Jump to content

Horch KFZ. 15 Italeri + Alpine Minatures


Nugget
 Share

Recommended Posts

No więc tak zarys ogólny, mam zamiar wykorzystać figurkę Alpine (genialnie wykonana) i pojazd Italeri. Walki w Rosji, dlatego nasz oficerek jest ubrany dość ciepło, bo niestety jesień. Projekt na pewno będę robił długo bo mam do skończenia KW1 z hobby bossa, ale co nieco przy podstawce będę momentami robił. Mam pytanie może znacie drodzy koledzy modelarze jakieś wzory kamuflażu które znajdowały się na Horchu będę wielce wdzięczny za każdą grafikę, fotografię.

Całokształt, dojdą roślinki, i jeszcze popracuje nad ziemią:

 

zd221.jpg

 

zd217.jpg

 

Figurka:

 

zd220.jpg

 

Mega zoom na ziemię:

 

zd225.jpg

 

zd224.jpg

 

zd222.jpg

Link to comment
Share on other sites

Konrad bardzo Ci dziękuję, rzeczywiście muszę coś pokombinować, bo malowania cudne. Jeszcze muszę Kornika się na modelarnii doradzić, jutro pokaże roślinność, robię neutralną, aby w razie czego pasowała, na różne pory roku, tyle, że z ludzikiem problem, bo ma On niestety płaszcz zimowy, a to jedyny żywiczny niemiec jakim dysponuję, ale myślę, że w takiej kurtce załapał by się na walki wiosenne, wkońcu to Rosja.

Link to comment
Share on other sites

jesli 1941 to nie masz wielkiego wyboru - pozostaje Panzergrau. może jednak kalendarz da się trochę przesunąć - zyskasz dużo większą swobodę i mozliwość oparcia się na Dunkelgelb co jest chyba ciekawsze.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że założyłeś ten warsztat. Wiesz dobrze, że ja z niemieckimi malowaniami jak i samym niemieckim sprzętem nie jestem za bardzo za pan brat. Koledzy na pewno doradzą Ci lepiej.

 

On niestety płaszcz zimowy, a to jedyny żywiczny niemiec jakim dysponuję, ale myślę, że w takiej kurtce załapał by się na walki wiosenne, wkońcu to Rosja.

 

Może to po prostu wyjątkowy zmarźluch

 

Tylko się nie spiesz !!!

 

Powodzenia

 

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Jak się sklejało, dość całkiem fajne spasowane częsci, odrobina szpachli i szlifowania ale niedłużo, masz w zestawie dwie wersje dachy rozłożonego i złożonego. Ogólnie zestaw jak wiadomo niedrogi ( kupisz za 40 zł), ale przy tej cenie dostajemy fajny model, niby w zestawie są jeszcze figurki i jakieś akcesoria, ale to niestety shit

Link to comment
Share on other sites

Dalsze prace.

zd001.jpg Tam gdzie się ścinają drogi w pewnym miejscu nie ma śladów, będę musiał je robić.

zd002.jpg

Błotko zróżncowane mam nadzieję że już wystarczy, jak nie to piszcie.

zd005-1.jpg

Mam pytanie nie odbiłem odpowiednio opon na błotku, i teraz nie wiem jak je odbić, wszystko jest na kleju do płytek, będę wdzięczny za radę.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Zapowiada się ciekawie. Będę tu wpadał i podglądał.

A sam Horch? To jest chyba najlepszy model od Italeri. Tamiya pakuje go w swoje pudełka i sprzedaje na japońskim rynku jako swoje. Tutaj w tym linku jest to opisane i o samym zestawie można co nieco poczytać http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/italeri/it6215.htm

Link to comment
Share on other sites

Jakiego kleju użyłeś do błotka? Nie wiem czy nie przesadzasz z roślinnością, skąd na takim pustkowiu ten pień drzewa (to Rosja)?

Link to comment
Share on other sites

Moja scenka przecież jest wycinkiem z jakiejś większej scenki więc pień (stojący trochę dalej) mógł się przewalić trochę na obszar mojej scenki, takie moje wytłumaczenie. Do błotka nie używałem żadnego kleju, ale jeśli o klej do płytek na którym rzeźbiłem teren do klej Weber, używam go bo szybko schnie, nie tak jak gips, z moim narwaniem nie wytrzymałbym aż cały wyschnie. Nie wiem czy dużo roślinności, jest to skraj lasu, może trochę za dużo, coś pokombinuję.

Link to comment
Share on other sites

niska roslinnośc jest ok, ale te wysokie pseudokrzaki nie wyglądają dobrze, trawa nie imituje dobrze drzew liściastych. warto wykombinowac coś bardziej realistycznego.

Link to comment
Share on other sites

A ja dalej dłubię przy figurce jestem zadowolony z światło-cienia na płaszczu, trochę mnie to kosztowało czasu, by dojść do płynnych przejść. Zapraszam do komentowania. Na spodniach kamuflaż liść dębu.

 

f1.jpg

 

f2.jpg

 

f3.jpg

 

f4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.