Skocz do zawartości

PzKpfw I Ausf F - 1:16 od podstaw


Rabotnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem zbudować model czołgu wsparcia piechoty PzKpfw I Ausf F od podstaw.

Zafascynowała mnie ta maszyna ponieważ jej przeznaczeniem było współdziałanie z piechotą a więc w bezpośredniej walce.

Jest to bardzo ciekawa konstrukcja i mało znana a szkoda, ponieważ zachowało się bardzo mało informacji na jej temat.

Model będzie w skali 1:16 bez wnętrza ponieważ nie udało mi się dotrzeć do jakichkolwiek materiałów na temat wyposażenia przedziału bojowego i napędowego(są tylko dwie fotki w internecie ale to niestety za mało)

Materiał - płyty polistyrenowe + odlewy żywiczne (żywica poliuretanowa).

Model będzie wykonany jako statyczny- na jakiejś dioramce pewnie.

Malowanie -uuu!!, daleko jeszcze do tego

Załączam fotki poglądowe ze stronki:

http://www.achtungpanzer.com/panzerkampfwagen-i.htm

Jutro zapodam fotki tego co do tej pory zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obiecałem więc wklejam fotki, dla porównania wielkości na jednym ze zdjęć Bergepanther w 1:35.

Następne fotki będą lepsze, dziś słabe światło.

Kadłub i wieża są wykonane z płyt polistyrenu odpowiadających grubością pancerzowi w skali 1:16.

Wieża pospawana , kadłub czeka na spawanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to fajno wygląda jak na razie , tylko te grubsze spawy na wieży coś mnie nie przekonują, są jakby za ostre i za mało rozlane. Trochę bym toto poprawił czy cuś

Pozdrawiam - Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, trochę za ostre, ale zrobiłem takie celowo, ponieważ z 30-40 cm jeszcze widać fakturę spawu na modelu a właśnie o to mi chodziło.

Kolejne będą łagodniejsze ponieważ w tej skali musi to odpowiadać jednak rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kilka godzin zajęło mi wykonanie jednego kółka, zastanawiam się co by to było gdyby nie było silikonu i żywicy

Kółko wymaga jeszcze dopracowania ale na dziś wystarczy trzeba odpocząć.

Przyrząd do spawania fotka dodatkowa na prośbę Jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze już prawie mam za sobą(koła) jeszcze szlifowanie, profilowanie, spawanie,ośrubowanie, malowanie i do gumy

Chciało mi się napisu Continental na kołach ale sam napis bez cyferek wymiarowych kół to jakoś nie uchodzi więc na razie będzie bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki, prawie gotowe

 

Mam problem z zakupem luf do tego czołgu szukam luf ABER 16L-03 są to lufy z takim podłużnym wycięciem na osłonie skala 1:16.

Problem polega na tym że w każdym sklepie jaki znam trzeba albo się logować albo brak towaru , ma ktoś może namiar na sklep który ma oferowany towar i sprzedaje bez logowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może namiar na sklep który ma oferowany towar i sprzedaje bez logowania?

... a można tak kupować ? przecie trzeba jakoś podać swoje dane do wysyłki

 

Ps.

Temat śledzę i podziwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki, prawie gotowe

 

Mam problem z zakupem luf do tego czołgu szukam luf ABER 16L-03 są to lufy z takim podłużnym wycięciem na osłonie skala 1:16.

Problem polega na tym że w każdym sklepie jaki znam trzeba albo się logować albo brak towaru , ma ktoś może namiar na sklep który ma oferowany towar i sprzedaje bez logowania?

 

Raczej ciężko będzie znaleźć taki sklep, gdzie można kupić bez logowania.

Czołgowe lufy do MG 34 są w Jadarach

 

http://www.jadarhobby.pl/aber-16l03-ger ... 21627.html

 

Nawet jeżeli by nie mieli na stanie, ściągną od producenta w parę dni.

 

Niezłe błotniki

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado-można , właśnie podaje się dane do wysyłki i wysyłają, za pobraniem nawet :-)

bigmodel- właśnie w jadarze chciałem kupić i próbowałem się zarejestrować ale otrzymałem komunikat że taki e-mail już istnieje w ich bazie więc widocznie kiedyś musiałem się tam rejestrować teraz nie pamiętam hasła loginu itd. Taka sytuacja jest w innych sklepach też i nie mogę się ani zalogować ani zarejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado-można , właśnie podaje się dane do wysyłki i wysyłają, za pobraniem nawet :-)

bigmodel- właśnie w jadarze chciałem kupić i próbowałem się zarejestrować ale otrzymałem komunikat że taki e-mail już istnieje w ich bazie więc widocznie kiedyś musiałem się tam rejestrować teraz nie pamiętam hasła loginu itd. .

 

Wbijasz opcje przypomnienie hasła, podajesz mail i mailem powinieneś dostać Twój login i nowe hasło.

Bynajmniej taka opcja jest w porządnych sklepach internetowych.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka drobiazgów, i znów czeka mnie wydatek, frezarka !!

Wykonałem jedną osłonę kaemu i druga niestety nie chce wyjść taka sama(mocuję to w imaku do noży na tokarce ale praktycznie nic nie widzę jak frezuję), trzeba będzie się przeprosić z frezarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobra osłona to rypnij foremkę z sili i będziesz miał kilka identycznych po odlaniu ................. Ja tam takie drobiazgi w swoich klamotach toczę z żywicy po prostu, najlepszy materiał obróbkowy . Tak przy okazji działasz coś w temacie ogniw ? Ten typ miał trochę wredne traki ...

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.