Skocz do zawartości

Rudy 102


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Uprzedzam, że nie jest to jeszcze relacja, ale kto wie

 

Zawsze marzyłem, aby postawić na półce Rudego 102.

 

Tutaj pytanie do Was:

Jaki model najbardziej nadaje się do tego przedsięwzięcia?

 

Czy dużo już powstało takich modeli?

 

Jaka jest możliwość, aby złożyć taki model za niedużą kasę (chcę go zrobić tak dla siebie dla relaksu, więc nie ma mowy o żadnej tamiya' i za 100 PLN)?

 

Czy będą mi potrzebne jakieś blachy, żywice etc. ?

 

I ostatnie pytanie, ale odpowiedzi jestem pewien : Czy istnieje model jakiegokolwiek czołgu w 1:24/ 1:25 ??

 

 

Pozdrawiam i fenk ju from de mountajn,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Rudy to T-34/85. Nie wiem ,czy da się go porządnie zrobić za małą kasę. Możesz kupić model ze Zvezdy , tylko wtedy trzeba do kupić jakieś blaszki , sam model za jakies 50 zł dostaniesz + blaszki jakieś 30 zł , tylko żeby w miarę to wyglądało, to musisz się sporo napracować . Możesz też kupić o wiele lepszy model z Dragona, tylko to juz wydatek ok. 110 zł , ale za to jakość nieporównywalnie lepsza od zvezdy. Jedyny problem to dorwanie kalkomanii. W skali 1/24 i 1/25 pancerki nie uświadczysz , spotkałem się tylko ze skala 1/16 , no i standardowo 1/35 i 1/72. Co do żywic , to ich koszt często przekracza koszt kupionego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Acha...

 

Nie wiesz może, czy można gdzieś dorwać takie kalki?

 

1:24 to oczywiście tylko moje marzenie, a 1:35 to po prostu postawię w gablotce na półce Kiedyś pytałem o T-34 z polskiej firmy, ale nie pamiętam jak się nazywa. Może ten był w Polskim malowaniu Jedyny problem był taki, że model nie był cudem techniki. W E.Leclercu kosztował (chyba jeszcze go mają) 19.90

 

Edit:

 

Znalazłem takie coś:

KLIK!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dorwać takie, to sam nie wiem :( Ja bym na twoim miejscu nie kupował tego t-34 za 19.90 , będzie pewnie tylko z grubsza przypominał T-34 . Co do rudego, to w galerii jest już jeden, najlepiej spytaj sie jego wykonawcy o szczegóły , bo model naprawdę mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pytałem o T-34 z polskiej firmy, ale nie pamiętam jak się nazywa. Może ten był w Polskim malowaniu Jedyny problem był taki, że model nie był cudem techniki. W E.Leclercu kosztował (chyba jeszcze go mają) 19.90

 

To nie był T-34 tylko T-60 firmy AeroPlast Też jest u mnie w LeClercu. Ten model Zvezdy, który znalazłeś jest w porządku. Jakość jest fajna, klei się przyjemnie, nie jest to Dragon wprawdzie, ale w celach rekreacyjnych myślę, że nadaje się bardzo dobrze... Tylko uważaj na gąsienice. To jest najgorsza porażka tej firmy

Co do kalkomanii to nie wiem, czy nie da się dostać w osobnym zestawie. Trzeba by poszukać i popytać w sklepie modelarskim. Skoczę u siebie w Katowicach. I tak muszę farbki dokupić. jakby coś było to dam znać. pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skali 1:24/25 jest kilka modeli czołgów, nie są za bardzo popularne ale są. T-34 to nawet jest w wersji RC.

 

Parę fotek gotowego modelu i kontakt z autorem znajdziesz tu:

http://www.piterpanzer.com/galerie/plastik/t34_85/index.htm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już napisałem do gościa maila

 

Radek faktycznie to było to

 

26 oczek w jedną, a w drugą stronę, to niewielka różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj moment...

obawiam się, że hasło T-34/85 jest naprawdę bardzo szerokie.

 

pytanie, czy chcesz robić "rudego" z filmu, czy takiego, jakim powinien być jego wojenny pierwowzór...

 

jeśli z filmu - to masz przyjemność z czołgiem produkcji powojennej. był kiedyś taki zestaw dragona, który (chyba) się nadawał - ale proponuję sięgnąć po "mitycznego" Michulca i dobrze posprawdzać.

 

jeśli pierwowzór, czyli czołg, który jeździł w czasie wojny - to (o ile dobrze pamiętam) w PSZ nie było czołgu o n-rze taktycznym 102 (ale to tak na marginesie). zakładając zgodność z filmem (i książką) - Janek Kos & co. jeździli najpierw na T-34/76 (można przypuszczać, że model '43), a na T-34/85 przesiedli się (o ile dobrze pamietam) dopiero po odstrzeleniu poprzedniemu "Rudemu" wieży przy okazji forsowania odry. więc możliwości masz spore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci proponuję model w skali 1:48 firmy Hobby Boss - nie jest duży, ale części w nim tyle co w Trumpeterowskim w skali 1:16, nie potrzeba żadnych blaszek - z pudła robi wrażenie, a kosztuje 60-70 zł w zależności od miejsca zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście/dziesiąt lat temu w skaładnicy harcerskiej były w sprzedaży modele czołgów w większej skali produkcji dawnego CCCP, o ile się nie mylę to była właśnie skala 1:24/25. Między innymi w ofercie były T-34, T-55 i działo samobieżne SU-chyba 152 Doradzam śledzić aukcje internetowe, w zeszłym roku widziałem je nawet na allegro za dosć przystepną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za zainteresowanie...

 

Jutro 1 czerwca i z tego powodu chciałem sobie sprawić jakiś model czołgu. Łatwo się domyślić, że najbardziej chciałbym w 1:24, ale wiadomo... chcieć nie znaczy móc

 

Jak coś się ruszy w sprawie to dam Wam znać.

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele które poleca Tornado były w dziwnej skali, pomiędzy 1\25 a 1\35. Ogólnie rzecz biorąc do niczego. Za 12 zł. tylko Mały Modelarz. Inaczej Tamiya Cię czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już upatrzone cudeńko na allegro w 1:24, ale dopiero jutro się okaże, czy będą szanse na jego zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka... Możliwe, że jednak szarpnę się na Rudego w 1:35

 

 

KLIK

 

 

Ekhem

 

Tylko ja jestem "zielony" w kwestii ebay.de Okonku ty jesteś zdaje się tamtejszy, więc może mógłbyś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... aukcja konczy sie rao a ja pomimo Swieta musze pracowac. Teraz nie ma co klikac bo 4 gosci juz w kolejce. Gdybys znalazl kogos kto ma juz tam konto i bedzie rano w sieci to mozna by poobserwowac jak sie bedzie aukcja rozwijac i w odpowiednim czasie na chwil przed koncem uderzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
T-34-85 wydała także Chińska firma ,,Red Star"" skala 1/25. W miarę przypominający Rudego.

 

 

Cho cho cho ale stary wątek ale coś odpiszę.

Ten akurat model

 

http://www.anticsonline.co.uk/673_1_12312.html

 

przywiezie mi kolega w październiku. Nie będzie wysyłał paczki bo to cholernie drogo. Więc jakos zniosę te prawie 3 miechy. A cena 22 funcisze jest całkiem do przyjęcia. Już sobie zaczynam załatwiać u Piterpanzera metalową lufę i żywiczne gąski do tego teta !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek a może masz ochotę na cos takiego : http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=016&sspagename=STRK%3AMEWA%3AIT&viewitem=&item=260131390777&rd=1&rd=1

 

Sam miałem ochotę go kupić, ale dałem se na wstrzymanie gdyż mam na oku dwie osobówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna i to TAMKA, ale.... chyba nie wyciułam na niego...

 

Powolutku i do tego dojdziemy

 

Właśnie sobie pracuję, więc może pod koniec wakacji szarpnę się na jakiś fajny model, ale priorytetem jest dla mnie uzbieranie na prawko. Z resztą i tak na razie mam do skończenia magnumkę, petka, kenia i nowiuśkiego DLK

 

 

Pozdrawiam i dzięki za pamięć Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek a może masz ochotę na cos takiego : http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=016&sspagename=STRK%3AMEWA%3AIT&viewitem=&item=260131390777&rd=1&rd=1

 

Sam miałem ochotę go kupić, ale dałem se na wstrzymanie gdyż mam na oku dwie osobówki.

 

 

A słuchaj może byśmy się dogadali i kupiłbyś mi ten model co ? Nie jestem zalogowany na Ebayu. No oczywiście ja pokrywam koszty modelu i wysyłki. napisz na priwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.