Skocz do zawartości

Mig-21 pf nr/b 2408 /mgła o poranku /bilek+eduard+pavla


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Brawa, wielkie brawa dla ekipy z Malborka! Kolejny spartolony s-t

Ale, zgadzam się z Leszkiem. Jak dla mnie trzeba iść w tą stronę.

Zdjęcia 6507 i 1375 są przekontrastowane. 9114 to natomiast nie ten kolor, coś zupełnie innego. Nie przekonuje mnie też sam biały plus dodatki. Za jasny będzie.

Radzio o jakiej dokumentacji piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pf-ka dostała kolorków,wyszło jak wyszło,wydaje mi się ,że jest dobrze, jeśli ktoś będzie pytał o przepis na kolor to nie wiem :do resztki białej wlałem trochę A44 i lakieru matowego, jutro będę musiał przepolerować srajtaśmą i bezbarwny połysk pod dalsze zabiegi i kalki.

 

ps.zdjęcia robiłem przy resztkach światła ale kolor wiernie oddają.

 

dsc06926h.jpg

dsc06927y.jpg

dsc06928ap.jpg

dsc06929b.jpg

dsc06930g.jpg

dsc06931j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PeeFeMa chętnie zobaczyłbym nówkę niesmiganą, z cała gamą odcieni i kolorów blach.

 

Poproszę fotkę ,może mnie zainspiruje

Jeśli taki to się nie podejmę

 

mig21pfm8998347.jpg

 

 

Dzisiaj /wczoraj/myślałem o tym ,żeby "21" zrobić z różnymi blachami ,nie mam takiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie chyba jeszcze da sie to zrobic, popraw oslony przedniej wneki podwozia obroc je o 180 stopni. To wygiecie powinno byc z przodu po schowaniu podwozia zamkniete oslony maja podobny ksztalt [wklesly] do gornej czesci kadluba przed kabina tej w ktorej znajduje sie zbiornik instalacji przeciwoblodzeniowej.

zdjecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Osłony podwozia przedniego poprawione ,całość wyszlifowana papierem 2000 położyłem połysk/ sido mimo kilku warstw nie chciało sie błyszczeć, więc wyjąłem pactrę closs/ i zaczęły się schody, kalki szachownic z Techmodu siadły ładnie natomiast nr i godła rozpłynęły się w wodzie ,na szczęście miałem ze starych zapasów drugie godła.

I mam problem z numerem nic nie mogłem dobrać w złomie ,mam szablony ale nie wiem czy są dobre :mają 6mm wysokości i 2.5 mm szerokości / 432 mm na 180mm po przeliczeniu/ nie wiem czy nie za małe jeśli tak to proszę o pomoc może któryś z Kolegów dał by radę wykonać mi te kalkomanie z numerami i godłami

 

 

edit: smoki też zerwane ,zorientowałem się ,że pod złym kątem je nakleiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję wymiary orginalnych nb z 21 .Foto z orginalnego płatowca , opis też orginalny , bo mój .Możesz sobie przeliczyć rozmiar posiadanych kalek .I radzę zapisać zdjęcie nb , bo już nie ma z czego focić .Odnośnie renowacji 9106 , nie będę się wypowiadał .young -Twój "znajomy " z Mirosławca dalej "działa"

 

nb21.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem pasje i dokładność modelarską , ale sądzisz że ktoś zauwazy różnicę 0,6mm w rozmiarach nb ?

Bo ja bym sobie ręki nie dał uciąć , że na kolejnych 21 , w tej samej jednostce, nb w naturze mogły się różnić o kilka czy kilkanaście mm. Tym bardziej że od czasu do czasu , trzeba je było poprawić z jakiejś szczególnej okazji , no to wtedy taśma klejąca , papier , gąbka , puszka farby [w miarę dobrana odcieniem koloru ] i naprzód .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podział blach troche za mocny zastanawiam się cały czas czy nie prysnąć po linii transparentną bazą /sido + baza/

Wszędzie nie wszedł ale to już wina samego modelu linie nie wszędzie są tak samo głębokie w niektórych miejscach zanikają trzeba by było je pogłębić ale nie ryzykowałem żeby nie zniszczyć całości ,chyba zrobię j/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.