Skocz do zawartości

Okolice Warszawy 1939


xDamian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój pierwszy warsztat na tym forum. Czekam na jakieś wasze propozycje - tutaj jeszcze nie ma figurek.

Horch czeka na edka.

P8303735.JPG

P8303736.JPG

P8303737.JPG

P8303738.JPG

Panzer II już jest prawie gotowy - tylko się świeci i błoto poprawię(i coś jeszcze pewnie )

P9043743.JPG

P9043744.JPG

P9043745.JPG

P9043746.JPG

P9043740.JPG

P9043741.JPG

P9043742.JPG

A to diorama - tu wszystko mogę zmienić - czekam na propozycje.

P9043749.JPG

P9043750.JPG

P9043751.JPG

P9043752.JPG

P9043759.JPG

P9043760.JPG

 

Tutaj jak to będzie wyglądać:

P9043761.JPG

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie przemaluj lufy przy Panzer II. One nie były aluminiowe

 

Budynki mi się podobają, choć mógłbyś jeszcze popracować nad płotem, żeby nie był taki idealny.

 

Powodzenia!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kornik.

Cieszę się, że oglądasz mój warsztat. Na jaki kolor przemalować tą lufę? No i co myślisz o kolorze budynków? Koledzy z innego forum powiedzieli, że kolor nie pasuje.

A ten płot to jak? Pociąć go? Nożykiem?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Budynki masz zielone, co rzeczywiście średnio pasuje. Ja bym je jednak przerobił na beż, szarość lub piaskowy.

2. Nie jestem specjalistą od niemieckiej pancerki, ale na pewno nie były one srebrne. Ostatnio były dwa dość rozbudowane wątki o Panzer II

 

viewtopic.php?f=87&t=27720&start=60

 

viewtopic.php?f=87&t=28092&start=30

 

Koledzy dyskutowali tam o kolorze luf. Przejrzyj sobie te wątki. Naprawdę warto!

 

3. Płot przydałoby się nieco przerzedzić i podniszczyć np. podłamując, albo dziurawiąc niektóre sztachety.

 

Działaj!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to tylko jeszcze czy mogę czymś zmyć tą zieleń bez mycia dachów? Uważam, że wyszły mi b. dobrze. Wątki zaraz obejrzę. Płot na pewno zrobię.

Bardzo dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na scenkę mi się podoba. Jako że kornik jako jeden z wątków odnośnie luf wymienil mój napiszę, że kolor uzyskałem mieszając czarny mat z gun metalem. Potem jak wyschnęło lekko przetarłem delikatnym materiałęm w celu nadanie lekkiego połysku.

Damian proponuję ci może zanim coś zrobisz zapytaj tutaj. Idzie ci świetnie i malowanie budynków jest dobre (poza kolorem), ale czasami warto poczekać na jakąś odpowiedź niż potem zmieniać. Walcz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na żartach to się kolega nie zna... no cóż...a czytam zawsze posty.Z tym pijanym mi tak przyszło do głowy bo drugi się o ramie swojego Kameraden opiera. Jak mam się przyczepić to proszę: a w jakim języku będzie obwieszczenie? po niemiecku? kiedy zdążyli przylepić jak dopiero zdobywają przedmieścia; po polsku? to pewnie Volksdeutsch jakiś? To też żart, jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

mg-34 nie były raczej zielone raczej w kolorze czarnym lub naprawdę ciemnym zielonym

 

i czy masz kompresor "Zestaw do malowania S5000" jeśli tak to napisz jak się spisuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich wy kolorach przy mg mówicie?! MG były oksydowane. Wehrmacht (jak z resztą każda armia) nigdy nie miał malowanej broni piechoty (osobistej), tylko oksydowaną! Twoja "emgieta" powinna być w kolorze Burnt Metel Metallizer (miom zdaniem najlepiej oddaje kolor oksydy). Masz Zdjęcie Oryginałów, wystarczyło w google wpisać Mg34.... http://www.google.pl/search?hl=pl&q=mg-34&gs_sm=e&gs_upl=4714l7282l0l7553l7l7l1l0l0l0l455l1641l0.1.3.1.1l7l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=990&bih=657&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xDamian tak jak wspomniał kolega wcześniej MGiety były oksydowane więc zielona farba odpada, nigdy czegoś takiego nie było.

 

Co do mundurów:

1.kabura i raportówka są umieszczone w złym miejscu.

2.Puszki na maskę pgaz są w tym samym odcieniu co pomalowane bluzy (Feldgrau), powinna być trochę ciemniejsza ale może zostać.

3. Kolor którym pomalowałeś chlebak jest nie odpowiedni, w przypadku WH w tym okresie tylko kolor piaskowy.

4.Pokrowiec od manierki w kolorze jasnobrązowy, kubek czarny, paski czarne.

5.WH w 1939 roku nie używał szelek (jedna z figurek je ma).

6.Przydało by się dorobić paski do puszek oraz hełmów.

7.Oznaczenia w postaci herbów na hełmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety budynki wykluczają zrobienie realistycznej sceny. Czegoś takiego nie znajdzie się na przedwojennym Mazowszu. Szczerze mówiąc jestem przekonany, że nie znajdzie się czegoś takiego nigdzie na świecie. Na dodatek nie trzymają skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szelek Wh: owszem na ogół nie noszono, jednak zdarzały się przypadki, więc mogą pozostać. Przykład chociażby Węgierska Górka - dysponuję zdjęciem szkopa z 7 "bawarskiej" Dywizji piechoty w szelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelki tego typu były ,,produktami frontowymi", nie były powszechnie używane w tym okresie jednak występowały. W okolicach Tomaszowa Lubelskiego kilku Niemców mieli szelki zrobione z pasków od sierściuchów i drutu ale tak jak napisałem nie były one powszechnie używane.

 

Odnośnie mundurów. Niemcy w 1939 używali bluz mundurowych M36, posiadały one ciemnozielone kołnierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie.

Figurki jak i broń jest nie pomalowana, tylko wstępnie lub w ogóle, dlatego pytałem się jak ich malować.

Czy MM ma ten oksydowany kolor w palecie? Lub jakiś inny producent?

Worków w ogóle nie robię.

Robię zupełnie inną scenkę zobaczcie.

Nie wiem co zrobić z szybą, którą skleiłem CA. :(

PA093821.JPG

PA093822.JPG

PA093826.JPG

PA093827.JPG

PA093828.JPG

PA093829.JPG

Pusto tu, co jeszcze dodać?

Dzięki Fazzy'emu za figsy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru oksydy bardzo dobry moim zdaniem jest burnt metal metallizer nanoszony pędzlem. Co do dioramki: dodaj duużo gruzu (Warszawa we wrześniu 39 była obiektem wielu nalotów i zaciętych bojów, ostrzału artyleryjskiego) i śmieci. Możesz zrobić barykadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.