Skocz do zawartości

PzKpfw I Ausf F - 1:16 od podstaw


Rabotnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Łeeeeee, myślałem że zrobisz formy do kadłuba, a tu najwyraźniej same duperele tylko . Jak na razie wygląda cacanie, obadamy jak dalej będzie . Zawieszenie będziesz robił ruchome?

Pozdrawiam - Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formy do kadłuba mam, zawieszenie stałe, ma to być model statyczny :-)

niestety na razie żywica strajkuje( za ciepło jest), robota zwolniła .

Dziś udało mi się odlać cztery ogniwa do gąsienicy a sześć poszło do kosza i dałem se narazie luzik.

Może jakiś maluch w 1:35 wypłynie , na plastik takie temperatury nie działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No, no trochę mnie nie było i proszę.

Panzer wygląda coraz ładniej.

 

Jakiej żywicy używasz do odlewania ?

Ja na żywicy której używam nie zauważyłem wpływu upału na proces odlewania.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No, no trochę mnie nie było i proszę.

Panzer wygląda coraz ładniej.

 

Jakiej żywicy używasz do odlewania ?

Ja na żywicy której używam nie zauważyłem wpływu upału na proces odlewania.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Więc tak:

model miał być prototypem, zagumowanym i odlanym tanio !!!!!

wyszło jak zwykle kiedy chce się tanio

 

guma wiadomo -niebieska i czerwona-wszystko było by ok ale zauważyłem że po 10 odlewach zaczyna się problem z oderwaniem odlewu od gumy, nigdy tego nie miałem z inną gumą a i odlewy nawet do 55 sztuk wychodziły i dopiero guma zaczynała się rwać.

żywice próbowałem dwie(zawsze używałem F31 z Amodu, tym razem miało być taniej):

F19-7minut

FC52-2 minuty

Ta druga jest zdecydowanie lepsza i bardziej elastyczna nie pęka .

Temperatura ma wpływ taki że albo nie chce wiązać(+25 stopni i wyżej), albo robi się gęsta (+20 stopni i poniżej).

Ostatecznie będę odlewał albo FC52 albo F32 Amod, -jakaś nowa, podobno lepsza od F31

Silikon też zmienię ale muszę jeszcze nad tym popracować.

ps. na razie odlewam gąsienice -tragedia na kółkach ale dam rade

Pozdrówka

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, FC52 u mnie żyje dłużej, ze 4 minuty około, czasem aż wkurza że tyle trzeba czekać do złożenia dwóch połówek form . A z gumy z niebieskim utwardzaczem robiłem zalewajki ponad 70 razy i to ogniwa do jagdy - swoisty rekord, zanim szlag trafił formu. Może nie smarujesz form albo co?? Ja używam zwykłej wazeliny i je w porządalu..

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niebieskiego silikonu odlałem z jakieś 50 skrzynek ammo do 30 cal i 50 cal browninga w 1/15.

Ostatnio odlewałem znajomemu elementy komory silnika do Shermana M4A2 ( skomplikowane odlewy ) wyszło ok 30 odlewów, beż żadnego uszkodzenia formy.

Formy smaruje jakimś specyfikiem, podobnym do wazeliny, służącym do smarowania form. Nie wiem jak to to się nazywa, bo na opakowaniu nie ma żadnej nazwy, ani nazwy producenta.

 

FC 52 u mnie też ma czas życia ok 3-4 min. Jak był gorąco to minimalnie czas życia był krótszy.

Podczas ostatnich upałów, nie miałem żadnych problemów z odlewaniem z żywicy.

Wszytko ładnie wychodziło.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , no ja niczym nie smaruje gumy !!! normalna guma nie potrzebuje być smarowana, jest samosmarująca

Faktycznie gdybym smarował tą niebieską to pewnie wytrzyma dłużej ale tu nie o to chodzi, czasem forma jest głęboka i nie dojdzie się wszędzie, więc jak pisałem wcześniej zmienię gumę na poprzednio używaną. Trochę jest drożej ale wiem że nie będzie niespodzianek.

FC52 2 minuty do 4 minut.to fakt, zależy jaka ilość jest zmieszana, im więcej tym szybciej wiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jagdtigera nadal za mało materiałów, jeśli ma być na poziomie KT Trumpetera , co się odwlecze to nie ucieknie

Panzer się robi, po walce z gąskami powoli będę go detalizował, no i czas zacząć zaklejać dziury, równać i czyścić powierzchnie nierówne i nieczyste oraz malować to wszystko.

T90 to plan, ale może się okazać że spali na panewce,jak zwykle, z powodu braku dokumentacji.

Zasadniczo nie chce mi się już dociekać ile śrub było gdzieś tam, jak jest rozwiązany jest mechanizm koła napinającego itd.

Panzer I F to w połowie rekonstrukcja i mnie nie zadowala

 

Gąsie odlane, jest kilka dziurek ale mogły się one(te gąsienice)poszczerbić gdzieś na stepach Ukrainy.

Pasują na zęby jak ulał, ruchome nie będą , zrobiłem kilka z dziurkami na drut ale to zbyt wiele zachodu jak na model statyczny, gdyby miał jeździć to co innego ale na pewno nie były by z żywicy bo ta zaraz połamie się.

 

YuXWn.jpg

y0uUi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się prosi o pojedyncze ogniwa tym bardziej że takie wielkie są, o wiele łatwiej odlewać pojedyncze z otworami na szpile niż takie kawałki sztywne. Forma na 3 - 4 ogniwa i prawie samo się odlewa . I odpada problem z ułożeniem traków na kołach ........

Andrzej

 

PSSSSSSS...

Napisz z łaski swej jak się pracuje z tą frezarką, ma regulowane obroty? , plastykowe płytki da się obrabiać bez przypalania ?? Ciągle myślę czy do moich dupereli by się toto nadawało kurde hmmm....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jagdtigera nadal za mało materiałów, jeśli ma być na poziomie KT Trumpetera , co się odwlecze to nie ucieknie

 

Spokojnie, o materiały się nie martw.

Są, ale niestety trochę kosztują i trzeba je jeszcze kupić. A do tanich one nie należą. Na razie kończę kompletować materiały do Universal Carriesa.

Po nich przyjdzie czas na kompletowanie materiałów do JT ;)

 

Gąsienice do Panzera odlewasz w postaci pasków, czy odlewasz pojedyncze ogniwa ?

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, odlewam pojedyńcze ogniwa , ten pasek jest sklejony z pojedyńczych.

Frezarka ma regulowane obroty, ja frezuję w polistyrenie na najniższych obrotach (całkowicie wystarczy), idzie super nic się nie przypala, używam frezów pilników.

o takich:

http://www.cnc-plus.pl/pilniki-obrotowe/

 

Black Hawk -zdjęcia do jakiej galerii ?

Jeśli do Imgura to otwierasz imgura i plik na swoim kompie, klikasz na fotke i przeciągasz do imgura i finito sama się wklei,musisz być zalogowany i mieć otwarty swój album.

Aby wkleić na forum otwierasz fotkę w imgurze i pokazują ci się linki , kopiujesz trzeci z lewej wklejasz linka w post i gotowe.

 

Pozdrawiam

ps Jacku , daj znać jak będziesz załatwiał te kwity do JT , razem może coś szybciej się uda załatwić

 

Fotka z wyfrezowanym miejscem gdzie będzie peryskop boczny w burcie panzera I

Strzałkami zaznaczyłem miejsca frezowania pod peryskop i spaw górnej płyty.

KNlAM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaacha Dopiero teraz się skapnąłem, ogniwa odlewasz bez otworów i problem potem z nawiercaniem .. Dzięki za info o frezarce. Nadal jestem niezbyt przekonany kurde co do zakupu. Podpatrzę co jeszcze pofrezujesz na klamotach, tzn coś co nie da rady w rąsiach wyrzeźbić bez zbędnej gimnastyki ....

Pozdrawiam - Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frezarka jak frezarka, ja kupiłem w sumie po to aby nie kleić dwóch płyt polistyrenu co by jeden rowek wyszedł na spaw albo na wpust, czas pokaże na co się jeszcze przyda, na razie sobie stoi i czasem coś tam cyknę na niej.

a tym czasem czarno się robi

JU1hw.jpg

VvVZZ.jpg

RHdSo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.