Skocz do zawartości

Wilhemshaven 1945


wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chcialbym pokazac moj ostatni ulepek.Sherman M4A1 z Italeri,German House i zaloga z Miniartu wszystko 1:35.Czolg ma przedsawiac M4 z 2 Pulku Pancernego.Do Shermana dolozylem gesi Friula,lina i lufa przedniego km-u z Rb ,gorny km i skrzynka z Academy.Podstawa to rzezba w gipsie.W sumie jest to moja pierwsza proba w tej materii.No i sorry za zdjecia ale dopiero sie ucze-czesc z lampa ,czesc bez.

061.jpg

060.jpg

058-1.jpg

056-1.jpg

055.jpg

049.jpg

047.jpg

046.jpg

042.jpg

041.jpg

040.jpg

039.jpg

036.jpg

i sam czolg

015.jpg

023.jpg

025.jpg

027.jpg

029.jpg

030.jpg

i nie bijcie za figurki

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wykonanie to w zasadzie wszystko mi się podoba, łącznie z figurkami Mam jednak trzy uwagi:

- budynek lewituje lekko, zostały Ci szpary między nim, a podłożem;

- trochę sztucznie wygląda niemal idealny porządek na chodniku i części jezdni, po której jedzie czołg;

- na dioramie jest tylko ulica, budynek, latarnia i czołg. Brakuje "smaczków", jakichś drobiazgów itp. (stąd też to wrażenie zbytniego porządku). Może jakieś śmieci, więcej gruzu, plakat na ścianie czy coś w tym stylu? No chyba, że taki był Twój pomysł na tę scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej podoba ten związany pakunek z przodu czołgu. Fajnie wyszedł ci też bruk na ulicy, za to dom nie za bardzo, nie wiem dlaczego. Mi w nim brakuje tego czegoś. Ja bym na twoim miejscu spróbował zrobić wybite okna, bo tam są chyba same ramy, bez szyb. Samo podłoże za czyste, jak na koniec wojny, ale mimo to ogólnie całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Fajnie ze sie widzi.Z tym domem to faktycznie sciany sa wykonane jako vacu,dolne krawedzie sa dosc zaokraglone i na dodatek zeby mi sie to wszystko kupy trzymalo podkleilem od dolu arkuszem plastiku 0.75mm.Takze nauka na przyszlosc przy produktach Miniartu-przygotowac miejsce na domek ponizej linii chodnika lub ulicy.Sprobuje oderwac dom od podloza -jesli sie uda to osadze go troche nizej.Z brudzeniem podloza nie chcialem przesadzac-w sumie polacy zajeli to miasto dosc latwo.

Dzieki za cenne rady.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramy to mój ulubiony dział.

Pomysł fajny, ale:

-gdyby nie podpis to nie wiadomo by było gdzie to jest, dobrze jest umieścić coś charakterystycznego dla danego miejsca, a tak to ulica jak w wielu miastach.

-o domu już koledzy pisali, nieciekawy jakiś

-pojazd ładnie zmontowany, ale jakiś taki mało wojenny nie powycierany, nie poobijany i to czyściuteńkie koło zapasowe na błotniku.

Ja bym jeszcze nad całością popracował

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.