Skocz do zawartości

[In-Box] KTO Rosomak + RPGnet 1/72 Tololoko


hubert72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Na początku chciałbym podziękować Panu Anatolowi (TOLOLOKO) za przekazanie modelu Model Rosomaka w wersji afgańskiej opakowany jest w dwa pudełka - w jednym bez nalepki doskonale zabezpieczpne , polutowane siatki , drugie pudełeczko to model . W skład zestawu wchodzą : w/w polutowane, metalowe siatki , żywica , dwie blaszki trawione , metalowe ośki i anteny, gumowe opony, mosiężna lufa, instrukcja . Model wykonany na wysokim poziomie , zero nadlewek czy niedolań . Błonki żywiczne bardzo łatwo usuwalne skalpelem .

Zapraszam do oglądania :

DSC04356.jpg

Na sam początek pozwolę sobie na ukazanie siatek -powalają na kolana, wykonane jak i polutowane bardzo precyzyjnie. ''Obwódki'' to metalowa rurka natomiast sama siatka oraz uchwyty wytrawione

DSC04383.jpg

DSC04402.jpg

DSC04399.jpg

 

Przymiarka do popełnionego wcześniej rosomaka

DSC04412.jpg

Kadłub DSC04438.jpg

DSC04429.jpg

DSC04424.jpg

wieża:

DSC04461.jpg

pozostałe el. żywiczne :

DSC04446.jpg

DSC04454.jpg

DSC04475.jpg

DSC04476.jpg

DSC04486.jpg

opona:

DSC04458.jpg

lufa , blaszki, ośki,anteny itp

DSC04503.jpg

DSC04501.jpg

DSC04498.jpg

DSC04497.jpg

DSC04494.jpg

DSC04508.jpg

Instrukcji nie zapodałem gdyż przewinęła się we wcześniejszym in-boxie

Podsumowanie : Otrzymujemy kolejny bardzo fajny ''multimedialny'' zestaw pod polską flagą -oby więcej takich Do zestawu większych zastrzeżeń brak , może poza trudnością montażu podwozia Zapewne kązdy jakieś zmiany wprowadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.

 

Zakupiłem owe cudo (nie, nie dla mnie, dla znajomego)

 

IMG1-6.jpg

 

Postanowiłem sobie je obejrzeć i oniemiałem jak wziąłem się za wieże.

 

Od kiedy to właz dowódcy ma kształt 9 kontny, a nie okrągły jak powinien być ?

Od kiedy to Rosomak z wieżą Hitfist-30P ma działko M 242 Bushmaster – kalibru 25 mm ???

bo takowe znajduje się w modelu !.

 

Wymiary wieży trochę odbiegają od wymiarów oryginału, ale od biedy, aż tak się to nie rzuca w oczy.

 

Kadłub.

 

Na wannie kadłuba brak jest śrub mocujących płyty opancerzenia.

Czy to ścięcie na dole wanny kadłuba było robione od ręki kozikiem ?

 

0619.jpg

 

Ja po litrowym Jacku Danielsie bym to zrobił równiej

 

Trochę mnie zdziwiło, że w modelu brak instrukcji montażu i trzeba się domyślać co, gdzie ma być.

Co mi się spodobało, to góra kadłuba, zrobiona ładnie

I to było na tyle z moich spostrzeżeń.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie mogę edytować wcześniejszego mojego wpisu, to dodam jeszcze dwie uwagi.

 

Na jarzmie działka brak jest dwóch wystających rurek po lewej i prawej stronie.

 

4717ab-1.jpg

 

W zawiasach włazów desantowych, brakuje wystającej końcówki zawiasu.

 

9732.jpg

 

Dorobienie tej końcówki z cienkich pręcików polistyrenowych raczej nie powinno sprawić problemów.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wiekszy problem:

mam dwa i oba maja wklesly kadlub za wierza - aby poprawic trzeba robic cala gore na nowo

 

Ja w takim przypadku, bym odesłał do producenta z prośbą o wymianę na nowe, poprawnie odlane kadłuby.

Bo robienie całego nowego tyłu kadłuba w tej skali, to lekka jazda, ale do zrobienia.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.