Skocz do zawartości

GERMAN BATTLESHIP TIRPITZ 1:350 ACADEMY


Jurgen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

 

 

Pochwalę się moim kolejnym prezentem od kochanej żony , chyba sama się zorientowała , że przy jej ostatnim prezencie w skali 1:72 bardziej się męczyłem niż cieszyłem w trakcie składania i tym razem postawiła na wielkość.I oto w mojej stoczni narodził się Tripz w mojej ulubionej skali 1:350. Już szukam blaszek i lufek żeby tym razem skleić to jak się należy.

Nie wiem od czego by tu zacząć chyba od malowania pokładu.

 

Aha a gdzie szukać blaszek?

 

Pozdrawiam i zapraszam do oglądania postępów budowy .

 

dsc03341ng.th.jpg

dsc03342r.th.jpg

dsc03340b.th.jpg

dsc03343q.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czesio dzięki za linki blaszki i lufki jutro zamawiam a jeszcze pokład drewniany gdzie znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen, powodzenia w budowie. Mam nadzieję, że na przykładzie poprzedniego modelu będziesz pamiętał o braku pośpiechu. W razie czego pytaj.

...

Ps - oryginalny model sobie wybrałeś

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kliknięciem "zapłać " w ostatniej chwili zajrzałem na forum! To że inna firma o nie będzie pasować Prawie to kupiłem , chce to kupić dziś , gdzie mam więc tego szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen, na blachach się nie znam. Sam dopiero z nimi zaczynam (również mam zestaw Edka). Musisz szukać zestawów dedykowanych do Twojego modelu (firmy).

...

1. Jeśli chodzi o pokład, to ostatnio był na rodzimej aukcji, a tak to pozostają Ci sklepy zagraniczne lub e-bay.

2. Nie - nie zaczynasz od malowania. Przeglądnij sobie na spokojnie podobne relacje. Większość z nich zaczyna się od tego samego: sklejenia pokładu z kadłubem i szpachlowania. Jeśli natomiast chcesz pokład drewniany, to zastanów się czy nie warto wcześniej zeszlifować plastikowej imitacji z pokładu, a dopiero potem całość skleić z kadłubem.

3. I co mam czytać uważnie ?

...

PS - zacząłbym od skompletowania narzędzi, chemii oraz dodatków - jeśli jeszcze nie masz.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie co już posiadam Ok wezmę się za pokład i szpachle na początek!

 

Napisałeś : Ps - oryginalny model sobie wybrałeś

 

a modelik dostałem w prezencie co opisałem w pierwszym poście:) ale mniejsza o to.

Ciężko jest znaleźć części do Academy wszędzie tylko R.. i T.. ale będe szukał aż znajdę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no powodzenia ale muszę powiedzieć ... znooowu

 

Ciężko jest znaleźć części do Academy wszędzie tylko R.. i T.. ale będe szukał aż znajdę!!!

i to mi się podoba

 

 

NIE żadne z tych blach nie mogą być bo są do modeli tamki albo revella.

A sprawdzałeś? Ja mam połowę blach do modeli innych niż dedykowane i jakoś ludzie z takich kompilacji budują bez większych problemów. To jest też okręt więc to co może nie pasować to chyba tylko pokłady, ale te z tego co widzę to chyba kopia Tamiya. Instrukcje pewnie się różnią no ale przy takim projekcie raczej trzeba się posiłkować planami etc. więc to nie jakieś utrudnienie. Tak więc skupił bym się na odszukaniu znacznych różnic pomiędzy modelami Academy, a Tamiya (do blaszek instrukcje są np. na stronie Eduarda). Oba te modele przewinęły się przez sklep ojca ale nigdy ich nie porównywałem stojących obok siebie (zwłaszcza pod kątem blach) dlatego nie piszę, że to dokładnie to samo ale warto sprawdzić.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zestaw Tirpitz REV trafiłem wchodząc w model Tirpitza z Academy i na dole strony jest długa lista dodatków. Z resztą jakiej by firmy nie był blachy powinny pasować, wiadomo że nie wszystko jest takie same ale 95% blach na pewno będzie pasować

Co do luf to nie wiem czy jeden komplet wystarczy musisz policzyć lufy w modelu i zamówić odpowiednia ilość. Drewniany pokład :

Tamiya : http://www.hobbyeasy.com/en/data/48313.html

Revell : http://www.hobbyeasy.com/en/data/yr2kd26p29td3tladkbo.html

Aby zobaczyć prawdziwy koszt musisz założyć konto, po prawej stronie zmienić z HK Dollar na PLN dodać model do koszyka, wejść do okna z koszykiem i zmienić kraj dostarczenia na Polskę

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w 2 godziny już wiesz, że nawet nie będzie trzeba niczego przerabiać . Zresztą, prawdę mówiąc, tak czy siak brał bym blachy te które są dostępne od zaraz bo to głównie detale i drobiazgi które mało mają wspólnego z producentem. Najgorzej wykonać właśnie wszelkie katapulty,dźwigi, barierki vel relingi, uchwyty, radary etc... a producent (zresztą właściwie w tej skali to ta sama bryła) już raczej nie jest ważny.

 

Pozdrawiam i powodzenia w budowie

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zgadzam się z przedmówcą. Blachy Edka dedykowane dla modelu Tamiya pasują tak samo do modelu Academy. Wiem to bo sam kończę pomału Bismarcka Academy w 1:350.

Musisz tylko dokładnie przeanalizować przed każdorazowym sklejaniem elementów co usunąć lub co gdzie zmienić bo wiem z własnego doświadczenia, że Academy daleko do rzetelnego oddania szczegółów wyprasek i trzeba włożyć sporo własnej inwencji. (Np. brak bulajów w nadbudówkach....żenada).

Trzymam kciuki za bliźniaka

 

Pozdrawiam

 

p.s. adres do pokładu: http://www.bnamodelworld.com/military-section/military-aftermarket-sets/for-ship-1350/wooden-deck/1350-tirpitz-wooden-deck-for-tamiya?zenid=91951e3157cacf3aebfdc40e3c68d4ef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem... ale czy was pogięło z tym pokładem ;) ? Drewno można odwzorować przy pomocy farbek, lakieru i odrobiny inwencji. Jasne, że tak jest prościej i efekt momentami powalający, ale ładować tyle kasy tylko w sam pokład to już moim zdaniem przesada .

 

Z osobistą opinią

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich was ? ;) Kolega zapytał o pokład to wysłałem mu link. Ja bym nie kupił tego pokładu, plastik wygląda ok, a za to 120 można kupić Life Color Weathered Wood Set i odpierniczyć pokład lepiej od prawdziwego drewna

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a modelik dostałem w prezencie co opisałem w pierwszym poście:) ale mniejsza o to.
Chodziło mi o to, że mamy prawdziwy wysyp B & T ale mniejsza o to

...

Piter, jeśli się rozkłada zakupy na raty to tak tego nie czujesz. Ja np. kupiłem model, pół roku później biżuterię i lufy, a teraz się przymierzam do pokładu. Ok, większa frajda z malowania. Ale akurat deskowanie w moim modelu jest mizerne (a nie chce mi się ryć od nowa). Zresztą sam pisałeś o tym w swoim dawno zapomnianym wątku. Więcej wyrozumiałości - jeśli kogoś stać i nie chce się bawić w malowanie, to pozwólmy mu na to

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesio - jasne, bez urazy może to takie moje dziwne podejście gdzie już widzę manie kupowania drewnianych pokładów do wszystkiego co pływa. Kurde - jakoś ta "stara szkoła" bardziej do mnie przemawia i jednak może postrzegam modelarstwo jako robienie czegoś z niczego i całe sterty blach, drewna i innych żywic nie są mi do niczego potrzebne. Może tak jest, chociaż doceniam elementy waloryzacyjne, mam całą masę zestawów ale coraz bardziej od tego odchodzę... no tak to już jest ...

 

Wallace - tutaj zgadzam się też w 100%... Można wszystko sobie dokupić i chwała wszystkim tym którzy chcą wykonać naprawdę coś co zachwyci ... Wallace zrobił byś to i bez tego pokładu (też już raz to napisałem) ale naprawdę... jak wolisz ... Twoja decyzja i ja nie mam na to wpływu Nie myśl też, że ja oram każdy pokład od podstaw . Ja się bawię tym co mam pod ręką - Yamato miał być początkiem powrotu do okrętów ale czasem lubię strzelić sobie w kolano by uderzyć na głębokie wody... Czy mi to wychodzi to nie wiem ale jestem zadowolony. Na warsztacie mam całą flotylle i przysięgam jak stoczniowiec stoczniowcowi wszystkie okręty/statki z forum skończę jak należy. Musisz poczekać na Yamato i Kuznetsova przykro mi ale nie dam rady ;). Zapamiętaj jeszcze, że taki modelarz jak Ty nie potrzebuje żadnych drewnianych pokładów

 

Pozdrawiam wszystkich

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Dziękuję za informację na temat pokładu , przez to sporo czytałem i sporo się dowiedziałem. W każdym razie zdecydowałem się na 5 zestawów , fakt że troszkę mnie to kosztowało ( i pewnie bym kupił w tej cenie coś fajniejszego ) ale jak się bawić to się bawić....

Zamówiłem pokładzik , dwa zestawy lufek ,i 2 rodzaje blaszek .Jak coś zostanie to na pewno się nie zmarnuję w moim nowym warsztacie.

Puki co zabieram się za szpachlowanie i wiercenie.Fotek jeszcze nie wstawiam bo nie ma czego

 

Piter : Twoje uwagi mi się przydały Jestem z gatunku niecierpliwych i w gorącej wodzie kąpanych jak bym mógł to skleił bym to przy piwku w parę godzin ale tym razem stawiam na jakość( co prawda drugi raz bo pierwszy był new jersey ale tamta skala mnie dobiła ) i puki co nie mam czasu na zabawę w malowanie pokładu tak aby wyszło jak drewniany więc po prostu dzięki twoim ( między innymi ) sugestiom usiadłem i kupiłem co trza :P

 

 

Wallace : Dopiero teraz kumam o co Ci chodzi z wysypem B& T. Co do pokładu to sam już ładnie wszystko napisałeś więc dalej tematu nie ciągnę .

 

 

Tak więc panowie lada dzień fotki a !! i dodam jeszcze że mam zamiar zrobić ten model tak aby jednak się wyróżniał od całej reszty jakie znajdują się na naszym forum.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, jak mawiają - jedziesz

Masz przed nosem przeszło 2 spore łokcie roboty, gdzie każdy element może Cię wykończyć Nie będę się bawił w drobnostki - jesteś facetem więc zajrzę tu jak już skończysz (pewnie będę podglądał ale mnie tu pozabijają za różne kwestie ):D

 

Powodzenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.