Skocz do zawartości

Brak funduszy


Fowmix12

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę z zapytaniem , jak malować modele (czołgów ) w skali 1:35 tak żeby w miarę ciekawie wyglądały nie używając aerografu? Jestem początkującym modelarzem i nie stać mnie na kompresor za 300 zł więc proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z zapytaniem , jak malować modele (czołgów ) w skali 1:35 tak żeby w miarę ciekawie wyglądały nie używając aerografu?

Niejeden warsztat czołgowy jest na forum malowany pedzlem.

Moze po prostu wystarczy poczytać zamiast zaśmiecać forum głupimi pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie pędzel porządny z fajnego włosia, jakiś duży ja mam 8 milana bardzo fajnie maluje a kosztował 5-7 zł , a tak nawiasem mówiąc "nie stać mnie na kompresor" nie koniecznie musi oznaczać że ktoś nie ma 300 zł bądz nie umie zarobić. Tylko może oznaczać że komuś szkoda wydawać 300 zł na kompresor bo uważa że to zbędny wydatek gdy można sobie poradzić inaczej. Jak dzieci dorosną zrozumieją o czym mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zastanowić czy modelarstwo jest tym, czemu chcesz poświęcić swój czas oraz pieniądze. Jeśli uznasz, że to jest jednak właśnie to hobby pasja której w której chcesz się bez końca zatracić to:

1. rezygnujesz z coli, sprajtów czipsów, pizzy.

2. Oświadczasz ludziom robiącym Tobie prezenty, że zbierasz na coś drogiego do hobby i wolałbyś dostawać pieniądze. Za 4 miesiące święta, po drodze może urodziny, imieniny.

3. Może masz jakieś niepotrzebne rzeczy walające się po pokoju, część z nich możesz wystawić na allegro.

4. Możesz spróbowac dorobić np roznosząc ulotki.

 

Tylko może oznaczać że komuś szkoda wydawać 300 zł na kompresor bo uważa że to zbędny wydatek gdy można sobie poradzić inaczej. Jak dzieci dorosną zrozumieją o czym mówię.

W ogóle nie malować modeli, bo farby pędzle, washe, pigmenty to też zbędny wydatek... Zawsze można zmienić hobby co coś tańszego.

Dziękuję za uwagę.

 

Pozdrawiam,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że nie chce wydać 300 zł na kompresor bo modelarstwo bardzo mnie wciągnęło i wszystkie oszczędności jakie tylko udaje mi się zorganizować wydaję na farby itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wydawać/na początku przygody z modelarstwem/ 300 zł na kompresor,wystarczy iść na złom kupić sprężarkę od lodówki za 20zł ,2 metry wężyka o średnicy 6mm /3zł/ , trojnika akwarystycznego /3zł/ i butelki PET /jak wypijesz colę bedziesz miał za free/ plus do tego Piwatę za 45zł /są na allegro/ i za kwotę max 70zł malujesz az miło / ja takim zestawem pracowałem ok 5 lat i dopiero miesiąc temu kupiłem kompresor za 330zł /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W każdej praktycznie dziedzinie początki bywają trudne. Modelarstwo tanim hobby nie jest, tym bardziej jeśli chcesz się nim zająć naprawdę poważnie z nastawieniem na doskonalenie umiejętności i efektów. Każda z powyższych rad kolegów jest dobra i tak naprawdę powinieneś skorzystać z każdej z nich. Moja rada taka:

 

1. Na początek zaopatrz się w podstawowe narzędzia i chemię i czytając forum próbuj pomalować i wykończyć model pędzlami. Przekonasz się czy modelarstwo to właściwe hobby dla Ciebie, jednocześnie mogąc w każdej chwili zrezygnować nie ponosząc ciężkich kosztów;

 

2. Praca pomimo, tego że często daje w kość, to uszlachetnia i uczy szacunku dla pieniądza. Nie wspominając już o tym jaka to radocha kupić sobie coś fajnego za kasę zarobioną własnoręcznie

 

3. Zanim zadasz pytanie, postaraj się przeszukać forum w poszukiwaniu wątku związanego z nękającymi Cię wątpliwościami. Kto pyta nie błądzi, ale kto szuka, ten często znajduje

 

Działaj!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... (kurde znowu zaczynam tak post ) Cy ktoś zauważył co Kolega ma zamiar kleić ? Czołgi w skali 35 to nieraz 2 zestawy i spokojnie przekroczymy 3 stówki. Idąc tym tropem wybór padł i tak na dosyć kosztowny segment naszego hobby, więc jakieś źródło finansowania i tak będzie konieczne. W sprawie aerografu i kompresora - uzbieraj z 70 - 80 zł kup sobie aerograf z dyszą 0,3 mm (tu polecam np. EW-550 - 50 zł na Allegro) i do tego zorganizuj agregat z lodówki (popytaj sąsiadów, rodzinę czy czasem nie mają jakiejś lodówki do rozebrania lub skocz z którymś z rodziców na złom i powiedz co chcesz (ok. 20 zł) ). Taki zestaw ostatnio zorganizowałem dla jednego młodego adepta sztuki modelarskiej i dzieciak maluje aż miło. Do agregatu w przyszłości możesz sobie dołożyć jakieś dodatkowe elementy jak np. butla retencyjna etc. ale na początek załóż tylko w miarę długi wężyk w razie gdyby agregat trochę pluł olejem. Z EW-550 trzeba jeszcze wykręcić zaworek ale to jest bardzo prosta czynność - w razie jak byś się zdecydował wal na PW albo tutaj to Ci opiszę jak to zrobić. Reasumując Twoje szanse na obniżenie kosztów znacznie wzrosły więc małe podliczenie:

zestaw do malowania 80 zł (zakładam, że będziesz musiał kupić agregat i wężyk),

farbki 50zł (liczą tak z 8 puszek - podstawowe kolory + 4 farbki pod konkretny model po 5 zł z groszem),

z 2 małe pędzelki - 7 zł,

klej, szpachla, rozcieńczalnik itp. - 20 do 30 zł,

no i najważniejsze - model - 80 - 90 zł (uśredniam ceny zestawów "czołgów" w skali 1/35)

Razem to około 250 zł. Zakładam, że podstawowe narzędzia już masz. Jeśli zrezygnujesz z aerografu zaoszczędzisz 80 zł ale będziesz musiał dołożyć z 20 zł do pędzli więc wyjdzie mniej o ok. 60 zł. Kolejna sprawa to taka, że napisałeś, że jesteś początkującym modelarzem więc może coś z tego co wypisałem już masz. Tak czy siak do tanich to hobby nie należy i wydatek 60 zł miesięcznie to dla nas już chyba rutyna (a niekiedy znacznie więcej ) ale dla Ciebie może to być kwestia przemyśleń. Praca by się przydała - nikt chyba jeszcze nie poszedł siedzieć za to, że zapłacił 15-to latkowi za jakąś dorywczą ,lekką pracę zwłaszcza, że takowej z reguły szuka się gdzieś po rodzinie.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.