Skocz do zawartości

F4U-4 Corsair 1:72


JETO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym zaprezentować pierwszy z moich modeli w skali 1:72.

ITALERI F4U-4 Corsair prosto z pudła. Zmienione jedynie działka wykonane z igieł lekarskich.

Model w oznakowaniu MARINES VMA-323.

Przyjemnego oglądania ;)

 

6130f1ead5728c8f.jpg

 

8f997aae2f363f3e.jpg

 

3730c1d748e0a8de.jpg

 

2bbaf71f3a518d9f.jpg

 

1a275ea49504f7ea.jpg

 

f8dd8775ff81efe7.jpg

 

4d8f8aa37af23fc6.jpg

 

70a052d90c5270ab.jpg

 

Dziękuję Wszystkim za oglądanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem, jest jednak kilka ale

styrałeś go trochę za mocno, dodatkowo w złych miejscach (wytarte na klapach, a powino być wytarte za krawędzią natarcia. Konfiguracja 2 bomby + zbiornik nie występowała. Występowała 1 bomba + zbiornik. Nie jestem też pewien czy dobry jest kolor kołpaków kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno prowadziliśmy mini-projekt grupowy dotyczący Corsaira: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=27386. Szkoda że kolega nie dołączył, z pewnością bylibyśmy pomocni!

 

Obicia nie dość że przesadzone w ilości (U4 były z reguły bardzo zadbane!), to w kompletnie przypadkowych miejscach, nie mających nic wspólnego z prawdziwym samolotem. Na lotkach i na krawędzi spływu skrzydeł nawet w najbardziej zniszczonych samolotach nie ma takich obic, bo są to delikatne miejsca, traktowane z ostroznością, po których nie można chodzić. Albo na ramkach owiewki kabiny mamy sporo obić, a na prowadnicy odsuwania kabiny ich nie ma, a przecież to zdecydowanie bardziej narażone miejsce na obtarcia. O tym, że spora część płata była kryta płótnem i nie mogło tam być obić nie wspominając.

 

F4U-4 nie miały zbyt skomplikowanego malowania, bo były kryte jednolicie farbą GLOSSY sea blue, czyli farbą błyszczącą a model jest potraktowany głębokim matem. Na obrzeżach kalki widać film, szczególnie to razi na gwiazdach kadłubowych. Cyfra "6" na kadłubie powinna być w innym miejscu (obok gwiazdy). Instrukcja wprowadza w błąd, ale art na pudełku jest prawidłowy.

 

Nie jestem przekonany też do widocznego stopnia do wchodzenia. W tej wersji samolotu była to "dziura" w klapie i wchodziło się tak:

R06-0006b.jpg

 

Na plus mogę zanotować ciekawą aranżację zdjęć. Jak na początkującego model jest OK, ale dla średnio zaawansowanego... mógłby byc lepszy! Przy kolejnych modelach sugeruję aby obejrzeć więcej zdjęć archiwalnych i wzorować się na nich przy wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tymi obcierkami to faktycznie przesadziłem i za bardzo nie miałem pojęcia gdzie miały się znajdować bo robiłem je pierwszy raz na samolocie. Stwierdzenie WOJTASA jest bardzo trafne bo głównie zajmuję się współczesną pancerką a ten model to dopiero mój 4 samolot i pierwszy w tak małej skali. Co do błędów rzeczowych to za bardzo zawierzyłem instrukcji Italeri i stąd ten stopień oraz konfiguracja uzbrojenia. Modelu już zmieniać nie będę bo jako pancerniakowi podoba mi się jego urok, ale w szafie już leży drugi Corser tym razem z Academy i tego już wykonam wedle wskazówek bardziej doświadczonych kolegów z forum . Pokład lotniskowca wygrzebałem w internecie w dużej rozdzielczości i w skali 1:72. Wydrukowałem na kredowym papierze i nakleiłem na grubej tekturce. Na zdjęciach to znośnie wygląda.

 

Oto te pokłady. Może się komuś przyda.

 

3000c49d339c6703.jpg

 

ef9fc8065131098e.jpg

 

6ead28ddaa0dcdf7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokłady pobrałem z graficznej przeglądarki Google. Ale prawdopodobnie źródłem pochodzenia jest właśnie ta strona. Stronka jest cudna. Już teraz będę wiedział skąd wziąć pokład jak kiedyś będę składał F-14 Wielkie dzięki Crustian .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.