Skocz do zawartości

GERMAN BATTLESHIP TIRPITZ 1:350 ACADEMY


Jurgen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam .

A szkoda gadać ! Nie mam czasu na nic ostatnio a jutro na tydzień jadę w Sudety i Tirpitz mi się nie chce zmieścić więc do napisania za tydzień.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jurgen, tak się zacząłem zastanawiać czy dobierasz odpowiednią kolorystykę ? Ja wiem, że bardziej chodzi o efekt niż o odwzorowanie historyczne, niemniej jednak coś mi ta "choinka" nie pasuje...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He HE he teraz mnie Wallace rozbawiłeś sądząc że to choinka po tym co do tej pory zaprezentowałem , choinkę to ty dopiero zobaczysz jak doinstaluję cała armię gadżetów :P

Jak na razie czekam na pokład bo już do mnie leci a lada dzień wznawiam warsztat i wtedy dopiero będziesz mógł komentować to co się wydarzy

Puki co za dużo się nie dzieje z powodu braku czasu , ale jak tylko się tu ze wszystkim uporam to przystępuję do dalszej części mojego tirpitza przyszłości :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace kolegi "J" idą w dobrym kierunku- SF. Następny to Yamato

fvinyamato00.th.jpg

Kurczę, po prostu mnie nie przekonuje taki układ kolorów na okręcie bojowym... A co do Twojego pomysłu projektu SF - proponuję zajrzeć tu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace? Ten link co podałeś też widziałem i powiem Ci że prawie mi się te pomysły podobają.

Ale mój nie będzie aż tak odjechany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Znalazłem jednak troszkę czasu na zabawę i co nie co zrobiłem .W sumie nie widać tego na fotkach ale prace posuwają się do przodu.Piszę jednak bo mam inny problem .

Dziś dostałem pokładzik , i torszkę jestem rozczarowany głównie z tego że on nie pasuje idealnie i już widzę że będę musiał go troszkę przerabiać .Poza tym to jest mój pierwszy w życiu pokład i myślałem że on jest z drewna jak wszyscy piszą , a to nic innego jak jakiś odpad z heblowania deski:) miałem nadzieje że będzie sztywniejszy to po pierwsze a po drugie że jego się ładnie kładzie kropelka kleju i już ! A tu widzę że ledwo sie to w palcach trzyma i nie wiem czy mam to moczyć czy kleju dać czy co? Czy może zerwać tą folie co jest pod spodem nie wiem , ogólnie masakra i jestem zawiedziony ,Dalej kolejna rzecz: koleś który mi do wysłał nie dał do tego instrukcji , sam pewnie dojdę co do czego , tzn chodzi mi o te elementy co widać na fotkach co leżą obok.Mam to rozcinać czy w całości kłaść!? Wqrwiłem się i tyle Jedyna pocieszająca rzecz to taka że zapłaciłem za to 49 zł :P

 

Tak się to prezentuje :

dsc00478hy.jpg

 

dsc00475mo.jpg

 

Na tym zdjęciu widać właśnie jak bardzo pokład ucieka do góry

dsc00474p.jpg

 

I teraz co mam zrobić z tą resztą? Domyślam się że idzie pewnie piętro wyżej ale czy mam to jeszcze wycinać czy jak?

dsc00483sv.jpg

 

dsc00484dt.jpg

 

Nie odparłem tęż sobie ochoty pobawić się światełkami , troszkę je przerobiłem , wiem że efektu jeszcze nie ma ale bęzie

dsc00480us.jpg

 

 

Pozdrawiam Jurgen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Jurgen, to dziwne bo MK1 ma raczej dobrą opinię - pokład nie jest "drewniany" tylko wycinany laserowo z materiału drewno-podobnego. Ma być elastyczny, by się łatwo dopasował do pokładu i zbytnio nie odstawał "nad" burty. A propos klejenia:

nie pamiętam w tej chwili jak się ma sprawa KA Models/MK-1 ale chyba nie trzeba gruntować kolorem
wykorzystuję właśnie pokłady MK1 do Hood-a , nie masz co martwić o kolor podkładu. Malujesz na kolor kadłuba czy nadbudówek , nie musisz się martwić o pokład . Zdzierasz co chcesz i jak chcesz.Kleiłem na wodę , trzyma i kryje super. Na koniec jedna warstwa lakiero bejcy i po zawodach.

...

...

Co do samego spasowania: masz pokład do Revell'a - a Academy to słabszy przepak (czytaj: mniej dopracowany). W moim mniemaniu to mogło zaważyć, że tu i ówdzie nie pasuje.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info chłopaki

 

Wallace " tu i ówdzie" ??!! he raczej prawie wcale nie pasuje:)ale dzięki za rady

Abir ? czyli po prostu pędzelkiem wodą po pokładzie i naklejam?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci się przyda

Dokończyłem wyposażenie pokładu hangarowego i samolotowego, dokleiłem główny pokład. Pokład był od spodu posmarowany klejem i zabezpieczony folią, więc przykleiło się go bardzo łatwo.

 

2cb81a7d18ee8f19m.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Jurgen - folia pod spodem zabezpiecza warstwę kleju. Zanim to zrobisz dopasuj pokład do modelu. Nie ma ideału ! Trzeba czasem coś przyciąć itp. tak żeby położył się płasko i bez " brzucha" do góry. Dopiero wtedy zerwij folię , pędzlem zamoczonym w wodzie przejedź po miejscu gdzie go będziesz przyklejał i po położeniu obłym narzędziem ( rękojeść nożyka itp) wprasuj go tak by z pod spodu wycisnąć pęcherzyki powietrza , szczególnie dokładnie przy krawędziach bo mogą potem odstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurayahip profesjonalnie Ci to wyjaśnił. Ja dodam tylko: kładź go powoli i bez pośpiechu. Tylko że wcześniej zaplanuj sobie na spokojnie czy chcesz przykleić pokład, a potem maskować i malować nadbudówki czy pomalujesz, a potem położysz pokład

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.