Skocz do zawartości

F-14B HobbyBoss 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono modelarskie.

Właśnie dotarła do mnie długo oczekiwana perełka.

F-14B od HobbyBossa w skali 1:48.

Zestaw umozliwia wykonanie dwóch malowań, z Dywizjonu VF-74 i VF-103 z okazjonalnym a zarazem tak unikalnym malowaniem "Santacat".

Co do składalności wypowiem sie pewnie niebawem w warsztacie.

Co do zawartości, zestaw mnie połechtał swoją zawartoscia (tutaj odniose sie do zestawów Hasegawy)

Czym zaskakuje HobbyBoss.

Pierwsze co rzuciło mi sie w oczy to wzmocnienie stopnia Rio wytłoczone juz w wypraskach (hasegawa w żadnej wersji go nie posiada)

Kolejne rzeczy to:

- Możliwosć wyeksponowania radaru. (hase brak)

- Możliwość wykonania otwartej sondy do tankowania ( hase brak)

- Możliwosć wykonania otwartego przedziału vulkana i elektroniki (hase brak), vulkan w komplecie.

- Mozliwosć wykonania otwartych luków inspekcyjnych silnika - hobbyboss daje mozliwosć sklejenia silników wraz z osprzetem, nam pozostaje jedynie powycinac panele w kadłubie (hase brak)

- Kabina Rio tez jest zaskoczeniem, monitor centralny poliftowy kwadratowy z joyem pod lantrina (hase brak, Aires też tego nie robi do ver B), Sam kokpit wygląda zaskakujaco atrakcyjnie, jak i wneki podwozia.

- Komplet uzbrojenia, bomby wraz z lantrinem (hasegawa brak).

Czy ktoś ma mozliwość wrzucenia go w plany jak leży w stosunku do hase ??

 

Całosć wywołała u mnie slinotok.

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie poprawili geometrii wlotów powietrza do silników to niestety nadal jest to produkt tamcatopodobny. Lepszy od Academy ale gorszy od Hasegawy.

 

Czy to widać tak bardzo? Nie znam się na tym a ten samolot ma swój urok i może skleję go kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, przedstawiony przez Ciebie wątek widziałem już jakis czas temu na arc-u, jak dlamnie z tymi wlotami to jest raczej troche przerost formy nad treścia, a że mam oba modele i hase i hobbyboss to sobie porównam. Jak dla mnie poza faktyczną pracą z pilnikiem to błedu za bardzo tu nie widzę, nie wiem czy inni sie ze mną zgodzą. Ktoś zrobił ot taka małą nagonkę na Hobbyboss-a niech hase z żenująco zużytymi przestarzałymi formami dalej rządzi i trzepie kasę, bo taka polityka została przez tą firmę przyjęta

Żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turecki ale to dla mnie in plus, nie musze trasować, Surfacer, Preshad (co w póżniejszym etapie powoduje że nie trzeba washa robic), lakier, sido, kalki, sido, matt , po takiej ilosci towaru wydaje mi sie że nie bedzie aż takiej tragedii, zobacze jak zacznę robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie podziału są bardzo dobre - delikatne i wyraźne. Szpachlowanie nitów to pikuś. Dodatkowo mam pomysł coby zaszpachlować je ciemną szpachlą, która po pomalowaniu powinna dać fajny efekt ledwo widocznych łbów nitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś bardzo źle te wloty nie wyglądają, ciekawe czy jeszcze jakieś błędy się znajdą. Tak to jest z hobbybossem, że model przepięknie i efektownie wygląda w pudełku ale później wychodzą babole które trzeba poprawiać albo przymknąć oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cena modelu w ver. A powoli schodzi w dół - także staję się ten model porównywalny z Hasegawą :( Choć nadal jestem za Hase ( bardziej ) - mam również i HB-etkę - porównałem kilka części z planami np. osłonę dielektryczną radaru, trzyma się norm choć dziwne przesunięcie zarejestrowałem w obszarze owiewki :( . Model do polecenia szczególnie w ver. B ( full wypas z bombkami )

 

W każdym razie 1:48 HB o NIEBO lepszy od tego co HB wypuścił w 72-jce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.