Skocz do zawartości

PzKpfw I Ausf F - 1:16 od podstaw


Rabotnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No, no, no , teraz zaczyna wyglądać jak prawdziwy panzer ...................... Ta klapa na wieży to na stałe tak będzie sterczeć czy jest ruchoma?... Glutowanie jakieś będziesz uskuteczniał? W tej skali aż się prosi o efekty 3D,...

Pozdrawiam - Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa ruchoma ale bajerów nie będzie , trochę błotka podeszczowego, jakieś obicia i zadrapania, pancerek będzie sobie odpoczywał przed natarciem

To jest (jak pisałem wcześniej) model doświadczalny ponieważ do tej pory siedziałem w kartonach a plastiki kleiłem 30 lat temu,

właśnie z tego powodu będzie modelem statycznym bez bajerów, ot taki sobie standardzik.

Muszę dorównać wam -Bigom, więc uczę się pilnie na waszych relacjach

ale następny......

 

 

Dobra dość, jeszcze dwie fotki i biorę się za resztę.

 

z4FxN.jpg

q2FSe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No, no, coraz fajniej zaczyna wyglądać Twój panzer

Jakieś narzędzia będziesz robił, podnośnik, łopata, te sprawy ?

 

Odnośnie kwitów do Jagtigera, to dam znać

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No coraz piękniejszy ten Panzer

 

A tak na marginesie, widziałeś Panzera od konkurencji ?

 

Panzer I Ausf. F Super Scale 1/15 z PanzerMaster

 

http://cgi.ebay.de/1-15-Panzer-I-Ausf-F-Super-Scale-1-15-/270358221125?pt=Standmodelle_Baus%C3%A4tze&hash=item3ef29b1145

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, szkoda że to teraz wyszło, nie musiał bym się męczyć z projektowaniem ,robieniem modeli matek do odlewu, odlewaniem, co gotowy to gotowy.

No i wyszło by 3 razy taniej

 

Akurat tego bym nie był taki pewien czy by było łatwiej i taniej.

Bo jeżeli ten Panzer I z PanzerMaster jest tak samo zrobiony jak ich Jagdpanzer IV L/70 ( a mam go ) to uwierz mi, dobrze że zrobiłeś swojego od podstaw.

Zaoszczędziłeś sobie czasu i pieniędzy.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, szkoda że to teraz wyszło, nie musiał bym się męczyć z projektowaniem ,robieniem modeli matek do odlewu, odlewaniem, co gotowy to gotowy.

No i wyszło by 3 razy taniej

 

Akurat tego bym nie był taki pewien czy by było łatwiej i taniej.

Bo jeżeli ten Panzer I z PanzerMaster jest tak samo zrobiony jak ich Jagdpanzer IV L/70 ( a mam go ) to uwierz mi, dobrze że zrobiłeś swojego od podstaw.

Zaoszczędziłeś sobie czasu i pieniędzy.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Fakt, nie wiem jak ten ich wyrób wygląda z bliska, nie mają nawet strony internetowej(kiedyś mieli) ale chyba upadli bo link nie działa.

No i skala, niby niewielka różnica ale jednak ,do tygrysa trumpka by już nie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie wiem jak ten ich wyrób wygląda z bliska, nie mają nawet strony internetowej(kiedyś mieli) ale chyba upadli bo link nie działa.

No i skala, niby niewielka różnica ale jednak ,do tygrysa trumpka by już nie pasował.

 

Mogę coś powiedzieć o ich Jagdpanzerze IV ( Pz.IV L/70 )

Wanna odlana w całości, dno wanny, wahacze to tragedia, trzeba je zrobić od nowa.

 

Małe porównanie wanny modelu z PanzerMaster i modelu Andrzeja znajdziesz na moim blogu

 

http://bigmodel120.blogspot.com/2011/06/resin-jagdpanzer-iv-l48-115-scale.html

 

Góra nadbudówki modelu PanzerMaster, już jest lepsza, ale nadbudówka jest krzywa ! i to ostro.

Tak więc całą nadbudówkę trzeba robić od nowa. Bo nie ma takiej możliwości by ją wyprostować.

Lufa (toczona z metalu) jażmo i saukopf, są w miarę ok. Koła jezdne, napinające, napędowe oraz gąsienice, całkiem, całkiem.

 

Co do różnicy skali, to akurat jak dla mnie, prawie nie widoczna różnica.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, szkoda że to teraz wyszło, nie musiał bym się męczyć z projektowaniem ,robieniem modeli matek do odlewu, odlewaniem, co gotowy to gotowy.

No i wyszło by 3 razy taniej

Pozdrawiam

 

nie miałbym co oglądać.

 

ps. Tak nieśmiało proponuję, aby przeczytać swój podpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. Tak nieśmiało proponuję, aby przeczytać swój podpis.

 

Fakt , zrobiłem sam i mam, a co tam.

Pozdrawiam

ps.mała przerwa trwa, odeszczam się,(nie mylić z czynnością fizjologiczną -odeszczam to jest pochodna od opalam się!!) i niedługo wracam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No, na razie wygląda jakoś łyso bez gadżetów na pancerzu . A brudzing to chyba będzie pod koniec wyśliczniony czy cuś .Gdzie nowe foty z klamotami ???? Czekamy ...

Pozdrawiam - Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekcik na razie zawieszony, za dużo obowiązków służbowych się nazbierało, ale nie długo wrócę do niego, wszak relację zaczętą skończyć trzeba !!!

Idąc za słowami pewnego polityka (który to wtedy zresztą skończył nie tak jak chciał):

-męszczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna tylko jak......itd.

Pal diabli polityków, do roboty!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i ośmieliłem się napisać. Mistrzu ,piknie to wygląda! No w Osowej będę podziwiał.Nie ma to jak na żywca! .Daleko nie jest, myślę że nic na przeszkodzie nie stanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie! Szkoda że czasu nie da się podgonić . Kurcze ja z moją małą dioramką mogę nie zdążyć,ale jak nie teraz tzn.na koniec listopada to na wiosnę też pewnie będzie wystawa. Piterpanzer prężnie działa! A mnie w sumie to trochę trudno dwie "rzeczy" na raz ciągnąć.Ale kto wie,może zdążę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.