Skocz do zawartości

problem z farbami humbrol


filinho_77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów... Mam problem z farbami humbrol po pierwsze czy enamel to znaczy emalia? Problem polega na tym że podczas malowania odnoszę wrażenie że farba w ogóle nie kryje powierzchni dodam że jej nie rozcieńczałem czy to jest tego powodem? Dodam że w przypadku farb firmy revell też ich nie rozcieńczałem a kryły malowaną powierzchnie bez najmniejszego problemu..

 

Czekam na pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się podłączę do pytania, żeby nie zakładać nowego wątku. Podczas malowania farba raz leciała, a raz nie, ale podczas mycia rozpuszczalnik (dużo rzadszy od farby) leciał ładnie - była za gęsta? Rozcieńczyłem ją w pewnych proporcjach i było źle, potem dodałem więcej farby i raz leciała, raz nie.

Sorry za OT.

 

Co do Humbroli, to rzeczywiście, dobrze kryją. Kiedyś zresztą słyszałem, że Revell i Humbrol to prawie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczyłem ją w pewnych proporcjach i było źle, .

 

w jakich? zapewne za gęsta, ja rozcieńczam zależnie od słoiczka/czy nowy czy stary/ 3:1 /na korzyść rozcieńczalnika/tak około bo nigdy tego nie mierzę ,farba ma mieć konsystencję mleka,dodam że używam wyłącznie akryli:pactra,vallejo,Gunze,Tamiya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dodam że używam wyłącznie akryli:pactra,vallejo,Gunze,Tamiya

No, ale tu mówi się o Humbrolach ...

 

 

Grzegorz ale humbrole też trzeba rozcieńczać do malowania

 

czego używacie do rozcieńczania ?

 

 

np.benzyny do zapalniczek albo wamodowskiego rozcienczalnika do olejnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zresztą słyszałem, że Revell i Humbrol to prawie to samo.

 

raczej nie, przynajmniej do pędzla. Malując revelami nawet rozcieńczonymi do konsystecji mleka zdarzało się, że pozostawały takie mikro smugi-górki i niefajnie to wylądało. A np. gdy humbrolami maluje , nawet gęstymi farba wysycha

i powierzchnia jest równiótka (oczywiście pod światło widać ślady pędzla, ale nie ma "górek"). Do pędzla najlepsze sa Humbrole. I to racja, przed malowaniem wymieszaj farbke - nie wystarczy tylko "pomachać" puszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposób malować akrylami, z tymi farbami zawsze miałem naj mniej problemów, Humrole kupuję i owszem ale jak zanabyłem areograf kupiłem oryginalny rozcieńczalnik Humbrol do emali i problem i problemu nigdy nie miałem

a6d6d3bfd41c381fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Hubrole zarówno do pędzla jak i do aero. Przed malowaniem trzeba je zawsze dokładnie wymieszać bo mają tendencję do zbierania się na dnie. Zwykłe potrząsanie nie daje tu rady. Ja kupiłem kulki stalowe i do każdej puszki wrzucam po jednej zaraz po otwarciu. Dzięki temu łatwiej jest mieszać, ale jak farba dłużej stoi, to najpierw "rozruszam" ją rozgiętym spinaczem.

 

Humbrol to świetna farba do pędzla, do aero są lepsze farby, ale jak najbardziej można malować, z tym że powierzchnia będzie dość mocno matowa. Ja rozcieńczam terpentyną (wolniej paruje dzięki czamu farba lepiej się kładzie i ma przyjemniejszy zapach) dodając około 30-50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humbrol to świetna farba do pędzla, do aero są lepsze farby, ale jak najbardziej można malować, z tym że powierzchnia będzie dość mocno matowa. Ja rozcieńczam terpentyną (wolniej paruje dzięki czamu farba lepiej się kładzie i ma przyjemniejszy zapach) dodając około 30-50%.

 

Dobrą na pewno, ale czy świetna hmmm to już chyba kwestia gustu. Pod pędzel bardzo dobre są farby Vallejo Model Color. Ładnie rozprowadzają się na powierzchni i nie pozostawiają wyrazistych smug nawet przy malowaniu średniej jakości pędzelkiem.

 

Bardzo dobre efekty przy rozcieńczaniu Humbroli daje Gunze Levelling Thinner. Dodatkowo rozcieńczalnik ten pozwala "odratować" stare, pozornie stracone już farbki tejże firmy.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Farbki olejne Revell'a i Humbrol'a są bardzo podobne. Moim zdaniem Humbrol ma nieco lepsze, bo mają rzadszą konsystencję i rzadziej się zdarza, że wyschną podczas przechowywania (u Humbrol'a mi się jeszcze nie zdarzyło, a farbki Revell'a już nie raz mi się zasuszyły mimo poprawnego zamknięcia). Poza tym z Revell'a kilka razy trafiła mi się farbka, która po ok. 1 min. już gęstniała na pędzlu i nie dało się malować. Niby dobrze rozmieszana, dosyć rzadka, a jakby z niej rozcieńczalnik zbyt szybko parował. Ratowałem się wtedy dodawaniem rozcieńczalnika Wamod-u, który też odparowywał po jakimś czasie i znowu farbka składała się z samego pigmentu. U Humbrola takie zabiegi są zbędne, bo farbka jest w postaci płynnej na tyle długo, że można spokojnie malować model. U mojego kumpla raz było tak, że matowa czarna farbka Revell'a po wyschnięciu mu się świeciła. Nie wiem czy to jego wina czy farbki. Może malował za gruba warstwę albo jakaś wadliwa farbka się trafiła. A mi za to Revell'owskie specyfiki czesto nie chcą wyschnąć - maluję model cienką warstwą farbki i nawet po paru dniach, a nawet tygodniach nie da się namalować drugiej warstwy, bo wtedy pierwsza schodzi i widać plastik. Model rąk nie brudzi, wszystko wygląda OK, a tu 2. warstwa zmywa 1. Emalie schną (wg producenta) cztery godziny, a ja nawet po kilku tygodniach próbowałem i to nawet nie pomogło. Ktoś wie czemu tak może się dziać?

 

Jeśli chodzi o krycie to zarówno Revell jak i Humbrole dobrze kryją (w przeciwieństwie do np. akryli Pactry - szczególnie jasne odcienie).

 

A słówko "Enamel" z ang. znaczy "Emalia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z Revellami podobne problemy jak ty. Dlatego jakiś czas temu przerzuciłem się na MM i Tamkę. Mi czerwony potrafi schnąć 2 tygodnie, SM302 to jakaś dziwna maź, a nie farba. Pomijam już dziesiątki przypadków zastygania farby w zamkniętej puszce. Poza tym kupując farbę nie wiem, czy jest gęsta, czy rzadka, to u nich loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.