg

Zdjęcie z airwar.ru

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwóch fotkach w monografii 1PLM ta blacha jest rzeczywiście odchylona do tyłu, więc Mikele ma rację (tzn. w tym sensie rację, że także taki sposób zaprezentowania - przy otwartej kabinie - byłby OK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu wszyscy malują kokpit MIGa-21 na ten MM 2135, który jest zupełnie niepoprawny. Mieszając jasnoniebieski z białym i kilkoma kroplami zielonego (emerald) uzyskałem chyba kolor bliższy oryginałowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz wstaw fotkę swojego kokpitu,ja tym MM maluję bo tak wygodniej ale przetestuję mieszankę z Gunze z linku podanego przez em

 

Babcia dzięki za fotki ,rysunki na Ciebie zawsze można liczyć tak samo jak na wszystkich miłośników "ołówka" ,przemaluję tylko zagłówek na ciemno szary

 

ps.Babcia dzięki za "przesyłkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba oryginalna , czy dobierana okiem Fachowców ze współczesnych propozycji marketów budowlanych ? Również Dzieki za zdjęcia.Po latach niszczenia , wyprzedaży na złom , za granicę , teraz to taka dokumentacja to Perełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam po bardzo długiej przerwie

 

Jako ,że "BIS" w galerii i mam wrażenie ,że nie przypadł za bardzo miłośnikom "szybkiego" postanowiłem wrócić do tego pf-a i doprowadzić projekt do szczęśliwego końca

 

Model poskładany do kupy: dodane IFF i antena na grzbiecie z edka, OCP z Fujimi, osłony podwozia z Pavli, odtłuszczony jutro surfacer

 

95319516.jpg

26571982.jpg

61083327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.