Skocz do zawartości

<<<<NOOTEBOOM TELETRAILER>>>>


kubamich1

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie miałem zabrać się za chłodnię do Iveca z Pekaesu i dostałem natchnienia na wyprodukowanie naczepy do dłużyc na kształt zbliżony do Nootebooma. Podłoga Trailorki z Hellera idealnie się do tego nadaje. Naczepa będzie trzyosiowa , ze skrętnymi wózkami i będzie się rozsuwała. Możliwe nawet że jako ładunek wykonam śmigło wiatraka. Ale to w dalszym etapie.

Naczepa jest tylko wzorowana na Nooteboomie więc proszę nie czepiać się za mocno ,że to ,czy tamto jest nie tak jak trzeba.

Jednak postaram się żeby była bardzo podobna do niej.Dodam też że model ten traktuje jako swego rodzaju eksperyment i nie mam założenia że napewno zakończony zostanie pełnym sukcesem.

 

076050jm6.jpg

 

nutzscanhauber3xl02nx4.jpg

 

nutzscanhauber3xl06np7.jpg

 

 

No i oczywiście pierwsza fotka z budowy:

 

dscn4271ih4.jpg

 

Przerobiona podłoga i rama ,pierwszy element teleskopowej wysuwanej ramy (PCV).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny projekcik bacznie obserwuję Powodzenia życzę . Na 3 fotce widać jak skania wiezie chyba takie śmigło z wiatraka ale czy to jest naprawde takie wielkie w realu ja tego widziałem pełno w niemczech i francji ale nie dał by takiemu śmigłu nawet 5 metrów , a więc jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Serku widziałeś może z daleka a nie stojąc koło tego wiem jak to jest widzisz coś z dalsza wydaje się że jest malutkie a jak podejdziesz do tego okazuje się ogromne

 

Projekcik Kuba jest bolszy będę obserwował bacznie bo lubię taką druciare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serek takie śmigiełko w realu ma ze 20 metrów

 

No to mnie zatkało, z daleka wydaje się, że to takie maluśkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z resztą my forumowicze powinniśmy mieć szacunek do drugiego Jeśli ktoś czgoś nie lubi to nie wyrażamy tego lub wogóle nie piszemy na tematy nas nie interesujące

(zapomniałem dopisać) Projekt ciekawy się zapowiada nawet bardzo No to życzę powodzenia i radości w konstruowaniu bo tak można raczej opisać to co niektórzy tu wyprawiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pawel.

 

Po pierwsze na tym forum piszemy składnie i ortograficznie co w skrócie oznacza PO POLSKU!!

Po drugie mimo, że nie podchodzą mi pojazdy wojskowe to nie wchodzę do każdego temastu i nie piszę "nie lubiem wojskowyh pojazduf", więc i ty postaraj się do tego dostosować.

 

Kuba! Bardzo ambitny projekt. Sam chciałem zrobić taką naczepę, ale musiałem zmienić plany, ponieważ nie pasowały do realiów amerykańskich

Zasiadam z soczkiem w pierwszym rzędzie i życzę powodzenia. A jeśli chodzi o elektrownie wiatrowe, to te największe wiatraki mają wysokość od podstawy do czubka turbiny nawet do 50m. Jedna łopata śmigła wiatraka sięga mniej więcej od turbiny do 1/3 wysokości słupa (licząc od podstawy). Łatwe obliczenie mówi nam, że taka część śmigła może mieć nawet ok. 30 metrów.

 

m02l039.jpg

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny etap prac:

 

 

dscn4272gp6.jpg

 

dscn4273up8.jpg

 

 

dscn4279hj3.jpg

53 cm.

 

dscn4278dr1.jpg

105 cm.

I przymiarka do moich koników:

 

 

dscn4275eu4.jpg

 

dscn4276sr9.jpg

 

dscn4277wo8.jpg

 

Naczepa będzie miała 53 cm. w pozycji zsuniętej i 105 cm w pozycji rozsuniętrej.

Będzie wyglądała tak jak ta z Herpy na fotkach powyżej. Wózki będą skręcane tak jak w prawdziwej , nie dam rady chyba zrobić mechanizmu skrętu z siodła.

Ale to jest tylko model.

 

 

manf2000evoschwertranspwg0.jpg

Tak to wygląda w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymiary to myślę że raczej nie , jak ktoś będzie chciał taką naczepkę zrobić to będzie mógł mnie o to zapytać na GG lub PW. A co do dokładności z oryginałem to tak jak napisałem że wzoruje się na Nooteboomie ,a nie wykonuję jego modelu. Więc nie ma co płakać panie Andrzeju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ambitny projekt: moje zdanie Kuba już znasz co ja myśle o Twojej naczepie Nooteboom Tylko ja bym zmienił nazwe tematu bo to jest naczpa rozsuwana a nie do transportu dłużycy czyli drewna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dzisiaj trochę popracowałem nad naczepką.Udoskonaliłem wózki zrobiłem przednią ścianę i tylny zderzak.Zrobiłem także wysuwane tablice obrysowe.

 

nowee066yk4.jpg

 

nowee068ms6.jpg

 

nowee072rs1.jpg

 

nowee073ab2.jpg

 

nowee074nt9.jpg

 

nowee075rc3.jpg

 

Naczepa pomalowana podkładem.Przymiarka do Dafa:

 

nowee066rr7.jpg

 

nowee067jd8.jpg

 

nowee068hf0.jpg

 

nowee069rf9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrętne są całe osie tak jak w przyczepach,tylko tu są trzy.

No tak, ale w przyczepach skrętne są przednie osie a nie tylne Prawdę mówiąc nie spotkałem jeszcze naczepy co by miała całe osie skrętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest specjalny rodzaj naczep zwany TeleTrailer, naczepy te charakteryzują się tym, że skęrcaja całe osie a impuls idzie prosto z siodla na pierwsza oś, wszystkie osie są połaczone specjalnym drązkiem.

 

plan takiej naczepy:

http://public.fotki.com/modeltrucks25thscale/truck_brochures/broshuis/broshuis_various/broshuis_3aou48.html

 

Kuba w Twojej naczepie brakuje tylko tega drażka łaczocego osie, tak to naczepa jest wypasiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest specjalny rodzaj naczep zwany TeleTrailer, naczepy te charakteryzują się tym, że skęrcaja całe osie a impuls idzie prosto z siodla na pierwsza oś, wszystkie osie są połaczone specjalnym drązkiem.

 

plan takiej naczepy:

http://public.fotki.com/modeltrucks25thscale/truck_brochures/broshuis/broshuis_various/broshuis_3aou48.html

 

Kuba w Twojej naczepie brakuje tylko tega drażka łaczocego osie, tak to naczepa jest wypasiona

 

Wszystko w swoim czasie.Osie będą połączone drążkami. Tylko wydaje mi się że osie skręcają na skutek impulsu elektroncznego , bo raczej po rozsunięciu nie ma możliwości sterowania mechanicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nikt nie mowił o sterowaniu mechanicznym. Przedstawiam schemat z folderu Goldhofer na którym widac, że na siodle są dwa tłoki i kolejne dwa na pierwszej osi ( system ma dwa tloki jako zabezpieczenie przed zepsuciem jednego i nie możliwe jest manualne sterowanie osiami ) i połaczone są weżem, gdyż jest to system hydrouliczny

 

a175828cb413caa5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba bardzo eksluzywny model, moje gratulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.