Skocz do zawartości

Lotniskowiec Seydlitz 1:350 (Trumpeter + Handmade)


danielos

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu nadszedł czas na otwarcie tego wątku Tak więc biorę się za konwersję krążownika Typu Admiral Hipper na lotniskowiec Seydlitz w skali oczywiście 1:350 (o ile dobrze czytałem miał to być lotniskowiec eskortowy). Ściany boczne, pokład startowy, nadbudówki itd będę robił z polistyrenu hips 0,5mm oraz 1mm.

 

Na początek dorobiłem blaszki na samym czubku dziobu oraz wykonałem przednie stanowisko działka p.lot na fotkach niżej platforma pod działko dostanie jeszcze podpory na których będzie stało całe to stanowisko z działkiem

 

obraz018m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz027h.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz030hg.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz031ae.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie szwab, ale nietypowy. Niedawno było chyba o planowanych niemieckich lotniskowcach w "Misiu", całkiem ciekawe koncepcje, więc będę kibicował.

Działko na dziobie bardzo obiecujące

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam brać modelarską

 

Jako że król został ukończony, prace stoczniowe przy Seydlitzie ruszają pełną parą co prawda postępy małe ale wykonałem już część wręgów pod ściany boczne i pokład startowy. Na przedniej ścianie od strony dziobu wykonałem bulaje, parę "drzwi", działko na dziobie dostało już "nogi", drabinkę oraz mocowanie szalup w tylnej części okrętu

 

obraz043g.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz044xf.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz045oq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz047x.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz050m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz053k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz054z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz055z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Coś mnie dzisiaj naszło i zrobiłem holownik portowy do Seydlitza oczywiście czeka go jeszcze troche szpachli

 

obraz056i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz058af.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz059j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz061ek.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz062nk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz063g.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz wszystko w porządku z proporcjami? Te drzwi na pierwszej wrędze od dziobu wyglądają trochę tak jak by do "klamek" trzeba było wchodzić po drabinie. Bulaje też są na dosyć dziwnej wysokości. Holownik do zdrowego kitowania - jak robisz obły kadłub metodą na "kanciaka" czyli najpierw sklejasz wszystko z płaskich kawałków polistyrenu, a potem szlifujesz na obło to stosuj najgrubszy z możliwych polistyrenów i tam gdzie wiesz, że się przeszlifujesz na wylot trzeba od wewnątrz wkleić jeszcze kilka takich warstw. Takie dziury ciężko się zakleja - teraz po zamknięciu bryły musisz tam wkleić jakoś klocek polistyrenu i dalej szlifować.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz wszystko w porządku z proporcjami? Te drzwi na pierwszej wrędze od dziobu wyglądają trochę tak jak by do "klamek" trzeba było wchodzić po drabinie. Bulaje też są na dosyć dziwnej wysokości. Holownik do zdrowego kitowania - jak robisz obły kadłub metodą na "kanciaka" czyli najpierw sklejasz wszystko z płaskich kawałków polistyrenu, a potem szlifujesz na obło to stosuj najgrubszy z możliwych polistyrenów i tam gdzie wiesz, że się przeszlifujesz na wylot trzeba od wewnątrz wkleić jeszcze kilka takich warstw. Takie dziury ciężko się zakleja - teraz po zamknięciu bryły musisz tam wkleić jakoś klocek polistyrenu i dalej szlifować.

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

Drzwi na pierwszej wrędze od dziobu wzorowałem na drzwiach od bocznych ścian nadbudówek hippera więc myślę ze są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, holownik klasa Co masz zamiar robić z barbetami? Ścinasz czy zasłaniasz?

 

Dzięki za słowa uznania barbety dostały "wieka" z polistyrenu, i tak nie będzie ich widać w ogóle , a jeśli chodzi o nazwę to miał otrzymać nazwę Weser tylko że Niemcy go nigdy nie skończyli więc zostawiłem Seydlitz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o nazwę to miał otrzymać nazwę Weser tylko że Niemcy go nigdy nie skończyli więc zostawiłem Seydlitz

 

- czepiam sie nic juz Własnie nie mogłem wyszukac informacyji owej ale wierze na słowo ,zreszta Seydlitz jakos lepiej brzmi Poza tym lotniskowce tej nacji nie sa w sferze moich zainteresowan.

czekam na efekty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam Wszystkich po dłuuuuuuuuuugiej przerwie

 

Zapał na szczęście nie runął jak domek z kart i kontynuję budowę

Wykonałem już trochę nadbudówki z masztem i bocianim gniazdem, bok z prawej strony oraz podstawę pod pokład lotniczy. Nadbudówki są tylko położone do zdjęcia, działka będą usytuowane tak jak na foto 2 z przodu/3 za kominem, czeka go jeszcze dużo dużo szpachli

 

obraz065y.jpg

 

obraz068q.jpg

 

obraz070nz.jpg

 

obraz072k.jpg

 

obraz074if.jpg

 

obraz075p.jpg

 

obraz077c.jpg

 

obraz078lv.jpg

 

obraz079o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

1. Relingi pozostawiają nieco do życzenia - warto by je jakoś poprawić...

2. Czemu nie skorzystałeś z gotowych drzwi fototrawionych na nadbudówce - te własnej roboty troszkę kiepskie...

3. Maszt nie jest zbyt gruby?

4. Wał napędowy krzywi umieszczony w ślizgu (czy jak to zwał)...

 

Ogólnie spory plus za temacik, ale niedociągnięcia warto poprawić jeszcze na tym etapie.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam po bardzo długiej przerwie

Model wraca z powrotem do łask, na dniach wrzucę fotki

z przebiegu prac,

 

1. Relingi pozostawiają nieco do życzenia - warto by je jakoś poprawić...

2. Czemu nie skorzystałeś z gotowych drzwi fototrawionych na nadbudówce - te własnej roboty troszkę kiepskie...

3. Maszt nie jest zbyt gruby?

4. Wał napędowy krzywi umieszczony w ślizgu (czy jak to zwał)...

 

Ogólnie spory plus za temacik, ale niedociągnięcia warto poprawić jeszcze na tym etapie.

 

Powodzenia

 

Wybacz że odpisuję Ci dopiero teraz,

 

1. będzie poprawione

2. jak wyzej

3. maszt jest chyba odpowiedni, nawet nie wiem czy nie za chudy (rurka aluminiowa)

 

73c248a4c75434b9med.jpg

 

4. to jest już poprawione.

 

tak apropo chcę kupić aerograf + kompresor do 500zł,

myślę nad tym:

 

http://exito.sklep.pl/pl/p/MAR-Kompresor-modelarski-AD-4000-Adler/10618

 

http://exito.sklep.pl/pl/p/MAR-Aerograf-AD-7704-dysza-0.2-mm-dysza-0.3-mm-ADLER/9179

 

http://exito.sklep.pl/pl/p/MAR-Aerograf-AD-7790-dysza-0%2C3-mm-dysza-0%2C2-mm-ADLER/9178

 

co o nich sądzicie? Byłbym wdzięczny za pomoc,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.