Skocz do zawartości

Mi-24W [HobbyBoss 87220] i Mi-24D [Zvezda 7293] 1:72


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem na poprzedniej stronie - musiałem coś nawywijać przy składaniu wnętrza i miałem problemy ze spasowaniem połówek kadłuba. teraz będzie trochę do dorobienia i spora część linii do odtworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja tobie polecam do polerowania paste blend-a-med .... 3D white.

Od lat stosuje taki środek polerski i jest super. Kiedyś najlepsza do tych celów była najtasza pasta Nivea ale teraz już jej nie mogę dostać.

Efek polerki tym specyfikiem możesz zobaczyć np w galeri Sokoła mojego.

 

Co do wycinania to jeśli już masz przyklejona tą osłonę kokpitu to raczej tak tego nie zrobisz. Trzeba najpierw wyznaczyć na detalu sobie ścieżke cięcia . Następnie metodą wielokrotnego delikatnego nacinania pogłębiać ta rzeczoną wyznaczoną ścieżkę do momentu aż detal wycinany sam odpadnie od częsci oryginalnej. Rysik , zyletka z ząbkami ,ostry skalpel i igła krawiecka w oprawce to podstawowe narzędzia do takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metody z pastą nie stosowałem, bo jakoś mi nie pasowało maczać w niej palce, a znając swoje zdolności, to pewnie miałbym ją nie tylko w miejscu polerowania. I jak sobie to wyobrażam, to i zmywać ją potem trzeba, choćby po to aby zobaczyć efekt.

 

Natomiast do polerowania stosuję narzędzie wyjątkowe proste w użyciu, dające szybki efekt lustra na plastiku, albo pełnej przeźroczystości na oszkleniu. Odbywa się to całkowicie na sucho, bez żadnych dodatków w postaci past czy płynów.

Nie mam zdjęcia tego, ale kształtem podobne jest do tego:

http://www.martola.com.pl/pl144/produkty4697/Pilnik_o_4_gradacjach

Z jednej strony jest taka pomarańczowa drobniutka tarka, z drugiej jakaś biała pianka. I właśnie tą pianką się poleruje. Wystarczy dosłownie kilka ruchów i kiedy zacznie skrzypieć, to znaczy że finito. Efekt po kilku sekundach pocierania może powalić.

A jest to szpatułka kosmetyczna do polerowania paznokci, nabyta w MarkPolu za 5 zł.

Fajne w tym jest to, że można sobie to ciąć, np. w kształt trójkąta i mieć możliwość dojścia w trudno dostępne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.