Skocz do zawartości

Mi-2 SN-07XP,KWP w Łodzi 1:72


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

No ładny Czajnik "Kapitana Żbika" się zapowiada

 

Artur ,niestety policyjny ale chetnie bym zrobił w malowaniu milicyjnym.

 

A już się bałem Robercie o plemniczka, że dostał "czapę" poprzez zdeptanie i wrzucenie do kosza

 

Mało brakowało ,wczoraj jak zdejmowałem maski spodziewałem sie ,że niebieski wszedzie podszedł i już go widziałem z petardą w przedziale pasażerskim ale okazało się to nie potrzebne i nie skończy jako Noworoczny fajerwerk

Działam dzisiaj dalej i dam lepsze fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oglądając raport z postępu prac uświadomiłem sobie jak trudne jest zamaskowanie tych skądinąd pięknych kształtów, trzymam kciuki i czekam na efekt po poprawkach.

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru tego śmigłowca. Całkiem ładnie Tobie Robercie to wychodzi.

Ale tak jak koledzy wcześniej pisali widać kilka błędów które mógłbyś dość szybkim sposobem zmienić. Mowa tutaj o zbiornikach paliwa a także elementach znajdujących się na nich. Są trochę za grube według mnie. Oraz elementy mieszczące się nad drzwiami kabiny ładunkowej. Mogłeś to wykonać samodzielnie nawet z drucików. A wyglądało by o niebo lepiej. No i widzę także kilka niedociągnięć odnośnie maskowania wnętrza przed malowaniem. Mogłeś się troszkę bardziej przyłożyć. Bo gdy patrzyłem uważnie jak starasz się wykonywać nasze kochane "dwudzieste pierwsze byłem zdania ,że masz w sobie wiele zaparcia i chęci. A przy tym wszystkim dość spore zdolności manualne jak i technologiczne.

A więc Robercie teraz może już i za późno by te elementy poprawić. Ale chciałbym byś przy kolejnej miniaturze statku powietrznego starał się jak najbardziej wykorzystywać swoje zdolności. Zobaczysz ,że zmiany będą kolosalne.Może i będzie kosztowało to Ciebie sporej ilości spędzonego czasu przy modelu. Ale po czasie zauważysz ,że było warto.

Pozdrawiam Serdecznie i życzę dalszej wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś ten element nad drzwiami zdjęłem przed maskowaniem bo mi przeszkadzał ,zobaczę może go dorobię albo ten istniejący stuninguję ,co do maskowania wnętrza to nie wiem co masz na myśli,jeśli solidność to jest ok najwyżej jeśli farba dotrze do wnętrza to można zawsze podmalować to nie jest problem ,gorzej z maskowaniem białego to jakaś masakra jest ale jakoś się udało ,jeszcze tylko czarny pas na nosie.

Problematyczne jest maskowanie tego odlanego z szybami nosa ,jakoś sobie poradziłem/zobaczymy po zdjęciu masek /

nie wiadomo jak ciąć nie mam pojęcia jak to zamaskować

 

Poczekaj, zaraz Eduard powycina maski i za 20 zlotych problem się rozwiąże

 

I twoje słowa się ziściły k..wa mać za kawałek folii do małego śmiglaka w siem dwójce brać 19złociszy /połowa wartości modelu/to jakaś paranoja

 

http://www.martola.com.pl/pl142/produkty38685/mi_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny dodatków i akcesoriów osiagaja już naprawdę horendalny poziom - i w żadnym razie nie chcę wszczynać dyskusji na temat rynku i opłacalności, zostawiam to na boku i pisze tylko o relacji cena modelu - cena dodatków.

 

Jako powracający do hobby po wielu latach trochę się zachłysnąłem ofertą wspólczensgeo rynku, teraz mi się radykalnie przewartościowuje.

 

Po wydaniu równowartości 3/4 modelu na żywiczne "nos" i tył do Su-24 (bo bez tego model nie przypomina niczego a już Fencera to na pewno, pieprzony Trumpeter!) dziesięcrazy sięzastanowię, nim kupie cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmalowałem biały pas,płozę,anteny na belce /na górze i pod spodem/,światła,pokrowiec na amortyzatorze goleni został mi jeszcze czarny pas przed przednia szybą i wyrównać od taśmy przejście biało/niebieskie na nosie.

Zawiedziony jestem tą niebieską z Tamki słabo się nią malowało aerkiem a o podmalówkach z pędzla to szkoda gadać.

Wycieniowałem deko aerkiem :niebieski plus kilka kropel białego a następnie smokiem z Tamki.Następnie gloss kalki ,łosz ,chyba suchy pedzel dla wyciągnięcia detali ,gloss i trzeba się zabrać za drzwi i wirniki /muszę dokumentacje przejrzeć bo ten z zestawu ehh

Kilka zdjęć obrazujących postęp prac

 

dsc07712u.jpg

85277551.jpg

40603193.jpg

11177278.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię ten etap modelowania, gdy zaczyna być widać co się na koniec szykuje...

Trochę dodatków dojdzie i będzie ok!

 

A odnośnie słów manasa

Ceny dodatków i akcesoriów osiagaja już naprawdę horendalny poziom - i w żadnym razie nie chcę wszczynać dyskusji na temat rynku i opłacalności, zostawiam to na boku i pisze tylko o relacji cena modelu - cena dodatków.
To troszkę jest tak, że sami modelarze się w te koszty wpędzają.

Pomijam tu sytuacje, gdzie dodatki radykalnie zmieniaja poprawność modelu, ale...

Wielu uważa, że model bez blaszek czy żywic od razu jest przegrany i gorszy.

Wielu faszeruje modele drogimi dodatkami, których później (o zgrozo!) nie widać.

A producenci dodatków zacierają ręce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ten biały pas postrzępiony jest oraz niebieski zaciek na przodzie zachodzi na dół .

 

Dzięki Damian za zainteresowanie sie tematem

Ten zaciek poprawie ,pisałem o tym wyżej musi wyschnąć i wtedy nakleję tasme.

Co do białego paska no fakt na fotkach widać w realu nie myslę ,że na koniec nie będzie to się rzucało w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiedziony jestem tą niebieską z Tamki słabo się nią malowało aerkiem a o podmalówkach z pędzla to szkoda gadać.

 

Pod niebieski kolor daje się czarny podkład nie jasny Robert.

Rzuć te ptaszki i wracaj do pancerki w nowym roku.

Oczywiście żartuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiedziony jestem tą niebieską z Tamki słabo się nią malowało aerkiem a o podmalówkach z pędzla to szkoda gadać.

 

Pod niebieski kolor daje się czarny podkład nie jasny Robert.

:

No to w porę Piotruś

Żartuje i tak by było ciężko bo jest i biały,trzeba by było oddzielnie podkładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzieki Adam za odzew

 

Podziałałem troche przy czajniku.

Połozone kalki ,producent machnął się troche przy nich ,za duży jest nr kodowy na dziób musiałem kombinowac ze złomu ,za duży jest napis POLICJA na spód ale jest jeden niepotrzebny wydrukowany w formie łuku do naklejenia na biały pas nad przednimi szybami /w oryginale nie ma/ po wycieciu liter złożyłem na nowo ,zamieniona 7 na 5kę /na boku jak i na spodzie/ ,położony łosz/nie widac na fotkach / dorobiłem "koguta" na spód.Na razie tyle ,walcze dalej

 

Kilka fotek ,pomimo kilkugodzinnych prób z ustawieniami aparatu i dwóch lamp studyjnych z parasolkami nie udało mi się zrobić dobrych zdjęć

 

 

dsc02275qm.jpg

dsc02280i.jpg

dsc02281q.jpg

dsc02283e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek ,pomimo kilkugodzinnych prób z ustawieniami aparatu i dwóch lamp studyjnych z parasolkami nie udało mi się zrobić dobrych zdjęć

Żartujesz? Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I że niby to mastercraft? Niezła ściema ;)

 

Kurde teraz dopiero sie zorientowałem ,że w tytule ani w pierwszym poście nie ma z jakiego zestawu buduję midwójkę Moses to jest Hobby Boss z zestawami Parta i Airmo do Mastercrafta/Intecha

 

Żartujesz? Prawda?

Krystian mówię poważnie ,nie podobaja mi sie musze zrobić w świetle dziennym jakos lepiej wychodzi ta błyszcząca powierzchnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I że niby to mastercraft? Niezła ściema ;)

 

Kurde teraz dopiero sie zorientowałem ,że w tytule ani w pierwszym poście nie ma z jakiego zestawu buduję midwójkę Moses to jest Hobby Boss z zestawami Parta i Airmo do Mastercrafta/Intecha

 

Hehe a ja dopiero teraz kapnąłem się że to nie konkursowy model.

Kto rano wstaje ten bzdury wypisuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

MOdel wyszedł bardzo ładnie, ale pofalowane przejścia między białym a niebieskim kolorem trochę gryzą w oczy. Ale skoro Robert piszesz, że gołym okiem tragedii nie ma, to ok. W 1:72 większość baboli wychodzi dopiero po zrobieniu zdjęć z duzym powiekszeniem, znam ten ból ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Michał

 

Gołym okiem nie widać ,jest równiutko ,wydaje mi sie że to wina kompresji zdjęć zobacz na nr rej.na belce,to są kalki a wygląda jak malowane pędzlem ,może zrobię dzisiaj fotki na balkonie przy świetle naturalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.