Jump to content

Lakier do włosow


Recommended Posts

Był gdzieś na forum link do stronki gdzie opisywane było jak zrobić podniszczoną powłokę przy pomocy lakieru do włosów, ale coś go znaleźć nie mogę. Także moje pytanie, lakier do włosów mogę położyć na emalię, czy muszę ją wpierw zabezpieczyć sido?

Link to comment
Share on other sites

To było w którejś relacji z budowy jednego z "mniejszych" migów albo su - już nie pamiętam, a też słabo się na tym znam na tych samolotach więc ciężko mi szukać konkretnej relacji.

W skrócie chodził o to, że na cały model kładziesz srebrną farbę na to właśnie lakier i dopiero na wszystko kolor (kolory) finalne. Teraz można obdrapać model czymś w miarę delikatnym. Jeśli coś przekręciłem to przepraszam autora pomysłu . W gruncie rzeczy nigdy nie testowałem tego sposobu ale tak na logikę powinno to zadziałać .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Link to comment
Share on other sites

Kurcze kojarzę że to było związane z jakimś samochodem na jakimś blogu. Nawet nie pamiętam jak ta technika się nazywa. A spróbować chcę z solą, tzn srebrny ,na to lakier prószymy solą tam gdzie ma być obdrapane, kolor bazowy, pędzelkiem ściągamy sól i kładziemy sido. Tylko właśnie czy ten srebrny trzeba zabezpieczyć czy można olać (wolałbym uniknąć tej warstwy lakieru bo gruba warstwa farb się robi.

Link to comment
Share on other sites

Coś chyba poszło nie tak

Nałożyłem srebrny, na to lakier, oprószyłem solą, pomalowałem kolorem bazowym. Zacząłem zdrapywać sól, w niektórych miejscach odchodziła razem ze srebrnym

Link to comment
Share on other sites

Hmm...szczerze przyznam że od dawna na SM śledzę malowanie z użyciem lakieru ale chciałbym wiedzieć jaki lakier konkretnie polecacie? Albo raczej jaką markę lakieru?

 

Bardziej interesowałby mnie jakiś w spray'u niż nakładany aero...

 

Z góry dzięki...

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem fryzjerem , ale wydaje mi się iż chyba wszystkie "hair lakiery " są w sprayach. No przynajmniej nie rzuciła mi się w oczy płeć przeciwna, z pędzlem lub aero w ręku i poprawiająca Stwórcę .

Link to comment
Share on other sites

Hehe, a ja bym chciał taki obrazek zobaczyć... Ale tak na serio często czytałem o tym, że "następnie położyłem lakier z aero..."...

 

Nigdy tego nie używałem, nie znam się ,zarobiony jestem...hehe Ale może są jakieś takie specyfiki do nakładania z buteleczki itp...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobra WTF!?

Babcia ściągłem Tworego Rarka. zrobiłem wszystko jak należy

więc

- podkład

- srebrny

- sido

- sól

- farba bazowa (2 warstwy)

 

I wyszło tak

p1020384a.jpg

Pajączki, wokół soli plamki. Co zrobiłem źle?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.