Skocz do zawartości

PZL P-7a 1/72 Mastercraft


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś chcę pokazać wam model PZL 7-a 2 powietrznego regimentu Polskich Sił Zbrojnych, Kraków-Balice 1935. Model momentami składał się dobrze i czasami trudniej. Najgorzej było przy podwoziu. Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

f7dc14b17a40a60bmed.jpg

0f0a9b2d8d35d584med.jpg

d507a508d07f4a97med.jpg

0a057ddd70b8d6cdmed.jpg

ddbb7514842f86e6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle, choć na zdjęciach nie widać szczegółow. Nie tylko dlatego, że są słabej rozdzielczości, ale nie należy robić zdjęć pod światło!

 

Tylko dlaczego szachownice na dolnych powierzchniach skrzydeł są asymetryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek - wydaje mi się, że całkiem fajnie Ci wyszła ta "siódemka". Tylko prośba, po raz któryś z kolei - spróbuj coś pokombinować z robieniem zdjęć... Zajrzyj zresztą na pw...

Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobre słowa. Co do zdjęć postaram coś zmienić przy następnym modelu. Kalki wiem że na dole trochę źle mi wyszły za co bardzo przepraszam. Teraz czas na przerwe i walke o ostatnie oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zdjęcia rzeczywiście karygodne, ale na pierwszy rzut oka Twoja 7-emka nie wygląda tak najgorzej.

Jej podstawowe niedoskonałości to niezbyt dobrze nałożone kalkomanie (świecą się i niektóre z nich są źle umiejscowione) oraz nie do końca równe przejścia kolorów na osłonie silnika. Nie jestem również pewien czy podwozie zostało wklejone idealnie prosto.

 

Jeśli będziesz miał okazję, to wrzuć proszę lepsze zdjęcia, które umożliwią bardziej wnikliwą ocenę

 

Kalki wiem że na dole trochę źle mi wyszły za co bardzo przepraszam. Teraz czas na przerwe i walke o ostatnie oceny.

 

Ty nikogo za to przepraszać nie musisz, bo po pierwsze nie zrobiłeś nikomu krzywdy, a po drugie dopiero uczysz się sklejać i to normalne, że potrzebujesz jeszcze solidnego treningu. Nic tylko działać

 

Powodzenia w walce o oceny i w kolejnych projektach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

To jeszcze kilka merytorycznych uwag ode mnie

 

Osłona silnika powinna być w jednym kolorze. P.7 nie miała układu wydechowego "wpuszczonego" w pierścień Townenda, zatem nie mogło być mowy o jego niszczeniu (tak jak w przypadku P.11). Pozostając w temacie, to chyba zapomniałeś wkleić rury wydechowe.

 

Z tego o widzę to pomalowałeś na czarno cały zagłówek. Skórzana poducha była tylko na jego początku (od strony kokpitu) reszta była w takim samym kolorze co kadłub.

 

Naciągi podwozia mogłeś zrobić z cieniutkiego drucika lub żyłki, wyglądałoby to lepiej.

 

A tak poza tym to fajnie, że skleiłeś coś naszego. Następnym razem nie bój się założyć warsztatu ta forum. Na pewno otrzymasz wiele dobrych wskazówek. Życzę powodzenia przy kolejnych modelach!

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.