Skocz do zawartości

Mi-24W 1/72 Węgierskie Siły Powietrzne


RusskijSołdat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Jestem nowy na forum. Chciałem zaprezentować mój pierwszy plastikowy model . Przedstawia on Mi-24 W ze szwadronu Phoenix - 87 Pułk Śmigłowców Bojowych Bakony, numer boczny 574. Zestaw firmy Bilek . Model nie jest zbyt dobrze wykonany ale tak to już jest, gdy się coś zaczyna . No cóż, zapraszam do oglądania.

Nie dopuszcza się stosowania linków w relacjach warsztatowych i galeriach.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Na warsztacie MiG-29 Academy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak na razie, to jest...słabiutko.

Jeśli nie jest to kwestia Twojego wieku lub... specyficznego poczucia humoru, to koniecznie powinieneś popracować nad własnym "podejściem" do hobby o nazwie modelarstwo plastykowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciało by się powtórzyć sentencje ze znanej reklamy "bądźmy delikatni"...

 

Nie wiem ile masz lat i nie mam zamiaru Cię mieszać z błotem ale:

 

Ale nie mogę przejść obok tego modelu obojętnie bo jest źle, bardzo źle...

 

Przede wszystkim zmyj tą farbę! Do tego potrzebna jest kąpiel modelu w "Krecie"

 

Następnie idziemy do najbliższego budowlanego i kupujemy dwie rzeczy:

1. Terpentynę (jeśli model był mazany olejnymi farbami)

2. Taśmę maskującą może być jakaś niespecjalnie droga, aby była stosunkowo śliska w dotyku

 

Następnie szukamy w sklepach papierniczych czegoś takiego jak Blue Tack (trudno dostępny) lub Faber Castell Tack It (taka plastelina do przyklejania różnych rzeczy na ścianach)

 

W sklepie dla plastyków zaopatrz się w miękki pędzelek "000" i jakiś o rozmiarze "1-2" do większych powierzchni do malowania.

 

Może jakaś szpachla modelarska i arkusik papieru ściernego o gradacji 600, 800 i jeszcze jeden powyżej tysiąca

 

Albo sam nie wiem czy nie schowaj go gdzieś w szufladzie głęboko na dnie i kup sobie ww przedmiotów i jakiegoś taniego Revell'a (dla skali 1/72 to moim zdaniem fajny jest P51B - mała ilość farb bo kamo jest dwubarwne na upartego farby podstawowe już masz na górę i dół) i zacznij od nowa tylko z wykorzystaniem ww przedmiotów.

Nie chcę byś odebrał mój post jako złośliwy ale model jest po prostu skopany modelarstwo samo w sobie jest przepięknym hobby i jeśli się do niego nie zraziłeś po tym modelu (to zainwestuj w kilka podstawowych narzędzi) a myślę, że na forum znajdą się osoby które Ci w twoich zmaganiach pomogą)

 

Zacznij lekturę forum od tego tematu http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=40&t=9427

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już chyba pisałem w podobnym wątku Dla mnie oprócz forum dużo także pomogło youtube na starcie. W kompletacji warsztatu, technik modelarskich itd. Polecam na youtube odcinki starego programu telewizyjnego "Plastikowy hit". Zawsze można sobie podejrzeć prace i wyposażenie z komentarzem autorów.

Ja znalazłem tylko 12 odcinków, może tobie się poszczęści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega RusskijSołdat chyba sobie kpinki z nas robi...

Najpierw zamiast fotek - linki

Potem fotki modelu, którego nawet początkujący by się wstydził, choć przyznać trzeba, dość spokojnie, a nawet życzliwie na to cudo zareagowaliśmy.

A teraz nawet tych fotek nie ma....

 

Czyżby ruski prowokator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.