Skocz do zawartości

PzKpfw I Ausf F - 1:16 od podstaw


Rabotnik

Rekomendowane odpowiedzi

Może w zasadzie by się małe co nieco znalazło - mnie intererere do 7 TePa cuś - fifty fifty ?

Andrzej

CUŚ RZADKIEGO ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Belgrad ma w zasadzie wnętrze ale nie kompletne, Kubinka ma swojego na ,,chodzie,, ale bez akumulatora, no i trzeba by trochę posmarować bo normalnie nie otwierają ,,eksponatów,,

Do 7TP nic nie mam (tylko to co dostępne w monografiach).

ps. wybierając czołg do samodzielnej budowy rozważałem również 7TP i C7P ale dałem se spoko, za mało danych.

próbowałeś tu:

http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=176996

oni zrobili rekonstrukcję i już 7TP jeździ:

http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,7-tp-pierwsza-jazda-czolgu,7492

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam , materiałów trochę mam , na upartego mozna dłubać 7TePa, troch zbliżeniówek by się przydało ... Takie foty masz ? Mam jeszcze kilka z Belgradu i fajny plik w PDFie..

8qogA.jpg

yfThG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam , materiałów trochę mam , na upartego mozna dłubać 7TePa, troch zbliżeniówek by się przydało ... Takie foty masz ? Mam jeszcze kilka z Belgradu i fajny plik w PDFie..

 

Te foty mam, jest jeszcze jedna z wnętrza poniżej siedzenia zrobiona, ale to wszystko nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , ciekawe czy takie coś masz ....

Andrzej

 

EgZaC.jpg

a w środku trochu środka

 

fx6Iv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xr9a1l.jpg

3dMh7l.jpg

 

 

Kaem MG34, w nowej osłonie metalowa lufa z osłoną od Abera,poniżej wyciety z KT 1/16 Trumpka.

Trzeba będzie coś z tym zrobić, myślę że lufa od Abera zostanie, resztę chyba zrobię od nowa, nie podoba mi się miejsce łączenia kolby z komorą zamkową kaemu, nic tam nie ma

No i kolby nie powinno być jeśli kaem zamontowany jest w wieży.

ZsRvtl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś się dorwał do mosiądzu kurde , masz tokareczkę jakąś ?? Od X lat chodzi za mną takie cuś ale zawsze szkoda eci peci . Ta frezara już dotarła do Ciebie? . Fajne toto jest ??

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie, aktualnie przygotowuję części do odlewania a w między czasie dłubię detale do czołgu.

Zawziąłem się na ten MG34 poskładałem plastik od Trumpetera(oczywiście tutaj już oczyszczony z nadlewek), lufa z osłoną od Abera, gniazdo kolby moje, na razie jakoś to wygląda ale będę jeszcze nad tym myślał

4lvUw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

na razie jakoś to wygląda ale będę jeszcze nad tym myślał

4lvUw.jpg

 

No to w ramach przemyśleń, coś ode mnie, co by się lepiej myślało

 

lufatankowa1-1.jpg

 

lufatankowa-1.jpg

 

Rysunki pochodzą z Armour - Modelling No.101

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie da się już edytować poprzedniego wpisu więc jak zwykle jeden pod drugim

 

Od wczoraj walczę z gumą, kupiłem super silikon i kupa !!!, zużyłem 2,5 kg żeby dobrać odpowiednią proporcję wagową katalizatora, ale i tak mnie to nadal nie zadowala za szybko wiąże i nie można dobrze odpowietrzyć, jak dam jeszcze mniej katalizatora to nie wiąże wcale, kurde chciało mi się taniej to mam ,jednak Gumosil to Gumosil i basta !!! (nie powiem , mógł by być tańszy !)

Dobra , próbny odlew kół bez odpowietrzenia na razie, foremka już w koszu, kółka za chwilę też.

Czekam teraz aż zwiąże właściwa forma i wtedy spróbuję odlać z odpowietrzeniem żywicy.

ruG2D.jpg

vmZWR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ullala, cza było się zapytać czy cuś . Jaki silikon kupiłeś że tak narzekasz ????? Ten z Allegro z niebieskim utwardzaczem jest w porządalu, spokojnie możesz się bawić ze dwie godziny zanim straci życie . Ja tam używam pompki tylko do odsysania powietrza z silikonu coby wszędzie wlazła guma . A przy zalewaniu żywicą pomagam sobie takim popychaczem do wciskania żywicy w różne zakamarki i jest w porząsiu .... 2.5 kilo straciłeś ???? Trochu drogi interes kurde ....

Ten silikon co go używam wytrzymuje o wiele więcej zalewajek niż Gumosil i kosztuje podobnie - 86 zeta za kilo z katalizatorem!!

Andrzej

 

PS. A starych form nie wywalaj, przydają się pocięte jako wypełniacz do nowych form - wiążą się doskonale ze świeżym sili.......

 

f7EGH.jpg

 

XDn05.jpg

 

1QQHw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wiżu ja że cuś nie bardzo z silikonem wychodzi.

Właśnie, jaki silikon kupiłeś ?

 

Ja Gumosilu nie używam od dawna, albo używam silikonu Axona albo Rhodosil, a teraz używam silikonu firmy ACC Silikones.

Wychodzi extra.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MM 922 firmy ACC z czerwonym katalizatorem(opakowanie 5 kg+250 g katalizatora), powiem szczerze że nigdy nie miałem takich problemów z silikonem Gumosilu jak z tym wytworem.

ps. jak już się uda że zwiąże to jest tak twardy że nic nie można z niego wydostać, trzeba nacinać żeby wylazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dałeś nieźle zada . Dokup sobie niebieski utwardzacz i tyle. Coś nie tak mieszasz zdaje się, foremki wychodzą mięciusie i w ogóle cacy się pracuje. Czerwonego używam wyłącznie jak jest prosty detal i chcę mieć szybko odlewy... Pokaż fotę tej foremki co jest do bani..........Coś mi się wydaje że próbujesz robić takie profesjonalne jednoczęściowe formy.............

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić z niebieskim utwardzaczem, przy czerwonym utwardzaczu czas życia silikonu wynosi - 15 do 30 min.

Przy niebieskim czas życia wynosi - 45 do 120 min.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiem że dałem ciała

jednak mimo wszystko powrócę jednak do Gumosilu , mam dość niespodzianek.

@Bigtank-tak masz rację , robię formy jednoczęściowe,takie jak robią to firmy robiące zestawy z żywicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.