Skocz do zawartości

Mi-2 SN-07XP,KWP w Łodzi 1:72


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak powiedziałem tak też i zrobię,z chwilą gdy otrzymam d o swych łapek nowego Mi-2 ,rzucam wszystko i biorę się za "niebieskiego" plemnika

 

Będzie w barwach KWP w Łodzi o nr rej.SN-07XP nr boczny F005

 

0511060005.jpg

 

0507250027.jpg

 

0603070028.jpg

 

0603070029.jpg

 

0604130018.jpg

 

nzd3.jpg

 

Jeśli ktoś z szanownych kolegów dysponuje zdjęciami tej konkretnej maszyny,a w szczególności wnętrza/mam kilka ale innych śmiglaków i nie wiem jak w tym konkretnym to wyglądało/oraz dokładnych zdjęć tej kamery:

 

kamqs.jpg

 

Będę korzystał z tego zestawu :inbox

viewtopic.php?f=66&t=25651&start=75

 

plus zestaw AIRMO i Part do wersji T ,mam nadzieję że uda mi się większość upchać w ten model

 

dsc05941t.jpg

 

Kalki i wzór malowania z zestawu Mastercraft

 

kalki.jpg

 

I pojawia się pierwszy problem w kalkach nr boczny to F-007 a powinien być F-005

 

Chyba jestem pierwszy z nowym "czajnikiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kwestia formalna - chyba Robercie nieco masz za wielki podpis, przy fotce możesz mieć 3 linijki tekstu... (żeby nie było, że nic nie wiedziałeś )

 

Odnośnie Policjanta - na kalkomaniach jest numer F-007, więc będziesz musiał 7 na 5 przerabiać, czy masz inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz poprawiłem podpis

 

Grzesiu właśnie o tym napisałem,sam nie wiem jak z tego wybrnąć,będę szukał zamiennika w złomie z kalkami ale to daleka droga jeszcze.

 

 

I pojawia się pierwszy problem w kalkach nr boczny to F-007 a powinien być F-005

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Robert, moja gapa.

Napisałem z pamięci, bo już kiedyś te kalki porównywałem z oryginalnym oznakowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No i zaczęła się jazda bez trzymanki

 

Próbowałem 2 godziny spasować żywiczną podsufitkę jakoś z bólami poszło może się spasuje,ale z podłogą to już nie przelewki

 

pudełkowa podłoga nijak się ma do oryginału,tak samo jak tylna ściana,jest za głęboko ok 0.6cm osadzona/ dlatego ma taki dziwny kształt krytykowany jak jeszcze były zapowiedzi modelu

pudekowa.jpg

 

oryginał

 

oryginascia.jpg

 

żywiczna jak i blaszkowa zupełnie nie pasują są za małe a podest na podłodze za wąski kilka milimetrów

 

wnetrzewn.jpg

 

podłoga żywiczna wystaje ponad próg pomimo szlifowania nie dam rady jej tam prawidłowe osadzić

 

podogawdrzwiach.jpg

powdrzw.jpg

 

oryginał

oryginaltyl.jpg

 

a blaszana w ogóle nie pasuje i też wystaje ponad próg

 

I tak żle i tak nie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóc to raczej na tym etapie nie pomogę ale kibicuję zażarcie!

Mam nadzieje się tu wiele nauczyć gdyż sam mam w planach Mi-2 MW RP nr 4711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki Adam,fotki naprawdę przydatne

 

Zdecydowałem ,że podsufitka zostaje zestawowa,tak samo tylna ściana.Podłoga w części została zestawowa/tylna część wraz z podestem,reszta to żywica razem z tablicą przyrządów,sama tablica to blaszka i klisza Parta do zestawu Airmo trzeba było ją troszkę przyciąć bo oczywiście nie pasowała mimo ,że to jeden zestaw .Fotele pasażerów wykorzystane w części z zestawu/pocięte i sklejone w dwa podwójne/do tego pasy parta.Fotele dostaną łosza i fitr bo kolor mi się nie podoba.Słupek/nie mam pojęcia co to jest/również z żywicy

 

dsc05955f.jpg

dsc05962wy.jpg

dsc05965zp.jpg

dsc05966f.jpg

dsc05967zy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców Mi-2, czy w "policyjnym" drążki i orczyki były podwójne czy pojedyncze,prosiłbym o w miarę szybką odpowiedz bo jutro chciałbym te elementy przykleić

 

z góry

 

ps.sory za post pod postem ale jest do dla mnie ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolejny dzień walki z Mi-2

 

Przemalowałem fotele i podłogę,dorobiłem kabel przy słupku wraz ze złączem,gaśnica,słuchawki pilotów. Orczyki i drągi zrobiłem pod dwa/ nie doczekałem się odpowiedzi czy były zdwojone czy pojedyncze/prawy drążek złożony,fotele żywiczne plus elementy konstrukcji trawione, na całość położę z aero matowy lakier.

 

dsc05970z.jpg

dsc05971o.jpg

dsc05972a.jpg

dsc05973e.jpg

dsc05974u.jpg

 

 

 

i zdjęcie z przymiarem w skali1:1 dla pokazania jakie do wielkie

 

oryginalc.jpg

 

ps.zdjęcia są z fleszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się na mnie, bo robisz piękną robotę. Ale czy te słuchawczki nie są zbyt wielkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mały mały krok do przodu,wnętrze wpasowane,pokryte bezbarwnym matem,szyby zamaskowane /maskowałem taśmą tamki jeszcze przed wklejeniem.Ten cały przód wydaje mi się że to zły pomysł,przednie szyby jeszcze ujdzie bo mają wypukłą ramę ale dolne to już masakra są na równo z kadłubem bez wytłoczonej ramy i jest problem przy maskowaniu,po naklejeniu taśmy tej ramki nie widać i nie wiadomo jak ciąć nie mam pojęcia jak to zamaskować,lepiej żeby te szyby były odzielnie.

 

dsc06011i.jpg

dsc06012.jpg

dsc06013g.jpg

 

 

ps.połówki jeszcze nie sklejone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest problem przy maskowaniu,po naklejeniu taśmy tej ramki nie widać i nie wiadomo jak ciąć nie mam pojęcia jak to zamaskować
Chciałeś być pierwszy to teraz masz

Takie uroki pionierów.

Kombinuj Robert żeby następni mieli lżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak udało mi się po maskować te dolne szybki ,wydrukowałem plany/rzuty boczne w skali i nakleiłem na to taśmę Tamki wy ciąłem nożyczkami i przykleiłem,wydaje mi się że pasuje idealnie następnie po wycinałem drzwi/zastąpie je żywicznymi/ i pomalowałem od zewnątrz na kolor kokpitu.Całość sklejona razem z górną osłoną silnika.Wszystko pasuje całkiem niezle a łączenia przebiegają jak w oryginale.Gdzie nie gdzie podszpachlowałem i czeka na szlifowanie,następnie drobnica na kadłub /mam zamiar wykorzystać niektóre elementy z Parta/.Wlotów do silnika nie wklejałem będę malował oddzielnie ponieważ idzie tam biała obwódka i ciężko będzie maskować na modelu.

 

dsc06015i.jpg

dsc06016w.jpg

dsc06017v.jpg

dsc06018b.jpg

dsc06020j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolejny mały postęp prac przy Mi-dwójce:

Miejsca szpachlowania obrobione,model dostał podwozie ,płozę, tylne światło,uchwyt nad wejściem .Zaszpaclowałem dwa niewielkie otwory w dziobie śmigłowca,wg producenta miały tam iść jakieś dzydzle .Na lewej goleni od ciąłem podest zastąpię go blaszkowym i dołożę ten mały nad nim/oba są w zestawach parta.

 

dsc06021f.jpg

dsc06022w.jpg

dsc06023.jpg

dsc06024z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.