Skocz do zawartości

GERMAN BATTLESHIP TIRPITZ 1:350 ACADEMY


Jurgen

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie tam od razu jakieś morderstwa Piter! ?

Jeśli nie chcesz przegapić najlepszego plastiko-metalowego TIRA w Polsce to

lepiej zostań z nami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj Kolego - kiedy relacja [ może mały in box] Nadal jesteś zainteresowany pokładem? http://www.bnamodelworld.com/military-section/military-aftermarket-sets/for-ship-1350/wooden-deck/1350-tirpitz-wooden-deck-for-tamiya. Jakieś plany co do malowania? Na forum napewno znajdziesz relacje z budowy T i B Więc o pomoc i rady nie będzie trudno. Czekamy na rozpoczęcie i fotki z postępów budowy. Powodzenia i wytrwałości Zdjęcia robisz chyba telefonem - ustaw balans bieli, bo są troszke pomarańczowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter - nie robiąc O/T, cieszę się że się zgadzamy - najważniejsze, by autor danego projektu robił tak, by przynosił mu on frajdę.

I nie myśl, że Ci odpuszczę obiecane modele

...

Jurgen, najważniejsze, że chcesz na spokojnie. Jeśli też myślisz o byciu oryginalnym, to prześledź relacje warsztatowe i np. wybierz malowanie, jakiego tu jeszcze nie było. Takie jak na przykład kolega Taltos prezentował:

- Przykład 1

- Przykład 2

- Przykład 3

Jest też dużo na necie: (na przykład)

...

Czesio, pokład naklejasz na plastikowy (ten drewniany jest cienki jak papier). Żeby było bardziej równo ja ścieram plastikową imitację drewna i będę kleić na "gładki" plastik. O sposobach klejenia Ci za dużo nie powiem, ale czytałem gdzieś o klejeniu "na wodę" (tylko nie pamiętam, w którym wątku).

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wallace dzięki za przykłady , przydadzą się , malowanie będzie inne na pewno.Co do mojej oryginalności to miała to być tajemnica:) Mam zamiar go nieco oświetlić i właśnie poszukuję na te temat nieco informacji , jakieś lampy, diody itd.Myślę że jutro zacznę wrzucać zdjęcia.

 

Pozdrawiam(':piwo:')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen, temat podświetlania ciekawy, ale czy oświetlony Pancernik nie byłby łatwym celem ?

...

Co do schematu, to poleciłbym Ci:

Paweł i tak zawiesił relacje, więc się chyba nie pogniewa

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam model ? Zrobiłeś już cokolwiek ?

 

pokład naklejasz na plastikowy (ten drewniany jest cienki jak papier). Żeby było bardziej równo ja ścieram plastikową imitację drewna i będę kleić na "gładki" plastik. O sposobach klejenia Ci za dużo nie powiem, ale czytałem gdzieś o klejeniu "na wodę" (tylko nie pamiętam, w którym wątku).

...

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Starannie się przygotowuję do wszystkiego.Sporo rzeczy kupiłem i pomaleńku ruszyłem

 

Pierwszy kontakt ze szpachlą nawet mi się podobał Co prawda użyłem za grubego papieru ściernego ( bo taki był w domu ) ale nawet po lekkim porysowaniu szpachla robi swoje

0414162123.th.jpg

0414162122.th.jpg

0414162125.th.jpg

 

 

W oczekiwaniu na lufki zacząłem bawić się nowymi wiertłami i jak na pierwszy raz to wyszło to całkiem całkiem.

 

0414162128.th.jpg

0414162127.th.jpg

0414162126.th.jpg

0414162119.th.jpg

0414162120.th.jpg

0414162118.th.jpg

0414162115.th.jpg

 

Następnie postanowiłem wywiercić otworki w kadłubie , trochę mi się nie podobały więc ponownie je zaszpachlowałem i poprawiłem :

 

0414162121.th.jpg

 

W zestawie znalazłem stojaczek .Tutaj jeszcze nie wiem czy on zostanie czy wymyślę coś fajniejszego 0414162124.th.jpg

 

W sumie to za wiele nie zrobiłem , zwykle w tym czasie jaki poświęciłem dziś na tę zabawę to kiedyś już bym się pewnie brał za farby

 

Jutro kolejne fotki

 

 

Wallace : dzięki za linka. Oświetlony pewnie by za długo nie po pływał

Ale ja w domu nie będę na niego polował

To co Abir podesłał mi się podoba .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kontakt ze szpachlą nawet mi się podobał Co prawda użyłem za grubego papieru ściernego ( bo taki był w domu ) ale nawet po lekkim porysowaniu szpachla robi swoje

[

Najlepiej z grubsza zedrzeć szpachlę wodnym 400 , a potem dokończyć 1000

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czesio: Kupiłem dziś papiery 400 i 1000 . Faktycznie lepiej się sprawdzają.

Zabieram się za wycinanie drabinek , łańcuchów i innych plastikowych drobinek.Może wrzucę kilka fotek pod wieczór jak będzie czego .

PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czesio: Kupiłem dziś papiery 400 i 1000 . Faktycznie lepiej się sprawdzają.

Niekoniecznie trzeba nimi szlifować na mokro, 400 na sucho wg. mnie trochę lepiej ściera. Powodzenia z wycinaniem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś znowu troszkę posiedziałem .Za wiele nie zrobiłem bo ciągle ktoś mi przeszkadzał .

Dokończyłem szpachlować pokład :

0301112242.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

0301112234.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dalej wycinanie drabinek

0301112233.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

0301112237.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I w oczekiwaniu na metalowe części z braku laku chciałem sprawdzić jak będą wyglądać plastikowe działka :

0301112236.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

0301112232.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

W weekend zabiorę się za malowanie kadłuba i pokład.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex 304 św.racja. Jurgen zanim zaczniesz malować kadłub to masz przed sobą jeszcze troszke szpachlowania i szlifowania.Jeśli masz możliwość to zainwestuj jeszcze w szpachle, na jedntm typie,gatunku szpachli nie da sie zrobić wszystkiego. Jak jesteśmy przy zakupach polecam kupno magazynu modelarskiego MODELARSTWO OKRETOWE nr. 18 i 19 z 2008 /latwo dostepne/ i lekture artyk. Malowanie modeli okretów krok po kroku, kolega reggy ładnie to opisał ale chyba w tegorocznych nr. tez jest Polecam . Jurgen to jest Twój model i ma cieszyć twoje oczy,my możemy coś podpowiedzieć a chetnych kolegów do takiej pomocy napewno jest tu dużo Wallace raz już Tobie pisał- to nie wyścigi. Nie pędź jak mała lokomotywa, to nie przyniesie nic dobrego ucierpi tylko Tiiirpiiitz. Papier ścierny hm to co masz to już coś ale kończąc na 1000 to troszke mało, dokup 2000,2500 i więcej napewno bedziesz potrzebował.Pytaj, pytaj a każdy coś Tobie podpowie a i warsztat się rozrośnie. Pomysł z rozwierceniem otworków na burtach bardzo fajny /bak burta, ster burta i bulaje/ a te plastikowe lufki wywal- miałeś gdzie potrenować. Na forum jest dział Tajniki modelarstwa No dobra tyle kadzenia ja idę pić kawe a ty do sklejania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Abir24: Ja się wcale nie spieszę po prostu czasem siedze sobie przy modeliku ładnych parę godzinek i są tego już jakieś efekty.Szpachlę fajnie nakłada się rozwodnioną pędzelkiem . Otworki na burtach już są wszystkie powiercone . Dziś w elektronicznym kupiłem całe oświetlenie do mojego modeliku. Wieczorkiem wrzucę efekty.Lufki rozwiercone i lekko starte wyglądają jak metalowe tyle tylko że różnią się kolorem

Jak na razie mam problem z malowaniem tzn nie mam czym tego pomalować Postaram się dziś jeszcze coś opublikować .

 

Alex304 : Może masz troszkę racji bo w sumie robię wszystko po troszku , ale nie jest źle.

 

Czesio : W jak ściąłem te drabinki to zostały gdzieniegdzie takie drobne rysy i jeszcze pozostałości po starych drabinkach więc pomyślałem że lepiej będzie lekko zaszpachlować

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziś pierwszy raz straciłem cierpliwość przy nowym modeliku , a dokładniej przy elektryce.

Podłączyłem kilka ledów szeregowo

0501052201.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

0501052200.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

wszystko pięknie działało do puki nie wziąłem się za wycinanie otworów na kable.

0501052208.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

0501052207.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

0501052206.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Dalej zainstalowałem przełącznik i tutaj powiem że ze wszystkich z których mogłem wybrać wybrałem właśnie ten i zamontowałem go od spodu .

0501052202.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

0501052204.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Część oświetlenia ma być zainstalowana w środku :

 

0501052211.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

0501052210.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Reszta w tym miejscu :

 

0501052158.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

0501052156.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I w reszcie co wg mnie nie przyniosło pożądanego efektu tutaj :

 

0501052152.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

0501052151.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

0501052149.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Może to jeszcze kwestia odpowiedniego ustawienia lampek a może przyda się wszystko od wewnątrz wyłożyć folią aluminiową , tak czy inaczej na pewno szybko tego nie do kończę .

Dalej mam problem z malowaniem , raz że nie mam sprzętu aby tego dokonać a dwa że nadal nie mam pomysłu jakie będzie miał barwy .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kolego, prace szkutnicze idą do przodu . Na all.... można kupić sprzęt do malowania,oświetlenie nie wiem ale ten wyłącznik do poprawy. Sklepy elektro. masz dwa na Kilinskiego przy fabrycznym i napewno są małe, delikatne takie suwane wyłączniki jak przy dziecinnych zabawkach. Jak będziesz odpoczywał od elektro. to popraw główne działa/lufy/ otworki nie są zbyt centrycznie zrobione a i to co już wyszpachlowałeś prosi się o szpachle, rozcieńczona szpachla zapada się.Dotarły blaszki i pokład W sobote wybieram się do modelarskiego są już moje samolociki do Missouri jak masz czas to możemy się spotkać i pogadać Pozdrawiam. Zdjęcia - ostrość 2-2,50 kosztuje duży arkusz kolorowego papieru dora rzecz na tło do fotek do poczytania na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wyłącznik tak jak wyżej pisałem zastosowałem celowo Kupiłem go właśnie na Kilińskiego

Części jeszcze nie doszły.O której idziesz do modelarskiego w sobotę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałeś z tą szpachlą, nie ma co - jestem ciekaw w jakim kierunku pójdziesz dalej. Co do przełącznika - może warto go było zainstalować w jakimś "ukrytym miejscu" np. pod kominem lub którąś z wież ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.