Skocz do zawartości

PZL Mi-2 LPR


Artek82

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj chciałem pokazać Mi-2 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego SP-SXH, który w 2001 roku przebywał na służbie w Bydgoszczy. Poniżej fotka oryginału z tamtego okresu

orygina.jpg

 

Model to Intechowska siedem dwójka, klejona w 2002 roku. Malowany natryskowo na biało, pozostałe kolory to Humbrole pędzlowane ręcznie. Kalkomanie kombinowane z kalkotekstu i zestawu Aster do Po-2 wersji sanitarnej Ogólnie mam wrażenie że modele czajników z Intecha są jakieś wąskie i chudawe, czeski odpowiednik pakowany przez Ariex Pro Model w tej skali prezentuje się lepiej. Niestety oryginał SP-SXH został przemalowany w nowsze barwy żółto-czerwone w 2003 roku, a w chwili obecnej czeka na kupca w bazie LPRu. W planach mam jeszcze wykonanie dwóch sanitarnych Mi-2: SP-ZXP w starym malowaniu i SP-WXM w ostatnim malowaniu LPR, a także zakup nowego Mi-2 z HB

 

Zapraszam do fotek:

Obraz128.jpg

Obraz127.jpg

Obraz130.jpg

Obraz125.jpg

Obraz124.jpg

Obraz113.jpg

Obraz112.jpg

Obraz118.jpg

Obraz122.jpg

Obraz110.jpg

Obraz109.jpg

Obraz108.jpg

 

Dziękuje za uwagę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny - milo popatrzec na egzemplarz sprzed "globalnego zazolcenia". ;)

 

Barkas karetka to chyba skala 1:87? Gdybys mial taki w 1:72 to DOPIERO bylby unikat...

 

Pozdrawiam i gratuluje

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Spasowanie połówek kadłuba, szpachlowanie, ogólna obróbka i malowanie słabsze niż w poprzednich pracach, ale i tak miło zobaczyć polską dwójkę LPR-u.

 

Czy oprócz pokazywania kolejnych odkurzonych "pułkowników" działasz obecnie nad jakimś modelem ?

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barkas karetka to chyba skala 1:87? Gdybys mial taki w 1:72 to DOPIERO bylby unikat...

Tak ten Barkas to skala 1/87 w 1/72 nie spotkałem

 

Co do wykonania, to jest "pułkownik" jak to kornik ujął z czasów klejenia modeli bez bawienia się w szpachlę

 

Obecnie z braku czasu i innych obowiązków, rzadko zasiadam na warsztacie, raczej z doskoku, ale mam zamiar zadebiutować z warsztatem może nawet w tym tygodniu. Oczywiście liczę na pomoc i rady "starej gwardii"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, a bylbys w stanie spojrzec na spod tego Barkasa i podac, co to za firma robila? Napis powinien byc na spodzie modelu.

 

Bo jednak (patrzac po kolach, ale i burtach) mam podejrzenia caly czas, ze to stary RUCHowski 1:72... te niemieckie modele z tamtych serii moga miec innego producenta podanego.

 

Oryginal byl wysokosci doroslego czlowieka (moze nawet nizszy). Nigdy nie widzialem Barkasa stojacego obok Mi-2 wiec ciezko mi powiedziec, czy to zestawienie na zdjeciu jest w jednej skali, czy nie...

 

I jeszcze pytanie - przerabiales tego Barkasa, czy to byla sanitarka od nowosci?

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, sprawdzę, ale wydaje mi się że to nie jest RUCHowski, bo jest całkiem dokładny, a z naszych RUCHowskich miniaturek to chyba tylko autobusy Autosan i Jelcz Mex, Żuk i ewentualnie Stary były całkiem do przyjęcia. Nawet nie wiem czy RUCH robił Barkasa były NYSO podobne autka Tego Barkasa kupiłem w takim pudełeczku jak akwarium z nalepioną sygnaturką, także to raczej skala 1/87 i jest to przeróbka na karetkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.