Skocz do zawartości

Dwulufowa armata przeciwlotnicza ZU-23-2 Skif - 1/35


gulus

Rekomendowane odpowiedzi

Ty mi nie pie... że ładnie i czysto (w sumie to chyba nagorsza pochwała, jaką można usłyszeć) tylko gadaj (inni też), co by pozmieniać, może nie w tym modelu, ale na przyszłość.

 

Aha, działko nie jest skończone. Zostaną dodane odrapania na różnych częściach, częściowo będą to odrapania metaliczne, częściowo inne.

 

Ta zieleń to 32 Humbrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, fotka taka wyszła z aparatu. Podczas robienia zdjęcia coś zmieniłem, pstryknąłem i wyłaczyłem aparat, nie spojrzawszy nawet na nią, jej wygląd dopiero rzucił mi się w oczy po zgraniu na komputer, od razu zrobiłem następną fotkę ale była już normalna.

Pewnie w pliku fotki, można by sie doszukać co zmieniłem, ale przyznaję się bez bicia - po prostu mi się nie chce tego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Model bardzo fajny Co prawda to nie moja działka, ale jak tak na niego patrzę to przychodzi mi na myśl że możnaby go trochę rozjaśnić tu i tam ;) W ten sposób uwypukliłyby się niektóre całkiem fajne szczegóły (jak np gwiazdy na zasobnikach z amunicją). Ale to taka moja sugestia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, fotka taka wyszła z aparatu.

Balans bieli sie rozreugulusowal Musiales niechcacy przestawic aparat na reczne ustawienia. Wtedy musisz pokazac aparatowi ktory kolor to jest bialy (np celujesz w kartke papieru) i wzgledem tej podanej probki on sobie reszte juz sam ustawia. Chodzi o to, ze bialy, jest zawsze bialy, a jak pada na niego swiatlo jakiegos innego koloru, to traci ta biel. Ale jak aparatowi "powiesz", ze to jednak jest bialy, mimo, ze nie wyglada, to on sie tak ustawi, zeby reszte kolorow prawidlowo odwzorowac wgledem tej bieli...

No chyba, ze nieczego nie przestawiales, a aparatowi cosik sie pozajaczkowalo. Moj ma tak, ze jak juz ta biel baaardzo odbiega od bieli (np robie zdjecie w pokoju, w ktorym sa zaciagniete niebieskie rolety i wszystko jest lekko niebieskawe), to ma problemy z ustawieniem prawidlowego balansu i wlasnie wychodza takie przebarwione zdjecia wtedy.

Khehe, chyba troche namotalem, co? Ale to z przejedzenia

 

Jak tam swieta mijaja, ze tak offtopowo zapytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciort zabieri z aparatem.

Postanowiłem zmienić kolor podstawy działek. Szczerze mówiąc, to pierwotnym zamysłem było cieniowanie. Niestety, jak patrzę na to, co pomalowałem, to bardziej przypomina to, malowanie od nowa, nowym kolorem, a nie pocieniowanie ciemniejszego podłoża jaśnieszą farbką. Dla czego tak mi wyszło? Nie wiem, starałem sie malować aerografem oszczędnie. Nie udało się.

 

 

k1yua82ou2zrw0xt.jpg

 

01j1s2dxnlnwrr5x.jpg

 

yb9ihfr5ut3su0ak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zacząłem się bawić troszeczkę w przybrudzanie działka. Po pierwszych warstwach prezentowało się to , jak dla mnie, okropnie.

 

0772d72c8a707733.jpg

 

d8754ffea0ba66ae.jpg

 

Kolejne warstwy brudzenie plus imitacja odprysków troche polepszyła wizerunek działka.

 

baf37ec31eb47105.jpg

 

d4de29497fe03943.jpg

 

827f8da820ff2482.jpg

 

Ne tę chwilę w całości działko prezentuje się jak na fotoce poniżej. Lufy są tylko położone i nic przy nich jeszcze nie robiłem.

 

55ee74c830d1dc3b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Ja też robiłem ten zestaw plot. Ale nie ze Skifu, a z Eastern Express (choć zdaje się, że to któraś z firm pakuje wyrób drugiej bo wygląda to tak samo).

 

Tu jest link do "mojego" ZU-23:

http://www.sokol.cons.pl/ZU-23/page_01.htm

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo chciałem mieć ten model w swojej kolekcji ale co sobie na niego ponarzekałem, to moje

 

Na tworzywo słabo się obrabia, nie chce się kleić. Cały model skleiłem cyjanoakrylem.

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ale zapaskudziłeś taką ładną armatkę - wcześniej wyglądała lepiej!

Nie kusiło Cię aby lufy wykonać z metalu..?

Można dostać rurki o różnej średnicy a te lufy mają profil bardzo rurowy - wcale nie stożkowy...

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiek tego okrągłego czegoś

 

Jak nie wiek, to ja nie wiek co.

 

Poza tym, takich byków jest pełno w tym działku. Są większe. Szlifował ponownie nie będę, ale pewnie kiedyś do niego wrócę i trochę popoprawiam inne babole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.