Skocz do zawartości

Ferrari F2003-GA [Fujimi]


Emilssi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wiem co sobie myślicie: znowu Emilssi zaczyna nowy model kiedy ma kilka nieskonczonych na warsztacie...

 

Ale tym razem mam coś na swoje usprawiedliwienie. Otóż tydzień temu podczas GP Korei udało mi się (znowu!!!!!) spotkać praktycznie wszystkich kierowców  Tym razem jednak byłem lepiej przygotowany niż w zeszłym roku. Przygotowałem małe tabliczki z pleksy na autografy, które zamierzam zamontować w podstawkach do modeli.

Zdobyłem wszystkie autografy na których mi zależało (No, może za wyjątkiem A. Newey) 

 

0a45bf8e.jpg

 

Nie wiedziałem

Od czego zacząć. Najwazniejszy model (Ferrari Fernando Alonso) juz mam zbudowany wiec rozwazalem podwojny projekt mclarenow albo mercedesow revella. Ostatecznie jednak wybor pardl na nowy model Fujimi Ferrari f2003-ga z gp Wloch, w ktorym Rubens Barichello byl trzeci.

Model ma sporo części (chyba ok170), koła z oddzielnymi nakretkami i ogólnie niezłe detale ale... Jak to Fujimi, prawdopodobnie w celu ograniczenia kosztów, jest dość dziwnie zaprojektowany, przez co wymaga wieeeeeeelu godzin szpachlowania i kombinowania. Ale myśle ze dla Robinho warto się pomeczyc

Prace jak narazie idą powoli. Przykleilem wloty powietrza i zacząłem szpachlowac, trzec itd. Przepolowilem tez wewnetrzna cześć wlotow, bo bałem się ze pomalowanie wewnętrznej, czarnej części (oraz maskowanie) będzie bardzo trudne.

SNC16447.jpg

SNC16445.jpg

 

Jak widać jeszcze wiele żmudnego szpachlowania przede mna ale końcowy rezultat powinien mi to wszystko wynagrodzic:)

To narazie tyle. Wiecej mam nadzieje w weekend.

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrość moja w tym momencie jest ogromna

 

Jestem pewien, że pomimo nakładu pracy, który musisz w niego włożyć, wyjdzie fantastyczny bolid. Do tego wybrałeś fajnego kierowce.

 

Czekam na kolejne aktualizacje

 

Powodzenia i pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszalałeś!!!

Napisz kogo udało Ci się złapać.

Powiedz też w paru słowach jak to jest na takim GP. Gdzie udało Ci się złapać kierowców, w jakim stopniu można tam się przemieszczać i co można zobaczyć.

Ja dawniej jeździłem trochę na rajdy samochodowe u nas w kraju. Podobało mi się że prawie wszędzie można było wejść i dużo zobaczyć. Lubiłem chodzić dzień wcześniej w miejsca gdzie odbywały się BT (badania techniczne). Można było sobie dobrze odejrzeć samochody czekające w kolejce i pogadać z ludźmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrość moja w tym momencie jest ogromna

 

Jestem pewien, że pomimo nakładu pracy, który musisz w niego włożyć, wyjdzie fantastyczny bolid. Do tego wybrałeś fajnego kierowce.

 

Czekam na kolejne aktualizacje

 

Powodzenia i pozdrawiam

Kornik

 

Dzięki Kornik,

Rzeczywiście Rubinho to fantastyczny i prywatnie niezwykle sympatyczny zawodnik, chociaż moim zdaniem niedoceniany i trochę brakuje mu szczęścia... Do tego, jako jeden z moich ulubionych kierowcow zdecydowanie zasługuje na pierwszenstwo w moim projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barichello jest po Sennie i Mansellu, moim trzecim ulubionym kierowcą. Lubię oglądać jego ściganie.

Nie śmiem Cię prosić, ale gdybyś jeszcze kiedyś przypadkiem miał okazję zdobyć jego autograf dla kolegi ( ) to byłbym wniebowzięty i bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Kazika:

 

Zacznę od kierowców których autografy zdobyłem:

Kovalainnen, Trulli, Chandok, Button, Hamilton, Alonso, Massa, Schumacher, Rosberg, Barichello, Maldonado, Sutil, Webber, Vettel, Senna, Petrov (dla niego chyba będzie zrobić diorame z rozwalona renowka ) i rarytas- stalowa szczeka Coulthard (już mam mp4/13 dla niego. Zacznę go zaraz po f2003. Muszę tylko dokupić super detail set od top studio).

 

Jeśli chodzi o wchodzenie wszędzie bez ograniczeń jak na rajdach to w F1 jest dokładnie odwrotnie. Chyba ze się jest vipem, i to tez nie do końca wszędzie można się wkrecic. Oczywiście są sesje 'autografowe' dla fanów ale... Po pierwsze żeby się dopchac to trzeba mieć niezlego fuksa. A po drugie to... To nie to samo co spotkać kierowcę na spokojnie, Porozmawiać, wziąć autograf, trzasnac fotkę, zapytać który model zbudować itp:)

 

A teraz jak tego dokonałem:

Natychmiast po treningu w piątek pojechałem do hotelu i czekałem sobie spokojnie na swoich idoli. Żeby było lepiej to przyjeżdżają po jednym wiec mogłem spokojnie z każdym pogadać!!

 

A teraz sekret... Spotkałem

W hotelu członków ekip red bull i mercedes i zgodnie stwierdzili ze moja misja miała szanse powodzenia tylko i wyłącznie w Korei:) tu F1 jest tak popularna jak w Polsce krykiet, wiec pod hotelem nie czekali ani reporterzy ani fani. Wiec nie miałem konkurencji:).

 

Żałuje tylko ze w tym roku nie było Roberta Kubicy. Niezwykle miło wspominam spotkanie z nim w zeszłym roku. Odbylismy bardzo fajna pogawedke, zrobiliśmy pare fotek ale niestety nie wziąłem od niego autografu No cóż, będę pamiętał w przyszłym roku. W końcu i tak nie jestem w stanie zbudować 17 modeli w rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, będę pamiętał w przyszłym roku. W końcu i tak nie jestem w stanie zbudować 17 modeli w rok

 

Jakbyś się spiął to może...

 

Jeszcze raz gratuluję zdobyczy!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wchodzenie wszędzie bez ograniczeń jak na rajdach to w F1 jest dokładnie odwrotnie.

Tak myślałem.

 

A teraz sekret...

No to rewelacja!

Kierowcy chcą w ogóle coś pogadać czy traktują Cię z góry? Czy jest to tak że gwiazdy pokroju Szumiego lub Hamiltona zadzierają nosa a Ci z odleglejszych pozycji są bardziej przystępni?

W rajdach często tak bywało.

 

Rzeczywiście Rubinho to fantastyczny i prywatnie niezwykle sympatyczny zawodnik, chociaż moim zdaniem niedoceniany i trochę brakuje mu szczęścia...

Ja to mam takie zdanie na ten temat że w stawce jest sporo kierowców którzy mają niesamowity potencjał i są szybcy. Kwestia tylko trafienia do dobrego teamu z szybkim bolidem.

Zobaczcie Buttona i Rubensa. Parę sezonów wstecz zamiatali na końcach stawki. Clarkson gdy zaprosił do programu Jensona jeszcze przed powstaniem teamu Brawn naśmiewał się z niego że ma fajną robotę. Start kilka kółek a potem awaria i do boxu. Po wyścigu. Niezbyt męcząca praca.

Potem powstał Brawn i Jenson z Rubensem rządzili w czołówce. Teraz Jenson w McLarenie też pokazuje że potrafi jeździć szybko i do tego z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barrichello pokazał w Ferrari że potrafi być równie szybki jak czasami nie szybszy niż Schumacher. Niestety kwestia kierowcy nr.2 w Ferrari nie pozwalała mu rozwinąć skrzydeł. Inna sprawa że wywiązywał się z bycia numerem 2 w 100% jak w GP Austrii 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zazdrośnik . Za rok poproszę autografy Rubinha, Senny, Kubicy... wszystkich. A najlepiej jeszcze "lepszego" Senny i Fariny do modeli, które już powstały. Jak zobaczyłem tytuł wątku w "nowych postach", to ślinotoku dostałem. Będę pilnował, czy ładnie sklejasz . Na serio, to na pewno lepiej niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czesc,

Na poczatek przepraszam za moja dluga nieobecnosc. Ostatnio obowiazki sluzbowe trzymaly mnie skutecznie z dala od modelowania i wogole Jednak ostatnio nie wytrzymalem i zorganizowalem sobie troche czasu na modele - bo w koncu ile czasu moze modelarz wytrzymac bez swojego ukochanego hobby prawda?

No wiec oto progres:

Po kilku rundach podkladu i nieustannych poprawkach w okilicach wlotow powietrza, udalo mi sie polozyc baze. Wyczytalem w kilku miejscach ze w 2003 Ferrari uzywalo koloru Rosso Scuderia, w ktorym bylo tez dostepnych zaledwie kilka egzemplazy enzo. Nie udalo mi sie w 100% potwierdzic wiarygodnosci tej informacji, ale po obejrzeniu tony zdjec w roznym oswietleniu i porownaniu z modelem, dochodze do wniosku ze prawie napewno to ten sam kolor.

 

IMG_3145.jpg

 

DSC_3476.jpg

 

DSC_3478.jpg

 

Zaczalem tez oklejanie podlogi. Nie zrazajcie sie stanem prac nad nia - to dopiero poczatek. Najwazniejsze ze odpowiada mi wzor i odcien kalek.

 

DSC_3555.jpg

 

DSC_3576.jpg

 

adb82ca0.jpg

 

Wczesniej tez znalazlem chwilke na zrobienie kol. Chociaz chrom z zestawu nie byl moze taki zley ale zdecydowalem sie ostatecznie go zmyc i pomalowac felgi... i chyba dobrze zrobilem. Musze przyznac ze , bedac przyzwyczajonym do jakosci Tamiji, opony Fujimi mnie troche rozczarowaly... ale nie sa tragiczne:)

DSC_3441.jpg

 

e3bd3f77.jpg

 

88a58dda.jpg

 

to narazie tyle. Mam nadzieje ze na kolejna aktualizacje nie bedziemy musieli tyle czekac

Zapraszam do komentowania

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ole! No to jest pożywka na chłodne wieczory. Dawaj, dawaj z tymi up'ami bo się człowiek ciekawy robi:D Jak zwykle u Ciebie, wszystko wygląda rewelacyjnie. Kółka poezja! Nie wiem czy to zbliżenie, ale po raz pierwszy widzę tak fajny metaliczny kolorek na felgach od F1. Inne były takie aluminiowo-plastikowe. Co to za farbka, jeśli można wiedzieć?

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już kolejny miesiąc nie mogę wyjść z podziwu jeśli chodzi o te autografy, nie wiem jakie miałeś bilety, chyba karnety VIP , jak byłem na Hungaro to tylko w czwartek można był spotkać się w padokach z kierowcami, a dopchać się to był szczyt możliwości, zdobyć autograf - bezcenne. Cholernie Ci ich zazdroszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.