Skocz do zawartości

T-34/85 z wnętrzem 1/35


neptun1939

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie zbytnio "styrany" - poprostu nie miał czasu się zużyc bo średnia "życia" Teciaka na wschodzie to ok. miesiąca...

 

Co nie oznacza że silnika nie dałoby się ponownie wykorzystać w innym czołgu. I tak też robiono, w miarę możliwości.

 

A pozatym gdzieś mam zdjecia samego podwozia T-34 stojącego parenaście lat pod gołym niebem... Wszystko zardzewiane, ale... silnik jak z fabryki;D.

 

Bo blok silnika był zrobiony z aluminium Można go jedynie nieco pobrudzić sprarami i olejami, bo te silniki nie były zbyt szczelne i intensywnie się pociły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć. Jak efektywnie wkonać ślady "pocenia się silnika". Niestety nie dysponuję pigmentami, a kasy na nie też nie mam, no i sklepu w okolicy (modelarski z Żywca przerzucił się tylko na sprzedarz na necie, a nie opłaca mi się zamawiać jednej rzeczy i płacić za przesyłkę). Da dyspozyci mam: pastele: suche i olejne ( można je rozcięczyć fozcieńczalnikiem ftalowo olejny, po tej operacji dość przyjemnie się z nimi pracuje).

 

Model pokryty został glossem od revella. Następnie zrobiłem washe z farb:

Kadłub: Military brown [FS 30117] MM (na całość), Gloss Light brown MM 1533 (punktowo w zależności, gdzie chciałem ciemniejszą rdzę),

Wierza, napęd ( na napędzie za mocne rozcięczenie i muszę zrobić raz jeszcze): czarny mat humbrola

Ogólne zdjęcia, przy świetle słonecznym, więc kolory są takie jak na modelu.

pb250093v.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250094.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250095.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250096.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ślady wycieku oleju/ropy ( nie pamiętam co było w tych zbiornikach, ale chyba ropa) zrobione z rozcięczonego matu humbrola z małym dodatkiem czarne pasteli olejnej

pb250097.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250098.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250099.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250100w.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250101.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250102.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Gąska na pancerzu to dopiero początek zabawy. Teraz gąbką będę nanosił różne odcienie brązu.

pb250103.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Liny (nie mają pomalowanych końcówek) i jakieś dziwne elementy z boku, nie wiem co to jest - na ogniwa gąsienic to nie pasuje kształtem... Może ktoś z Was wie co to jest?

pb250104.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wierza.

pb250106.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Pociski ze ścianki bocznej:

pb250105.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Dolna część. Wierza ma dopiero naniesiony czarny wash. Jutro w paru miejscach dodam "rdzawy", poobijam i zakurzę środek - powierzchnie płaskie.

pb250107.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Strop wierzy:

pb250108.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Górna część wierzy:

pb250109.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250110.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250111.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250112.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250113.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Działo:

pb250114.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250115.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250116.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250117.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Przedział napędu - wszystkie efekty na dnie wykonane pastelami: suchymi i olejnymi utrwalonymi rozc. ftalow-olejnym. Nie jest to jeszcze koniec prac. Pomaluję jeszcze akumulatory i dodam trochę wody, liści i innego syfu.

pb250119.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250120.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Napęd - pomalować kable i zrobić drugi raz wash, zrobić ślady pocenia się.

pb250121.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250122.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250123.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb250124a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Pytania do kolegów

Jak zrobić w/w pocenie się silnika

Gdzie na wierzy były robione numery seryjne ( nr. na wierzy dam szatański : 666 )

jakich farb olejnych urzyć do zrobienia "biedronki" ( kolory, i jakaś TANIA ALE DOBRA FIRMA)

jaki napis dać koło tego jednego zbiornika : 3A CCCP, За Сталина, a może: на родину ?? Który radzicie? A może dwa: jeden na zbiorniku ten nr.3, a na wierzy nr.2?

jest jakaś załoga do radzieckich czołgów z 44 w bojowych pozach ( takich by można było figurantów dać na stanowiskach bojowych), czy trzeba kombinować z pau zestawów? Chcę pokazać jak było ciasno w tym złomie

 

Jutro kolejna aktualizacja, a w niej:

- wierza z fakturą,

- dokończone wnętrze wierzy ( ze wszystkimi bajerami )

- napęd zwashowany i z pomalowanymi detalami

- dokończony przedział silnika

- błoto na wannie, w tle za kołami, pomalowane bandarze kół, gąski zapodkładowane gunmetalem.

- początek prac nad podstawką.

- zrobiona gąska na pancerzu

- poobijany kadłub

CDN....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z wczoraj:

pb260088.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb260089.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb260090.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb260091.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb260092g.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb260093.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb260094.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb260095n.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb260096.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb260097.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb260098.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb260101.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Plan podstawki. Zamiast ołówka będzie kozioł z drutem kolczastym, miażdżony przez Tetkę.

pb260102.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb260103.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pb260104.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pomalowana wierza. Czekam na przesyłkę z farbami olejnymi, by zrobić biedronkę. Drobne elementy jak uchwyty dla piechoty odpadły przy robieniu zdjęć.

pc170091.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pc170093.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pc170094.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pc170095.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pc170096.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pc170097.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pc170098k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pracy ciąg dalszy. Model posklejany, pomalowany kolorami podstawowymi, rozjaśniony. Teraz tylko washe, biedronka, obicia, kurz i trochę błotka i galeria.

p1010097l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p1010098vy.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p1010099nm.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p1010100k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p1010101kh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p1010103bc.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejna mała aktualizacja. Model dostał suche błoto na wannie, za kołami oraz pomalowałem Pale green spawy. Dziś dostanie warstwę glossu pod wash.

p1220132.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p1220133.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p1220136.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jakoś przegapiłem poprzednią aktualizację. Wygląda bardzo ładnie, ale mam 2 ale:

- wiem że robisz model ze zdejmowanym pancerzem, ale tylna klapa nie siedzi w zawiasach poprawnie. Tak jest, czy tylko do zdjęcia się tak ułożyła?

- Gąsienice lewitują. Przeczy to matce grawitacji - trzeba coś z tym zrobić.

Poza tym bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Płyta fakt trochę nie siedzi - odpycha ją skrzynia biegów. Gąski będą przyklejone, tylko najpierw chcę je pomalować i zrobić błoto z tyłu, bo jest niedokończone ( w paru miejscach nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Model w stanie obecnym wystawiłem na tegorocznej śrubce. Zgodnie z oczekiwaniami nie zrobił "szału". Proszę o sugestie co dopieścić, co poprawić.

p1220133.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p2120124.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p2120127.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p2120129.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p2120131.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A oprócz gąsek? Dziś je przemalowałem na gunmetal. Teraz czeka mnie "malowanie" ich washem i pastelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć. tetka dostała II warstwę ruskiej zielenii na wannę - skopałem malowanie washem i teraz muszę naprawić. Jutro zdjęcia z postępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemalowany

P4210311.jpg

P4210312.jpg

P4210313.jpg

P4210314.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przez ten wyjazd co wyjechałem nie zobaczyłem tego tematu! Szukałem coś z T-34 85 i znalazłem, model bardzo mi się podoba i wiem ile to części, też składałem z tej firmy, ale T-34 76, niedługo wrzucę fotki. Mam pytanie, czy na tej kalce co jest w zestawie jest może jakaś Polska? Bo widziałem raz, że była tylko nie pamiętam w którym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gąskami nic nie robiłem (jeszcze), co do preshadingu to też się zastanawiałem. Chyba przemaluję krawędzie ruską zielenią i powinno byc Ok. Co do malowań. Są dwa malowania z Polski 44 (bitwa pod Studziankami, przyczółek warecko magnuszewski), oraz jedno malowanie z Berlina '45. Ja akurat wykonuję model w malowaniu spod Studzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gąskami nic nie robiłem (jeszcze), co do preshadingu to też się zastanawiałem. Chyba przemaluję krawędzie ruską zielenią i powinno byc Ok. Co do malowań. Są dwa malowania z Polski 44 (bitwa pod Studziankami, przyczółek warecko magnuszewski), oraz jedno malowanie z Berlina '45. Ja akurat wykonuję model w malowaniu spod Studzianek.

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neptun1939 muszę Ci powiedzieć że też miałem problem z gąskami jak były równo to się ściągały na różnie strony, czy zjeżdżały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tak w klimacie Powstania Warszawskiego

 

Powstaje podstawka pod Tetkę. Rejon przyczółka warnecko-magnuszewsiego, Sowiety po odpowiednim przygotowaniu artyleryjskim (dziura pod czołgiem, z której będzie wykonany lej) ruszają do szturmu. Te kamyczki pod czołgiem będzie to zarośnięta, zniszczona ruina starej pruskiej chatki. Jest to I warstwa gipsu, dziś nałożę II. Co do czołgu. Wykonałem na nim biedronkę (I raz w życiu), ale w paru miejscach muszę jeszcze zielenią popracować, bo za bardzo niebieski wyszedł.

P5130323.jpg

P5130324.jpg

P5130329.jpg

P5130330.jpg

P5170320.jpg

P5170321.jpg

P5170322.jpg

P5170323.jpg

P5170324.jpg

Tragedii chyba nie ma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem zdjęcia

P5210330.jpg

P5210331.jpg

P5210332.jpg

P5210333.jpg

P5210333.jpg

P5210334.jpg

P5210335.jpg

P5210336.jpg

P5210339.jpg

Za jakość ostatniego zdjęcia przepraszam, ale to najlepsze jakie udało mi się zrobić od góry "Tetce" coś tam na nim widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.